PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10027436}
7,1 458
ocen
7,1 10 1 458
Wandea. Zwycięstwo albo śmierć
powrót do forum filmu Wandea. Zwycięstwo albo śmierć

Oglądałem film

ocenił(a) film na 7

Czytałem też francuskie fora internetowe i film jest raczej pozytywnie oceniany przez widzów (a przez krytyków negatywnie - jakoś mnie to nie dziwi, gdy jest mowa o walce katolików z rewolucją), a więc film jest dobrze zagrany, zgodny z prawdą historyczną, ma swój klimat i akcję, ale czuć pewne ubóstwo finansowe. Generalnie się z tym zgadzam. Sceny batalistyczne są dość ubogie.
Mój główny zarzut jest taki, że nie potrafiłem poczuć sympatii do głównych bohaterów. Brakowało mi tego. Odnosiłem wrażenie, że nie walczą z powodu zniszczenia ich życia przez rewolucję, tylko dla honoru, sławy, zemsty, króla, odrzucając możliwość pokoju, kiedy jest na to szansa.
Cieszę się, że tak ważny temat został podjęty, bo to się w historii regularnie powtarza, że przy wszelkiej maści rewolucjach pod szczytnymi hasłami: „wolność, równość i braterstwo” do władzy dochodzą zamordyści, dla których „nie ma wolności dla wrogów wolności”. Tak są gotowi uszczęśliwiać lud, że to szczęście czuje się na karku odcinanym przez gilotynę. "Przeprowadzić eksterminację wszystkich powstańców, do ostatniego człowieka. Spalić ich farmy, wygnieść tych tchórzy jak pchły. Skruszyć tych ohydnych Wandejczyków".

ocenił(a) film na 5
jacbac

Tez mi tego zabraklo. Tak samo przedstawienia historii bohaterow przed i w trakcie rewolucji. Tak samo nie pokazano dlaczego w szeregach armii republikanskiej bylo tylu ludzi i robili to co robili.

ocenił(a) film na 9
jacbac

Przecież podpisali traktat, który został złamany. Cały czas w fimie jest odwołanie do Boga, rodziny, króla - jako systemu w którym funkcjonowali.

jacbac

Osobiscie uważam, że czucie sympatii do bohaterów nie jest potrzebne w filmach. To jest amerykański sposób na to, zeby film się podobał i ludzie chcieli go oglądać. Ja nawet wolę nie czuć sympatii do żadnego bohatera, szczerze mówiąc i filmy w których tak osobiście dla mnie było uwazam za najlepsze. A co do samej Wandei - ta historia jest tak zaskakująca na tle całej Wielkiej Rewolucji Francuskiej i jednoczesnie ma tak mały potencjał komercyjny, że jestem niebywale zaskoczona, że znalazł się dystrybutor. To że Francuzi film zrobili nie jest aż tak zaskakujące, bo u nich film historyczny trzyma się dobrze, ale dystrybutor w Polsce? I to jeszcze zanim weszłą premiera drugiej częście Trzech Muszkieterów? Fiu, fiu! To się nazywa brać ryzyko rynkowe za rogi

ocenił(a) film na 4
Renata_Zybura

Ale chodzi też o to żeby rozumieć zamiary bohaterów, żeby wynikało to z fabuły. Np pod koniec mogli wiedzieć że czeka ich koniec, a zachowywali się jakby mieli jakąś opcję

Artog_7

Przecież Charette mówi, że będą na nich polować. Ultrasi byli pogodzenie ze śmiercią.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones