PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=570701}

Wampir

Vampire
4,8 551
ocen
4,8 10 1 551
Wampir
powrót do forum filmu Wampir

Cały film jest spójny i łatwo można wszystko ogarnąć, tylko właśnie ta ostatnia scena jakby burzy
całą harmonię i trochę mętli w głowie... ;)

Więc tak - pomijam taniec, nagrywanie itp. ale dosłownie ostatni dialog:
- Czy to możliwe? Śnić o własnej śmierci? W moim śnie nigdy bym nie umarła.
- A jeśli to nie jest twój sen, tylko mój?
- To jest twój sen.

No właśnie, jakieś sugestie jak można to zinterpretować?

Ja rozumiem to w dwojaki sposób...

Po pierwsze - to rzeczywiście był jego sen. Wszystko, dosłownie! Całe to picie krwi, natrętna
dziewczyna, próba samobójcza uczennicy, ucieczka przed policją itd. W końcu to wszystko na tyle
pokręcone i niezwykłe, że nie zdziwiłbym się, gdyby to rzeczywiście był tylko sen...

Albo inaczej - to było jego pierwsze uczestnictwo w cudzym samobójstwie. Początki, bo jakiś taki
młody się wydaje, wszystko nagrywa, robi to u siebie w mieszkaniu (w tej niby zamkniętej
części)... A ten dialog po prostu odnosi się do samej tej sytuacji - to nie może być 'sen' tej
dziewczyny, gdyż ona zaraz umrze. On natomiast żyć będzie dalej, gdyż to jest jego 'sen', czyli on
umrzeć teraz nie może...

Mam z czymś rację? A może całkowicie się mylę?

ocenił(a) film na 7
Yngoth

Wg mnie - opcja #2. To był jego pierwszy raz (albo wspomnienie tego pierwszego razu). Widać, że jest młodszy i nawet włosy ma krótsze, daje się też zauważyć pewna nieporadność i brak wprawy (to filmowanie, czyli dowody rzeczowe + akcja u siebie w domu, do czego później nigdy już nie dopuszczał). Sam dialog, to wg mnie tylko taki artystyczny zabieg reżysera, bez większego przełożenia na treść filmu, ot tak żeby nie skończyło się trywialnie. Nasz wampir podłapał ten pseudo-filozoficzny dialog od dziewczyny, żeby ją uspokoić i przygotować na "finał".
Poza tym, odniosłem wrażenie, że reżyser chciał ta ostatnią sceną pokazać, że bohater od samego początku był takim "wampirem z ludzką twarzą" i nie miał "początków" jak ten zjeb z "taksówki".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones