PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=298590}

W sieci kłamstw

Body of Lies
7,2 77 789
ocen
7,2 10 1 77789
6,2 14
ocen krytyków
W sieci kłamstw
powrót do forum filmu W sieci kłamstw

Dalsze losy Ferrisa.

ocenił(a) film na 8

Po obejrzeniu ostatnich scen filmu wydaje się, że najprawdopodobniej nasz bohater postanowił porzucić pracę dla wywiadu i rozpocząć nowe życie u boku Aishy. Ale czy to naprawdę możliwe, żeby z dnia na dzień zrezygnować z tego typu pracy. Nie chce mi się wierzyć, że Hoffman tak po prostu porzucił swoje plany związane z Ferrisem. Myślę, że dał mu jakiś czas odpocząć by znów zgłosić się po niego w dogodnym momencie. A co wy myślicie?

BTW Ciekawie ukazane w filmie było podejście dwóch głównych bohaterów do toczonej na Bliskim Wschodzie walki. Dla Hoffmana to wojna dwóch cywilizacji. Tymczasem Ferris z czasem chyba przestaje wierzyć w jej zasadność i zaczyna coraz bardziej utożsamiać się z arabską kulturą.

Dizzy87

Otóż książka bardziej precyzuje zakończenie.
Ferris ma przecież korzenie muzłumańskie. Aisha i Roger biorą ślub, zmieniają miejsce zamieszkania oraz spodziewają się dziecka. Z tego co pamiętam Roger współpracował z Hanim.

ocenił(a) film na 8
Nokto

Nie wiedziałem, że ten film jest adaptacją książki. Nie zdawałem sobie też sprawy z muzłumańskich korzeni Ferrrisa, może dlatego że w filmie chyba nie było o tym wzmianki, a DiCaprio to aktor, który nijak na Araba nie wygląda.
Twój post daje do myślenia. Być może sięgne po książkę i przekonam się osobiście jak autor wyobrażał sobie zakończenie tej historii.
Zastanawia mnie jeszcze tylko skąd u Ciebie tak niska ocena dla tego filmu?

Dizzy87

Film w porownaniu do ksiazki wyszedl strasznie kiepsko i chyba dlatego taka moja ocena.
Romantyczna to ja nie jestem ale watek Roggera i Aishy zostal przedstawiony bardzo nijak , absolutnie nie widze wiezi....w ksiazce Rogger staje na rzesach zeby odszukac porywana ukochana.
Intryga z Omarem Sadiki tez zostala kiepsko 'odbita' pomysly, scenariusze jak podejsc Omara dzialy sie przeciez w wielkim Parku Miazgi- komputerowy swiat w podziemiach gdzie Ed wprowadzil glownego bohatera. A w tym podziemnym swiecie mlodzi geniusze, ktorzy wcale nie wychodza na zewntarz.
Wiadomo,ze film nie bedzie kopia ksiazki...kazdy rezyser ma tez swoja idee i interpretacje. Czekalam ,czekalam i nie porwalo mnie.

ocenił(a) film na 8
Nokto

Każdy ma prawo do własnej oceny. A tak to już jest, że w większości przypadków filmowe adaptacje nie spełniają oczekiwań czytelników. Wystarczy przypomnieć filmową adaptacje Wiedźmina, która zawodziła na całej linii.
Mnie "W sieci kłamstw" przypadło do gustu, ale traktowałem go jako kolejny film akcji, nie jako adaptacje dlatego miałem inne oczekiwania. Poza tym mam chyba słabość do filmów Scotta.

ocenił(a) film na 8
Dizzy87

"BTW Ciekawie ukazane w filmie było podejście dwóch głównych bohaterów do toczonej na Bliskim Wschodzie walki. Dla Hoffmana to wojna dwóch cywilizacji. Tymczasem Ferris z czasem chyba przestaje wierzyć w jej zasadność i zaczyna coraz bardziej utożsamiać się z arabską kulturą." - też zwróciłam na to uwagę, podobało mi się, że właśnie pod względem postaw bohaterowie zostali w miarę realistycznie przedstawieni, nie jakoś sztywno. Ciekawie było oglądać taką konfrontację.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones