PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=424416}

Walkiria

Valkyrie
6,8 64 982
oceny
6,8 10 1 64982
6,0 15
ocen krytyków
Walkiria
powrót do forum filmu Walkiria

Właśnie skończyłem oglądać "Walkierię" i wydaje mi się, że wycięto dobre kilka minut filmu w stosunku do tego, co widziałem w kinie. Brakuje sceny, kiedy adiutant gen. Fromma (ten porucznik blondas podobny do Haydena Christensena) organizuje oficerów przeciwnych spiskowi (najpierw ze skrzyń rozdali MP40 i granaty, a potem biegali po korytarzach i pytali się napotkanych czy są za Fuhrerem czy przeciw) oraz dopełnienia sceny śmierci gen. Becka (trzeba było go dobić, bo strzał w głowę nie do końca zadziałał).

ocenił(a) film na 8
lt_col_John_Sheppard

Dokładnie, sceny zostały wycięte, co mnie dziwi.

ocenił(a) film na 7
lt_col_John_Sheppard

widzę nie tylko ja zauważyłem, że sceny zostały wycięte ;) zresztą czego tu oczekiwać w końcu tvp1 pokazywało film

ocenił(a) film na 8
kopi93

Nie tylko TVP1 biega z nożyczkami. Polsat i TVN regularnie kastrują z Obcego 2 sceny z Automatycznymi Strażnikami (trzy konkretnie: odnalezienie we wraku transportowca, montaż na stanowiskach i ostrzał) i Burkem w kokonie (kiedy Burke prosi Ripley o pomoc i dostaje granat).

ocenił(a) film na 5
lt_col_John_Sheppard

To nie do końca tak - wersja kinowa w 86' też była bez tych scen, pojawiły się dopiero później, w jakimś director's cut, czy czymś. Widać Polsat i TVN kupiły prawa do starej wersji i skąpią na nową.

ocenił(a) film na 7
kopi93

Nie wiem dlaczego napisałeś "w końcu TVP1 pokazywało film". Czy TVP jest jakieś gorsze od innych kanałów? Według mnie dużo lepsze od Polsatu czy TVN, bo nie przerywa filmów reklamami (co kompletnie niszczy klimat) i w dodatku pokazuje filmy, których Polsat czy TVN nigdy nie pokażą, gdyż nie są komercyjne i miałyby zbyt niską oglądalność (inna sprawa w jakich porach je pokazuje...). A te brakujące sceny to pewnie sceny usunięte z oryginalnego filmu i umieszczone jako dodatkowe na DVD więc zapewne Twoje wrażenie że widziałeś je w kinie to złudzenie (czy nie widziałeś tego filmu później jeszcze raz w domu?).

ocenił(a) film na 8
martinezowiec

Jestem pewien, że mi się nie pomyliło. Cała ta sekwencja akcji lojalistów w budynkach sztabu Armii Zapasowej zaczęła się od zapytania jakiegoś oficera do gen. Olbrichta czy można zadośćuczynić prośbie gen. Fromma o zamianę miejsca przetrzymywania z tej kanciapy na jego "prywatne apartamenty", co usłyszał adiutant i postanowił działać. Dobijania gen. Becka też sobie przecież nie wymyśliłem. A napisałem "w końcu", bo TVP wyjątkowo nie spieszy się z zakupem jakiś nowości, karmiąc nas w nieskończoność jakimiś powtórkami powtórek. Ale te akurat zarzuty można odnieść do wszystkich trzech telewizyjnych potentatów w Polsce. Wygląda na to, że chłopcy już zupełnie wrzucili na luz i przestali się ścigać o względy telewidzów.

ocenił(a) film na 8
lt_col_John_Sheppard

Obejrzałem film w sieci i również tych scen nie było:( tak więc prawdopodobnie to nie tvp je wycięła tylko wersja kinowa była inna (jak np w przypadku np "Paranormal Activity" o ile mnie pamięć nie myli).

ocenił(a) film na 5
lt_col_John_Sheppard

dystrybutorzy często tną wersje telewizyjne. Tarrantino często się to zdarza

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones