PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=629012}
7,2 4 363
oceny
7,2 10 1 4363
Warszawa 1935
powrót do forum filmu Warszawa 1935

Za krótko, za smutno

ocenił(a) film na 10

Jestem świeżo po premierze „filmu” i przyznam, że czuję wielki niedosyt po jego obejrzeniu. Pokazano zaledwie niewielki fragment Warszawy – w szczególe tylko Marszałkowską a reszta „z lotu ptaka” nie robi już takiego wrażenia.

Sporym rozczarowaniem było to, że w ciągu całej projekcji obrazowi towarzyszy jedynie muzyka – bardzo smutna i nieadekwatna do całości. Oglądamy przecież Warszawę z 1935 r. a więc nie z czasów wojny o można to pokazać w formie weselszej, tym bardziej, że autorzy przyjęli konwencję wskazywania na wielkie osiągnięcia dwudziestolecia międzywojennego. Nie rozumiem, dlaczego nie podłożono choćby na pewien czas dźwięków miasta, bez muzyki: samochodów, ludzi, zgiełku ulicy.

Film sprawia wrażenie chaotycznego i niedokończonego, trochę jakby już trzeba było przenieść go do kina i stąd pewne jego elementy pojawiły się trochę z przypadku, inne jakby urwano.

Swoją drogą fajnie byłoby, aby np. wydany został album z fotosami z filmu z szerszym opisem.

ocenił(a) film na 8
Miquell

Jak dla mnie film był wystarczający w swojej długości, służy wielu refleksjom, myślę, że jest kierowany do osób, które choć trochę interesuje historia Warszawy a szczególnie architektura...

Has_Hopsas

Przez te cztery lata mogli by zrobić więcej niż te 15 min.

użytkownik usunięty
Miquell

Też myślę że jest za krótki, nawet nie chce się iść do kina na 15 minut + reklamy. Szkoda też że nie ma dźwięków które wymieniłeś.

ocenił(a) film na 7

Film jest za krótki jak dla mnie, ale z drugiej strony zdaje sobie sprawę z ogromu pracy, jaki trzeba włozyć w to żeby choć te 15 min powstało.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones