PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=663115}

W obronie własnej

Homefront
6,9 51 417
ocen
6,9 10 1 51417
5,7 6
ocen krytyków
W obronie własnej
powrót do forum filmu W obronie własnej

- np.tworzą duszny, groźny klimat dużymi zbliżeniami twarzy aktorów, montaż jest wyliczony, że powiem tak jak o dobrej perkusji - w punkt, ujęcia kręcone kamerą "na szynach", z ręki oraz cholera wie, jak; a i gra aktorów - świetna, choć oczywiście partytura im dana odznacza się prostotą, to znaczy źli mają być wiarygodnie źli i np.ten zamówiony cyngiel wygląda tak odpychająco i po bandycku, że aż mi to zaimponowało. Ktoś trafnie poniżej napisał, że są świetnie rozpisane role kobiece.
Boje się tylko tego, że prostacy widząc tak realistycznie, złowrogo odtworzony świat przestępców, mogą to potraktować instruktażowo.
I dodam, że dałem ocene "6", bo w kategorii filmów mordobijnych jest świetnie zrealizowany, ale też po obejrzeniu tego filmu czujemy, że dostaliśmy "puste kalorie" emocji, głębszej nauki, np.na temat moralnej głębi walki ze złem czy szczególnie wycieniowanych postaci tu nie dostaniemy. (Choć co do tego ostatniego, to właśnie role kobiece były dośc znacznie jak na ten styl złożone).

Wydmin

eee co tu debatowac. to taki film niby wspolczesny western...od poczatku wiemy kto dobry kto zly, komu kibicowac, kto ma dostac wpierdziel. kino rodem z lat 80tych.ma to swoj urok.dobro zawsze zwycieza, zemsta jest sroga a glowny bohater nie przekroczy granicy przed corka mimo ze wczesniej ubil z tuzin typow....to niby scenariusz s.stallone i tu wszyscy maja problem a czy rocky to nie o tym samym???jakby sie przypatrzec...ja to kupuje:)

ocenił(a) film na 6
TomaszMachel

Ja też to kupuję, choć moją filmową ojczyzną są klasycy, jak Fellini, Wajda, Zanussi, Hitchcock - ale doceniam perfekcję realizacji w ramach tego specyficznego, rozrywkowego gatunku. Myślę czasem, patrząc nagle z uwagą na ujęcia operatorskie, odpowiednio przycięte sceny, oświetlenie, słuchając dźwięku - dlaczego my w Polsce, a często w Europie, nie potrafimy tak umiejętnie, po amerykańsku zrealizować tych prostych scenariuszowo filmów?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones