PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=145182}

WR - tajemnice organizmu

W.R. - Misterije organizma
6,5 381
ocen
6,5 10 1 381
8,0 2
oceny krytyków
WR tajemnice organizmu
powrót do forum filmu WR - tajemnice organizmu

Podróż przez ludzi umysł, stany zjednoczone i wszelkie ideologie, które z racji ze są ideologiami są zwyczajnym gównem, precz z wszelką ideologią!

mariouszek

Opowiadasz bzdury jak za przeproszeniem piarowiec PO. Co proponujesz w zamian ideologii? hm? Kim są ludzie na których głosujesz, skoro nie mają żadnych ideologii? Jakim dobrem się kierują, czyim dobrem? Bezideologiczne rządy jaki system wartości wprowadzają do naszego życia? Demokracja to tylko niezdarna ideologia, takie utrzymywanie społecznej umowy o wolności człowieka, a skoro to podważasz co proponujesz w zamian? Nie można sobie pozwolić na taki wciskany kit przez polityków - jest on bardzo wygodny ponieważ partie nie kieruja się niczym innym jak swoim dobrem. Stwarza to sytuację jaka jest w Polsce - istnieją tylko partie władzy niczym nie różniace się od siebie. Więc nie opowiadaj takich kretynizmów.

walec_drogowy

nie rozumiem, w polskiej polityce nie ukrywam jestem PiSowczykiem lecz kieruje się w tym miejscu innymi wartościami, natomiast w duchu jestem marksistą, człowiekiem, który wierzy w ideał państwa komunistycznego, ale wiedząc o jego nieudolności również tęskniący za światem nieudolnego komunizmu, jak choćby za świetnością PRL, ZSRR, czy wciąż jeszcze istniejąca wspaniała Białoruś i ostatni z żyjących dyktatorów w Europie hip hip huraaa! na jego cześć i chwałę! ave lukashenko!
Ale nie pisałem wówczas o polityce, tylko raczej swoje przeżycia po filmie, a przy okazji być może poprzez słowo "ideologia" odesłałem do filozofii Zizka, bo w końcu każda ideologia nas ogranicza, ale nie ma ideologi od której nie da się uciec, bo wszystko jest ideologią, dość paradoksalny okrzyk mi wyszedł by przedstawić bezsensowną naszą sytuację w świecie:) Po za tym żyje w wolnym kraju i mam prawo wypowiadać co myślę, nie będę ukrywał swoich myśli nawet jeśli grozi to obozem lub gułagiem.
Pan Makavejev w swoich filmach, chyba najbardziej w "Sweet movie" pokazuje jak wszystkie te ideologie czy to totalitarne czy demokratyczne są mimo wszystko nieudolne i w podobny sposób postępują z ludźmi, niszcząc tych, którzy są na samym dole i tyle, takie paradoksalne jest to życie więc się chłopie uspokój, ale z drugiej strony krzycz, bo masz prawo głosu,krzycz swoje racje, ja nie jestem faszystą nie chcę żebyś zmienił swoje poglądy, krzycz. Zauważyłeś, że odkąd ZSRR upadło Makavejev jakoś stracił swoją witalnością twórczą i nie stworzył żadnego filmu fabularnego od tamtego czasu po za małym dokumentem o sobie i jedną nowelą filmową, ciekawe nie?
pozdrawiam serdecznie:)
a i jeszcze jedno, zauważyłem, że twoja odpowiedź jest zgodna z moim zdaniem wymienionym wyżej wiec nie rozumiem tych znaków zapytania;p i okrzyk precz z wszelką ideologią oznaczać może tylko wybór śmierci, choć i ona coś mi się zdaje jest ździebko ideologiczna, cholera by to wzięła nie ma jak uciec od ideologi, straszne!

mariouszek

czyli jesteś pisowczykiem (rozumiem, że ma to brzemieć jak piłsudczyk dlatego wolę pisowiec) który kieruje się tajemniczymi innymi wartościami. hm... mnie wydaje się to wszystko prostą sprawą: nacjonalizm katolicki jaki prezentuje pis jest najohydniejszym ograniczeniem i zniewoleniem umysłu. czyli chłopie jak na mój skromny rozum jesteś typowym wyborcą partii władzy, która właśnie żąda od swoich wybierającacych by uwierzyli w takie dogmaty jak ten o pełnym szczęściu gdy nie będzie ideologii. wtedy pis czy po będą mogły robić co im sie podoba bo bylejakowość koncepcji państwa stanie się również ideologią. osobiście mnie to razi i zawsze razioło. jak zarządzać ogromymi masami ludzkimi jeśli nie za pomoca planowania - czyli w istocie ideologii? druga sprawa jak proste jest wmówienie, że są dwie ideologie. przeciwstawne. dualizm. komunizm-kapitalizm, faszyzm-demokracja itd. co jest nieprawdą. tu już padają klapki na oczy. nie wiem czy podoba mi się państwo komunistyczne (wychowałem się w PRLu, a ten nie miał nic wspólnego z komunizmem) wiem, że nie podoba mi się państwo dzikiego kapitalizmu z rządzącymi w nim cwaniaków i firm PR które właśnie są bezideowe. Bezideowość to wykonywanie jakiś zadań dla czystego zysku kosztem wszystkich. Nic innego mi nie przychodzi do głowy. Stąd moje zapytania do twoich krzyków:)

walec_drogowy

te moje okrzyki były ponad polityką, to raczej był akt twórczy, artystyczny, artysta ze mnie krzyczał, a życie na ziemi no cóż jeśli chodzi o politykę to zgadzam się bo i ja nie widzę różnic między komunizmem kapitalizmem faszyzmem a demokracją to samo gówno, ok. Marks miał ładną idee, ale zapomniał, że z ludzi nie da się aniołów zrobić i powstał bigos. Mimo wszystko ładnie by to było gdyby większość postulatów się spełniła. Dlaczego tęsknie za totalitaryzmem? A no proste, ze wszystkich ustrojów ten moim zdaniem sprawdził się najlepiej, bo prawdą jest to, że gdy ludzi trzyma się za mordę to i ludzie są lepsi i podnosi się wartość człowieka, paradoksalnie (bo w kraju w którym nie liczy się życie ludzkie ma ono większa wartość dla tych co są uciskani), a po za tym to tylko idee, dogmaty, które wymyślono milion lat temu, tylko przenicowane przez umysły filozoficzne i estetyczne a wokół nich jest pełen hałas, bo przecież nie dość ze są starsze od nas i były przed nami, to po co jeszcze o nie się bić? Jako Polak patrzę w stronę PiS-u, uciskanych solidarnościowców, czy w ogóle ludzi biedniejszych, ale i przy tym kierujących się dobrem jednostek ludzkich, dlatego też w moim mniemaniu opowiedziałem się po stronie tych, którzy są w mniejszości, a dobro zawsze było na przegranej pozycji, co zrobić. Opowiada się po stronie PiS bo nie mam zastrzeżeń do ich polityki, a za ich rządów czułem się bezpieczniej w tym kraju i tyle, a w sumie to dużo. To jest jak z Robin Hoodem, wszyscy się zgodzimy, że był dobry, ale ludzie bogaci tak nie uważali i mieli ku temu powód, ponieważ każdy debil wie, że ten co kradnie jest zły i powinien być ukarany, tak więc widać dobry Robin Hood wstawiał się za biednymi, ale psuł interesy bogatych, dlatego trzeba było go zniszczyć, a jeszcze istniało prawo od wieków, które popierało decyzję bogatych i chcąc nie chcąc Robin Hood winien zawisnąć!
A jeśli chodzi o wartości PiSowczyków, to proste, odsyłają do tradycji narodowej, a więc i chrześcijańskiej i patriotycznej, z którą chcąc nie chcąc są związani polacy od no nie napisze od zawsze, ale od tam 966 (już abstrahując, że Mieszko prawdopodobnie chciał przelecieć Dobrawę, ale konwenanse mu przeszkadzały i musiał się z nimi zbratać, ale to już inna sprawa;p) Tak więc człowiek pojawił się na tym świecie, został nauczony tych wartości i dlaczego nie ma ich wyznawać? Po za tym jak już mówiłem nie przeszkadzają mi tyranie, totalitaryzmy i totalitaryzm (myślę że to nazwa pasująca do każdego systemu politycznego) kościoła katolickiego czy też patriotyczny totalitaryzm nie przeszkadzają mi i taki jest mój wybór, nie jestem zwolennikiem PO i nie interesuje mnie ich totalitaryzm choć zabawnie jest bo niezły bigos robią, ale moje wnętrze podpowiada mi, żeby jednak być z tymi, którzy trzymają z najmniejszymi, bo im jest się najtrudniej obronić. Amen, wiem ze bardzo skomplikowane i paradoksalne co mówię, ale takie jest życie na tym świecie, dlatego niech żyje sztuka, jedyny porządek w tym zasranym chaosie Ave!

mariouszek

to są wypociny. nie czytałeś "kapitalizmu" marksa. przecież to ma raptem 60 stron. wciskasz jakiś bździn ideowców sanacyjnych. weź. skopromitowany faszyzm made in RP II. i ty coś "artystycznie" krzyczysz o ideowym braku ideii? hehe. hehee. haha. buahaha.

walec_drogowy

spokojnie, za nim Marks zaczął pisać swoje dzieła czytał innych filozofów, ja dopiero jestem na etapie Hegla, ale jestem też nasiąknięty niestety tymi, na których Marks miał wpływ jak np Zizek, ale co zrobić. Należy rozdzielić co artystyczne i polityczne choć jedno i drugie jest ideologią;p I tak nie znajdziemy rozwiązania dla tego świata ale pofilozofować zawsze można:)

mariouszek

można :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones