PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=195}

W pogoni za Amy

Chasing Amy
7,0 20 434
oceny
7,0 10 1 20434
7,4 12
ocen krytyków
W pogoni za Amy
powrót do forum filmu W pogoni za Amy

poraz enty^^

ocenił(a) film na 10

nie pamiętam ile razy juz oglądałem ten film^^...film jest pouczjący choć scenarusz jest dość nieprawopodobny...większość twierdzi że ten film porusza temat mniejszości sekualne...bzdura...to jest tylko tło by nadać filmowi dość groteskową postać...Kevin Smith spkupił sie na czymś innym , na trudnościach miłości jaka przeżywa Holden...dziwczyna mu sie podoba, wyznaje jej ża ją kocha choć jest lesbijką...ale ledwie sie dowiaduje że kochała sie z dowoma facetami na raz odrazu panikuje...niby błach problem...ale gdybyś ty sie dowiedział że twój partner lub partnerka zrobił cos podobnego?...no i rola Jeya i Cichego Boba^^...oni symbolizuję walke moralną Holdena...taki diabełek i aniołek ale po skunie XD

ocenił(a) film na 9
Angelos

właśnie obejrzałem, chciałem coś skrobnąć, ale po prostu podpisuję się pod Twoim postem... film rewelacyjny

ocenił(a) film na 8
Angelos

bardzo trafnie opisałeś ten film.podpisuje sie pod tym

ocenił(a) film na 8
Angelos

Angelos ona nie była lesbijką tylko biseksualistką, a to róznica.

ocenił(a) film na 9
fidelio

błąd! uważała się za lesbijkę i psychicznie nią była, ponieważ całkowicie zrezygnowała z kontaktów seksualnymi z facetami, po za tym sama powiedziała na początku filmu, że nie pociągali jej faceci... dopiero potem dzięki Holdenowi dały o sobie poznać resztki hetero, które w niej zostały ;)Oczywiście można by powiedzieć, że historia jest wyssana z palca, ale to nie ma dla mnie za dużego znaczenia

ocenił(a) film na 10
GxZas

Teraz ja podpisuje sie pod twoim postem G.Zas^^

ocenił(a) film na 8
GxZas

To ze sie uwazala nie znaczy, ze nia byla. Musimy peewne rzeczy rozrozznic i i odrzuccic jakies głupie stereotypy. natury lesbijki sie nie wybiera. Kobieta rodzi się lesbijką . Nie ma to nic wspolnego z pozniejszym wyborem plci.
Amy najpierw spała z facetami. A gdy faceci okazali się beznadziejni, przerzucila się w ramach eksperymentu na kobiety. To nie jest lesbijka, tylko sosoba biseskualana. Ona szukała miłości - nieważne z jaka płci, najpierw szukała z facetami, potem z kobietami. gdy pojawił się ten wąłsciwy facet szybko zpaomniaął on konietach i juz nie chciała byc lesbą. Gdyby spotkala psoatc grana przez Afflecka jeszcze jako nastolatka, albo dziewica to nigdy nie przyszłoby jej do głowy próbowąc sesku z dziewczynami.

Powtarzam, ze to nie jest lesbijstwo. Lesbijka nigdy nie przespi się z facetem. Pokaze ci to na twoim przykładzie.
Zakładam ze jestes facetem hetero. przespałbys sie teraz z jakimś facetem? Jasne, że nie. Jezeli tak to jestes biseksualny.
Gdybys był homoseskualistą nigdy nie wszedłbys do łozka z kobietą.
Reasumując, Amy była zagubiona dziewczyną, desperacko poszukującą miłości i rozczarowaną facetami. Dlatego rzuciła się w ramiona kobiet. Lesbijkę od samego początku pociągają kobiety, a do facetów nie wyrazają nawet miligrama zainteresowania seksualnego.

fidelio

zgadzam sie z powyzsza wypowiedzia, ale mam jedno zastrzezenie co do twojej wypowiedzi, mianowicie to, ze kobieta rodzi sie lesbijka.
Nie jest tak jak ty sadzisz, kobieta, kazdy czlowiek, rodzi sie z natura hetero seksualna, taka jest nasza natura, tak samo jak u zwierzat, bycie lesbijka czy gejem to nabywana choroba, podkreslam nabywana, gdyz wynika to z tego, ze w dziecinstwie tej osoby musialo sie cos wydarzyc, cos co zmienilo wlasnie jego orientacje(niemusze pisac przykladow typu brak milosci ojca czy matki co puzniej sie przeklada na poszukiwanie tejze milosci w kim innym ).
Z powyzszego wiec wynika ze amy byla takze chora, ale ten wniosek malo co zmienia co do tresci filmu i ogolnych wnioskow.Takie male sprstowanie.

fidelio

zgadzam sie z powyzsza wypowiedzia, ale mam jedno zastrzezenie co do twojej wypowiedzi, mianowicie to, ze kobieta rodzi sie lesbijka.
Nie jest tak jak ty sadzisz, kobieta, kazdy czlowiek, rodzi sie z natura hetero seksualna, taka jest nasza natura, tak samo jak u zwierzat, bycie lesbijka czy gejem to nabywana choroba, podkreslam nabywana, gdyz wynika to z tego, ze w dziecinstwie tej osoby musialo sie cos wydarzyc, cos co zmienilo wlasnie jego orientacje(niemusze pisac przykladow typu brak milosci ojca czy matki co puzniej sie przeklada na poszukiwanie tejze milosci w kim innym ).
Z powyzszego wiec wynika ze amy byla takze chora, ale ten wniosek malo co zmienia co do tresci filmu i ogolnych wnioskow.Takie male sprstowanie.

ocenił(a) film na 9
sider

nie wiem czy znasz jakąś osobę homoseksualną, znam przypadki kiedy osoba wykazywała skłonności homoseksualne już od najmłodszych lat

ocenił(a) film na 9
fidelio

Twój przykład, że to, że jestem facetem hetero i nigdy nie przespałbym się z facetem nie jest zbyt dobry, ponieważ w tym względzie faceci różnią się od dziewczyn. na przykład dziewczyny często siadają sobie na kolanach itd, znam nawet takie przypadki kiedy laski całowały się od tak dla hecy i na pewno nie były homo. (co ciekawe całkowity homoseksualizm występuje częściej u mężczyzn, można to odebrać to tak, że faceci są po prostu bardziej zdecydowani w tych sprawach :D)

ja uważam, że homoseksualiści mają wrodzone skłonności, ale jest to także sprawa psychiki... weźmy tu na przykład george'a michaela, który dopiero jako dorosła osoba całkowicie zrezygnował z kobiet... w każdym razie jeżeli ktoś przez lata ma wyłącznie homoseksualne stosunki, wtedy jest homo, nawet jeżeli wcześniej żył z partnerem płci przeciwnej

ocenił(a) film na 8
GxZas

Zas, to wcale nie znaczy, ze jest homo. Prawdziwy homoseksualista nie dotknie kobiety, chyba że na siłę zeby uniknąc podejrzeń. jezeli któryś robił sex z kobietą dla przyjemnosci, to gejem z pewnością nie jest.

ocenił(a) film na 10
Angelos

Rodzi się lesbijką ...dobre...^^...w sumie twoja wypowiedzi przekonała mnie do jednego że Alyssa szukała miłości... ale kiedy Holden ją poznał to była lesbijka...bo wtedy gustował w kobietach ....a o facetach nawet nie myślała...czy to że wcześniej spała z koleśem czyni ją biseksualistką... ja w to nie wieże...nie chciałem wytaczać tego argumentu ale to zrobię....więc mam kolego ze studiów który jest gejem...i wywiązał się rozmowa na temat homoseksualimu... no już sapał z kobietą...nawet parę razy zanim poznał swojego partnera...i jedne z koleżanek rzuciła że jest BI...no się sprzeciwił uważa się za geje...dlaczego?... odpowiedział nam tym że kocha swojego partnera który jest mężczyzną...ale zapytaliśmy się jak jest różnica pomiędzy BI a HOMO...no na to że BI kieruje się tylko żądzom seksualną i nowymi doznaniami....a HOMO jednak w jakim stopniu kieruje się miłością...w sumie dla mnie to i tak jest czarna magia i chyba nigdy tego nie zajaże...jedno wiem na pewno że jeżeli ktoś uważa się za L lub BI to nim jest...a tak właśnie powiedział Alyss że jest lesbijką... to nią jest.. gdyba była BI to by tak powiedział...tyle ja na ten temat.... i film i tak jest świetny^^...a już widzieliście Clercks II??

ocenił(a) film na 8
Angelos

Angelos, mylisz pewne pojęcia. Orientacja seksulana to nie jest coś co sobie wybieramy. Ona jest jedna przez całe życie. To niejest koszulka ktora mozemy zalozyc, a jak się znudzi zmienic na jakas inną.

"bo wtedy gustował w kobietach ....a o facetach nawet nie myślała."
Ale wczesniej myslała o facetach, a nie o kobietach.

"czy to że wcześniej spała z koleśem czyni ją biseksualistką.."

tak. Dlatego ze sa osoby, które nigdy nie poszłyby do łozka ze swoją płcią. to są hetero.

osoby, które nie widzą nic złego w seksie z obiema płciami i podoba im się to są biseksualne.


Co do twojego kolegi geja:

"jedna z koleżanek rzuciła że jest BI...no się sprzeciwił uważa się za geja.."

To, ze on tak uwaza, nie znaczy, ze tak jest. Chyba ze mial tylko jedn stosunek z kobieta w ramach eksperymentu i mu się zupelnie nie pododbało. wtedy mogłby nazywac sie gejem.

"odpowiedział nam tym że kocha swojego partnera który jest mężczyzną...ale zapytaliśmy się jak jest różnica pomiędzy BI a HOMO...no na to że BI kieruje się tylko żądzom seksualną i nowymi doznaniami....a HOMO jednak w jakim stopniu kieruje się miłością..."

No tak broni sie jak moze. Nie chce się przyznać być moze że lubi tylko seks a z facetami i zasłania się miłością..

"jedno wiem na pewno że jeżeli ktoś uważa się za L lub BI to nim jest"
Nie zgadzam się. A Wielki Romek z LPR uwaza się za patriotę na tej samej zasadzie, czy to znaczyb ze nim jest? Inny przykład. Prostytutka obraza się jak ją nazwać kur.. lub prostytutką. Zawsze uwazają, że są paniami na sponsoring.

Alyssa chciała być lesbą, a nie bi więc mowiła ze jest les. Twoj kumpel chce być gejem, więc mowi ze nim jest. Ale od chcieć do być jest długa droga.




fidelio

Zgadzam sie calkowiecie z przedmowca:
Orientacja seksulana to nie jest coś co sobie wybieramy, racja nie jest koszulka ktora zakladamy zaleznie od tego jaki mamy humor, stwierdzenie ze bycie lesbijka czy bi wynika wylacznie z twojego mniemania jest totalna glupota, stwierdze ze jestem prezydentem to tak bedzie?? sic! O sprawach orientacji seksualnej decyduje matka natura i koniec, niemniej podtrzymuje moja wczesniejsza wypowiedz co do tego ze Alyssa byla chora(co do !wyboru! "orientacji"), nie umiala poradzic sobie z przeszloscia(agrafka), chciala zapomniec o tym co sie stalo wybierajac wlasnie ta "inna" droge, i jak widzielismy była ona nie do konca sluszna, przeciez nawet sama alyssa tlumaczy sie tym ze "troche":) eksperymentowala w tych kwestiach, po pamietnych wydarzeniach z pewnymi panami, co mowi samo za siebie ze byla niezdecydowana co do swojego poczucia seksualnosi.Byla osoba zagubiona i poszukujaca milosci, tak milosci tej "ciapkowatej" i ciepla, co mogl dac jej holden, a nie zwyczajnego pieprzenia, jak sama blednie uwazala.


ocenił(a) film na 8
sider

Sider ładnie wszystko podsumował :) Co do filmu - REWELACJA! Chyba mój ulubiony film. Sam początek zwiastuje raczej komedię, ale potem ładnie ewoluuje w porządny komediodramat. Trzeba pochwalić świetną rolę Joey Lauren Adams, dobrze zagrał również Ben Affleck, rewelacyjnie zostały poprowadzone dialogi i sama propozycja Holdena pod koniec filmu mocno zaskakuje. No i cieszy brak "amerykańskiego" zakończenia. 10/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones