PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=503173}

6,8 10 1 42863
5,4 7
ocen krytyków
W samym sercu morza
Owen Chase, pierwszy oficer statku wielorybniczego Essex, przed wyruszeniem w morze składa swoim... czytaj więcej

Recenzje Użytkowników

Ron Howard po raz kolejny utwierdza widza w przekonaniu, iż żaden jego filmowy sukces nie był dziełem przypadku. "W samym sercu morza" udanie przywraca do szerokiej dystrybucji kino marynarskie, którego pełen majestat kinomani mają okazję ujrzeć na własne oczy. Dzięki sprawnej pracy kamery i genialnemu wyczuciu reżysera, odbiorca znajduje się w samym centrum tragicznych wydarzeń doprowadzających do ostateczności załogę "The Essex" (...). Howard w solidnym, lecz nie wybitnym, wydaniu. więcej
Idąc do kina na film kogoś takiego jak Ron Howard, trudno zagłuszyć wygórowane oczekiwania. Człowiek, który dał światu takie dzieła jak "Piękny umysł", "Wyścig", oraz "Apollo 13" jest przecież specjalistą od dramatyzmu i budowania napięcia, które są podstawowymi elementami większości jego filmów. Są również nieodłączną cechą "Moby Dicka" autorstwa Hermana Melville'a.  Powieść i reżyser wyraźnie zatem do siebie pasują. więcej