PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=169102}

Wcielenie

The Beast Within
5,4 645
ocen
5,4 10 1 645
Wcielenie
powrót do forum filmu Wcielenie

No cóż, spodziewałem się "tylko" dobrego horroru klasy B z lat 80-tych, a dostałem rewelacyjny film grozy. Może i aktorstwo w paru miejscach utyka, ale film ma przytłaczający, tajemniczy i ciężki klimat, dobre efekty specjalne( jak na tamte lata), dobrze skonstruowaną fabułę i trzyma w napięciu. Ma też kilka b. dobrych pomysłów. Podobał mi się niesamowicie, dawno nie widziałem tak dobrego horroru. 9/10

Jeden z najlepszych horrorów z lat 80-tych, a zawsze się wahałem przed wypożyczeniem go. Aż dziw, że tak mało osób oddało na niego głos.

klajsterbelej

Oczywiście, że to stary, dobry horror, chociaż żal, że dziś już prawie zapomniany. Spróbuje go "upolować" i obejrzę jeszcze raz.

ocenił(a) film na 7
dixi74

Niedługo obejrzę jeszcze raz, ciekaw jestem, czy dalej będę tak entuzjastyczny- pewnie tak, ale ocenę chyba obniżę. Się zobaczy :)

ocenił(a) film na 8
klajsterbelej

100% .. choć 20 lat temu obejrzane!

ocenił(a) film na 7
klajsterbelej

Dokładnie. Naprawdę dobry horror. Aż dziw bierze, że tak mało ocen. Ludziska zapewne biorą się za współczesne megapatetyczne produkcje, zamiast sięgać po stare klimatyczne kino.

ocenił(a) film na 4
klajsterbelej

Lubię horrory jako gatunek, nawet jestem ich fanem od zawsze ale "Wcielenie" delikatnie mówiąc nie jest najwyższych lotów. Sam pomysł na film nawet niezły, ale jego wykonanie, scenariusz i amatorski poziom aktorstwa kładzie ten film na łopatki. Jeżeli uważasz że jest to jeden z najlepszych horrorów lat 80 to chyba mało ich widziałeś, chociaż oczywiście szanuję Twoje zdanie. Mnie ten film zawiódł, nawet taki Wiklinowy koszyk (też typowy, kiczowaty B klasowiec ) jest od niego znacznie lepszy . Ostatecznie dałem ocenę 4/10 bo myślę że twórcy "Wcielenie" mieli nawet ciekawy pomysł, tylko że efekt jest... marniutki. Ale oglądnąć zawsze można.

ocenił(a) film na 7
Heatseeker

Widziałem dość sporo( chociaż nadal nie tyle, ile bym chciał) horrorów z lat 80-tych, więc mam an czym opierać swoją opinię :) A " Wiklinowy koszyk", moim zdaniem, zarówno jeśli idzie o klimat, jak i o wykonanie odstaje od " Wcielenia"- w gruncie rzeczy, jest nawet odwrotnie u mnie, niż w Twoim przypadku- w " Wiklinowym koszyku" spodobał mi się pomysł, a reszta już była moim zdaniem na niższym poziomie. Dla mnie ten film to swoista perełka z tamtego okresu, podobnie jak " Zabobony" czy " Tuż przed świtem". Swoje wady ma, nie ma co ukrywać, ale mnie osobiście powalił doskonałym klimatem grozy i budowaniem napięcia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones