PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=694954}

W zdrowiu i w chorobie

Sorg og glæde
6,3 290
ocen
6,3 10 1 290
W zdrowiu i w chorobie
powrót do forum filmu W zdrowiu i w chorobie

Świetny film, pokazuje zupełnie inne od naszego polskiego spojrzenie na śmierć dziecka z rąk chorej matki, zachowanie męża, rodziny, środowiska, rodziców dzieci które uczyła.... U nas po "matce małej Madzi" telewizja "nauczyła" nas co myśleć o takich czynach, ja wiem, że to inny przypadek ale u nas to by nie miało znaczenia, czy matka chora czy nie takie same potępienie. Polecam

suchywafel

Dokładnie, też mnie to uderzyło. W momencie, gdy padają słowa, że wszyscy ją pozdrawiają, tęsknią, i chcą aby wróciła do szkoły, uczyć dzieci.
To był dla mnie kompletny szok.
Choć w sumie nie wiem czemu, ponieważ u nas, niektórzy ludzie, poczytalni, również krzywdzą dzieci, a nadal zajmują swoje stanowiska...
Film ciekawy, zaczęłam oglądać od ok 20 minuty, więc nie wiem jaki był początek, ale to było coś innego. Warto obejrzeć takie produkcje, tak różne od polskich, czy amerykańskich.

suchywafel

Nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę, co napisałeś? Czy naprawdę bliżej Ci do morderców niż do ofiar?

Krzypur

Wiem, co napisałam, nie oceniam czynu tylko wskazuje, że w tym filmie można zobaczyć inną niż "naszą polską" reakcję rodziny i środowiska na śmierć dziecka z rąk matki. Mordercy nie są mi bliscy, osobiście nie znam żadnego.

suchywafel

Dziwne - nie oceniasz czynu, ale oceniasz pozytywnie reakcje filmowe na tę śmierć i - jednocześnie - negatywnie reakcje hipotetyczne Polaków.

Krzypur

Nie rozumiesz mnie.
Polskie podejście do tematu znane mi bo tu się wychowałam.
Duńczycy i ich reakcje z powodu mojej odmienności kulturowej INNE , NIEZNANE MI WCZEŚNIEJ DLATEGO CIEKAWE.
Czyn zły, bardzo.

suchywafel

Ależ to są uogólnienia! W jednej rodzinie jest tak, w innej - całkiem przeciwnie. To media "wtykają" nas (i inne nacje też) w koleiny "dusz narodowych".

ocenił(a) film na 9
Krzypur

Ja tam nie umiem zrozumieć ludzi co zabijają, bo byli na haju jakimś. Czy chorzy. Brrr

suchywafel

Tak, też jestem pod wrażeniem takiej głęboko ludzkiej postawy. Powiem więcej: przywraca mi ona wiarę w człowieka. Jadowite, nienawistne i żądne bezlitosnego odwetu reakcje ludzi wobec tych, którzy dopuścili się jakiegoś złego czynu, są w mym odczuciu bardziej przerażające i nacechowane złem, niż sam ten czyn.

jo777

Absolutnie się zgadzam.
Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 9
jo777

I dojdziemy do etapu, że 90% będzie resocjalizowana i będzie super, każdy z 10% będzie ich rozumiał itd itd

ocenił(a) film na 7
jo777

Dokładnie tak. Ludzie chorzy psychicznie, mentalnie zaburzeni, często sami pokrzywdzeni przez los, cierpiący ze swoimi 'demonami', są na naszym kraju kompletnie nieakceptowani, traktowani jako ZŁO w czystej postaci. Zrozumienia nie ma żadnego, a 'katolicki' naród o przebaczeniu nigdy nie słyszał. Natomiast 'porządny obywatel' ziejący chęcią krwawej wendety jest jak najbardziej ok. Nigdy nie rozumiałam pod tym względem Stanów i tych wszystkich chrześcijan lubujących się w każe śmierci i ogólnym dostępem do broni, ale my mentalnie od nich nie odstajemy niestety.

ocenił(a) film na 9
suchywafel

To, że była chora to jeszcze gorzej. Leczyła się nie od dziś. Powinni zakazać rozmnażania się takim ludziom.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones