PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=424416}

Walkiria

Valkyrie
6,8 64 966
ocen
6,8 10 1 64966
6,0 14
ocen krytyków
Walkiria
powrót do forum filmu Walkiria

FILM

ocenił(a) film na 6

FILM JAK FILM ,ALE JAK ŚWIAT , ŚWIATEM ŻADEN NIEMIEC NIE BĘDZIE MI BRATEM ,
NAWET BOHATER POZYTYWNY.

SHIFO

To dlatego, że jesteś bardzo ograniczony i nie potrafisz myśleć szerzej.

ocenił(a) film na 7
MrSlawek1994

Chyba nie palniesz że Staufenberg i reszta generalicji z tego filmu to ludzie którzy chcieli wolnej Polski:)? Obudź się i poczytaj trochę więcej o ich prawdziwych zamiarach - te zostały mocno spłycone w tej laurce dla "niemieckiego ruchu oporo) :).

tc1987

Nie o tym mówiłem. Wkurzają mnie ludzie, którzy myślą jak SHIFO. "ŻADEN NIEMIEC NIE BĘDZIE MI BRATEM". Chodziło mi raczej o kwestie przebaczenia. Jak można winić dziś naród niemiecki za to co jego przodkowie zrobili nam w przeszłości? Ale jeśli takich Niemców już prawie nie ma to komu mamy wybaczać? Trupom? Puśćmy te urazy w niepamięć.

ocenił(a) film na 7
MrSlawek1994

50/50

Żyć trzeba dalej - jesteśmy w NATO i dzięki kontroli silniejszych państw jak USA nawet w okresie ich chwilowego wycofania z Europy czy Wielkiej Brytanii mamy gwarancję że przez najbliższe co najmniej ćwierćwiecze nie odwiedzą nas Leopardy i potencjalne zagrożenie jest jedynie na wschodzie:).Ale radzę poczytać o choćby tak podstawowych sprawach jak blokowanie rozwoju portu w Świnoujściu, nagonce na ekipy rządowe niepopierające paneuropejskiej polityki Berlina a przede wszystkim - współczesny gospodarczy pakt Ribentrop Mołotow czyli Gazociąg Północny wymierzony w Polskę, Ukrainę i kraje Nadbałtyckie.

Rozliczanie zbrodni III Rzeszy - TAK. Próba życia nawzajem w spokoju - TAK. Akceptowanie służalczo wszystkiego co na szkodę państwa i gospodarki robi Berlin - NIE.

Przerwijmy to jak najszybciej bo to powinien być temat założony przy jakimś filmie/dokumencie bardziej pasującym do tematu niż ten o wydarzeniach z 1944 i ewentualnym stosunku Staufenberga do Polaków. To mieszanie wątków typowe dla FW.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones