PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=631268}
5,6 7 167
ocen
5,6 10 1 7167
3,7 6
ocen krytyków
W ukryciu
powrót do forum filmu W ukryciu

Miałam taką nadzieję, że to będzie przełom, że w końcu pokażą coś prawdziwego, coś pięknego,
mocnego. A wyszło na to, że nie wiadomo czy to był film o lesbijce czy o Żydówce... Oni sami chyba
nie wiedzieli, na czym bardziej im zależy. Rozczarowałam się. Fajny klimat czasów wojny, ale nic
poza tym.

ocenił(a) film na 8
bitovt

To nie jest film o lesbijce... Janina przecież miała "absztyfikanta" a i druga bohaterka swoją nie do końca spełnioną miłość...

ocenił(a) film na 6
Eva_Scriba

szczerze to do momentu az ktos sie nie zdeklaruje to ciezko stwierdzic jakiej orientacji jest dana osoba. Nikt od urodzenia tego nie wie a olsnienie moze przyjsc w kazdym momencie zycia. Przeciez osoby homoseksualne tez przechodza (bardzo czesto) przez wiele zwiazków z osobami plci przeciwnej w szczegolnosci na poczatku odkrywania kuszacego zycia seksualnego.
Co do filmu jedynie co mnie w nim drazni to lekkie pogubienie sie w tle historycznym. Jakby nie patrzec w 1944 juz raczej obozy zostawaly zamykane a lapanki zastepowanom natychmiastowym rozstrzeliwaniem 'w biegu'. A II WS skonczyla sie 2 wrzesnia a nie w srodku zimy ;)
Sam scenariusz jest wielce intrygujacy a akcja poprowadzona rzetelnie. Aktorki odgrywaja swoje role calkiem przyzwoicie, scenografia jest wielce udane i jesli juz na sile szukac minusów to jeszcze moznaby bylo troszke popracowac dluzej nad dialogami.
Z czytstym sumieniem 6.

ocenił(a) film na 7
rozmartyn

II WS skonczyła sie we wrzesniu? Jesli wziac rok 1946 lub 1947 to byc moze..

ocenił(a) film na 7
bitovt

To nie był film ani o lesbijce ani o Żydówce, tylko o tym, do czego jest w stanie posunąć się człowiek nieszczęśliwy, samotny, zdesperowany, zagubiony i nie potrafiący odnaleźć się w życiu i tej okrutnej rzeczywistości. Spotkanie przez Janinę Estery było tylko impulsem, który miał wyzwolić w niej te wszystkie pokłady, które do tej pory w sobie ukrywała.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones