PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=827762}

Wampiry kontra Bronx

Vampires vs. the Bronx
4,7 1 707
ocen
4,7 10 1 1707
Wampiry kontra Bronx
powrót do forum filmu Wampiry kontra Bronx

Nawiązania

ocenił(a) film na 3

W filmie można wyłapać kilka nawiązań do wampirzego świata. Oto te, które rzuciły mi się w oczy:
1. Biuro nieruchomości nazywa się "Murnau Properties". Oczywisty hołd dla F.W. Murnau'a, odpowiedzialnego za "Nosferatu".
2. Logo tego biura to wizerunek Włada Palownika, czyli postaci która była inspiracją dla Stokera do napisania Drakuli.
3. Jeden z dzieciaków czyta książkę "Miasteczko Salem" Stephena Kinga. Nie muszę chyba mówić, że to książka o wampirach.
4. Jedna ze scen, tuż przed tym jak dzieciak potrącił grubasa, łudząco przypomina scenę z drugiej części filmu "Podgatunek".
5. Scena, w której główni bohaterowie widzą wampiry wiszące przy suficie, to prawdopodobnie nawiązanie do "Straconych chłopców".
6. Dzieciaki oglądają "Blade'a"
7. Sługus wampirów Frank Polidori. To nazwisko nawiązuje do pisarza Johna Polidori, który jako pierwszy wprowadził postać wampira do literatury.

Jeśli ktoś znalazł jeszcze jakieś, to śmiało piszcie. Ogólnie, gdyby nie te smaczki, to film oceniłbym jeszcze niżej bo jest nieciekawy i odtwórczy, a jako horror komediowy po prostu nieśmieszny.

ocenił(a) film na 4
Astro_Zombie

charakteryzacja wampira podwieszonego na suficie łudząco przypomina wampira ze straconych chłopców. :)
Nie zmienia to faktu ze to kino familijne

Astro_Zombie

Też zauważyłam scenę z Miasteczkiem i przyznam szczerze, że się na nią uśmiechnęłam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones