PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=749984}
5,7 982
oceny
5,7 10 1 982
5,8 4
oceny krytyków
Walka z szatanem
powrót do forum filmu Walka z szatanem

Czyste średniowiecze, a nawet gorzej niż średniowiecze, bo przynajmniej w średniowieczu poziom nauki był żenująco niski, a dzisiaj mamy XXI wiek. Film doskonale pokazuje co robi religia z ludźmi. Sekciarstwo katolickie, islamskie, judaistyczne czy jakiekolwiek inne wymazuje całkowicie człowieczeństwo po to, by zastąpić je czymś tak absurdalnym jak wierzenia w gadającego węża czy zombie schodzącego z krzyża. I najstraszniejsze w tym wszystkim jest to, że ludzie, którzy w to wierzą, mają realny wpływ na to co dzieje się na świecie, są we wszelkich możliwych władzach i niestety rządzą, podczas gdy powinni być oni zamykani w psychiatrykach i leczeni jako bardzo niebezpieczni i niezrównoważeni psychicznie ludzie. Najlepsze jest końcowe zdanie o jednej z "pacjentek" egzorcyzmów, które brzmi następująco: "Agnieszka przez trzy lata poddawała się rytuałowi sprawowanemu przez egzorcystów - do chwili, gdy znalazła chłopaka", niech ono będzie puentą odnośnie egzorcyzmów i całej tej sekciarskiej religijności...

ocenił(a) film na 2
piecyk1981

W cywilizowanym świecie latają krzesła, tapczany, słoniki rozbijaja się i składają z porcelany, analiza krwi że ściany ujawnia, że nie jest to substancja pochodzenia organicznego ani nieorganicznego czyli magia, cuda. Lewitacje, na 2,5 m wys bez linek i sznurów, platform, deszcz znikąd, dym znikąd i rzyganie kotem, trzęsienie ziemi, stacja sejsmologiczna nie potwierdza. To właśnie dzieje się na świecie. Nie nawiedzonych normalnych. Myślenie życzeniowe, chciejstwo?Przesądy, zabobony? Żadne bajki. Duchy, reinkarnacja oraz zjawiska paranormalne są prawdą. Miliony ludzi doświadczyli niezwykłego i nie były to złudzenia ani halucynacje, urojenia, zwidy, DMT czy LSD, niedotlenienie mózgu ani wymysły. Przypadek Ebena Alexandra to nie DMT jak i przypadek kobiety, która podczas śmierci klinicznej wyszła z ciała i podeszła do przewodu wentylacyjnego na holu.Widziała but w kolorze czerwonym, po przebudzeniu opowiedziała o tym lekarzom, którzy zażenowani sprawdzili później wchodząc po drabinie i nawet kolor sięzgadzał.Inny przypadek kobiety, która ze szczegółami po przebudzeniu ze stanu śmierci klinicznej opowiedziała przebieg operacji lekarzy, czynności przez nich wykonywane i dokładny przebieg rozmów z innej sali niż była. Zdumieni lekarze potwierdzili i niedowierzali. Pytali skąd pani może to wiedzieć. A to tylko wierzchołek góry lodowej. Ale ludzie dalej bladza we mgle i wierzą w bzdurę że to bajki. Nie urojenia, halucynacje, zwidy, wymysły, siła sugestii ani placebo ;) Nie ma przypadków. Wszystko jest inteligentnym projektem, planem. Nawet zło. Fizyka kwantowa likwiduje przypadek. Proroctwa o przypadkowosci nic nie znaczą bo są warte tyle co nic. Jasnowidzenie i mediumizm jest prawdą. James Van Praagh kontaktuje się z duchami. Żadne manipulacje, kłamstwa, urojenia, schizofrenia, show, na pokaz, zimny lub gorący odczyt, techniki manipulacji, siła sugestii lub autosugestii ani efekt placebo. Nie, to nie są wyjaśnienia. Śmierć jest początkiem wszystkiego. Stan z przed narodzin niczego nie dowodzi ;) Energia nigdy nie ginie i dotyczy to także energii świadomości, której mózg nie jest twórcą tylko nośnikiem informacji.;) Nawet losowanie totolotka nie jest przypadkowe tylko skomplikowane procesowo. Komputer kwantowy i tak dalej. Pozdrawiam :) Niestety tak nie jest :) dlatego że życie zaczyna się po śmierci. Są ludzie, którzy potrafią rozmawiać ze zmarłymi. Derek Oglivie lub James Van Praagh i nie są to schizofrenie, urojenia, techniki manipulacji, efekt placebo, siła sugestii czy autosugestii. Eksperyment Randiego niczego nie udowodnił.:) pozdrawiam. Wszystko jest inteligentnym projektem, planem. Nie urojonym przypadkiem. Ewolucja nie jest przypadkowa tylko zaprogramowana tak samo jak dobór naturalny. Lajki z dupy wzięte. Umysł jest niezależny od mózgu i ciała bo mózg jest tylko nośnikiem informacji. Podobnie jak muzyk rockowy, który podczas śmierci klinicznej opuścił ciało, podlecial na hol i zobaczył żarówkę osram. Lekarze go reanimowali i wrócił do ciała ale wszystko go wtedy bolało opowiedział ale go zignorowali, potwierdzili tylko, że faktycznie są na holu żarówki tej firmy, stwierdził sam w sobie, że to nie doświadczenia dla ludzi tylko, którzy byli wierzący czy religijni ale bezwzględnie wszyscy i to, że nie wszyscy coś pamietaja przy utracie świadomości zupełnie nic właśnie o niczym nie świadczy. To nie kwestia "zbiegow okoliczności". Przypadki nie istnieją. Wszystko jest inteligentnym projektem, planem, nawet zło. Mechanika kwantowa nie działa przypadkowo w rzeczywistości tylko jest skomplikowana procesowo. Niepojęte rzeczy określamy "przypadkiem" lub "ślepym przypadkiem". I z tych co uważają to za "bajki" , owszem trzeba się śmiać bo to zdrowe i moralnie uczciwe.

ocenił(a) film na 7
AlexRener

Już się wyleczyłeś?

ocenił(a) film na 2
boria_legia

A Ty już zrozumiałeś, że wszystko to o czym pisałem istnieje realnie, czy jeszcze natłok dowodów cię nie powalił?

ocenił(a) film na 7
AlexRener

Czyli jeszcze chorujesz. Zdrowia.

ocenił(a) film na 2
boria_legia

Nie. Nie choruję. Mówię jak jest naprawdę. Ty chorujesz na ignoranctwo. Wiele zdrowia dla ciebie.

ocenił(a) film na 2
boria_legia

Jesteś chory.

ocenił(a) film na 2
boria_legia

Jestem zdrów jak ryba.

ocenił(a) film na 2
boria_legia

Ludzie realnie lewitowali jak to wyjaśnisz?

ocenił(a) film na 7
AlexRener

Nie ma żadnych nagrań z tego lewitowania. Jeszcze raz życzę Ci spokoju, zdrowia, wyciszenia, dobrego lekarza, akceptacji.

ocenił(a) film na 2
boria_legia

Nic nie jest dziełem przypadku. Nie ma dowodów na eternal oblivion after death. Bóg istnieje. Ja akceptuje to, że mam rację.

ocenił(a) film na 2
boria_legia

A ja ci antynatalizm polecam

ocenił(a) film na 2
boria_legia

Nagrań jest wiele. Wg was wszystkie fejki. Błędnie.

ocenił(a) film na 2
boria_legia

Normalni ludzie wierzą w takie rzeczy, nie zaburzeni ani chorzy. Nauka nigdy nie obaliła i nie obali tego wszystkiego.

ocenił(a) film na 2
boria_legia

Ja też życzę Ci, żebyś przejrzał na oczy w przyszłości.

ocenił(a) film na 2
boria_legia

Po śmierci mnie przeprosisz.

ocenił(a) film na 2
boria_legia

Byś przeżył byś wiedział, że takie rzeczy istnieją. Po śmierci się zdziwisz.

ocenił(a) film na 2
boria_legia

Wierz dalej w bajki o wiecznej nicości.

ocenił(a) film na 2
boria_legia

Być może Piotrek się już wyleczył nie powiem.

ocenił(a) film na 2
boria_legia

Dawaj dowody, że to bajki. Może Nobla dostaniesz.

ocenił(a) film na 7
AlexRener

Argumentum ad ignorantiam.
Wystarczyło z empatią, ciepłem, uwagą porozmawiać z bohaterką ze skłonnościami homoseksualnymi, a natychmiast w jej oczach pojawił się spokój. Odrobina terapii, akceptacji przynoszą efekty, a egzorcyzmy - jak widać - dają wyłącznie chwilową ulgę, dokładnie taką samą jaką daje krzyk i duży wysiłek fizyczny. Mam nadzieję, że egzorcyści z tego reportażu zostali pociągnięci do odpowiedzialności karnej. Osoby "egzorcyzmowane" są straszone, gnębione. Tak nie wolno traktować ludzi, którym jest ciężko, którzy są zagubieni.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones