PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32991}

We wnętrzu Ziemi

At the Earth's Core
4,9 174
oceny
4,9 10 1 174
We wnętrzu Ziemi
powrót do forum filmu We wnętrzu Ziemi

niestety nie kojarze powieści Bouroughsa, którą czytałem wieki temu, dlatego nie powiem czy film jest adaptacją książki. To niskobudżetowa produkcja brytyjska. Żadnych efektów specjalnych w niej nie ma. A szkoda, bo jest momentami klimacik aby pojawiły się sceny niczym w filmie The Cave. Może w przyszłości Amerykanie odkurzą temat i wrzucą coś komputerowego. Obaj bohaterowie w pojeździe przypominającym wkrętacz z komiksów o T.R. i A. przedostają się do wnętrza ziemi. Tu znajduje się podziemny świat, starożytne miasto w jaskiniach którego rządzą skrzydlate stwory Maharowie. Podporządkowały one Sagothów, przypominających ludzi-świnie wojowników. A wszystko to kosztem miejscowego ludu, ktorego porywani czlonkowie stają się ofiarami Maharów. Wielka szkoda ze brak efektów specjalnych wplywa na całość. Gumowe stwory aż rażą po oczach. Być może w roku 1976 oglądający film w kinie 7-latek miał wypieki na twarzy, ale dziś my możemy jedynie przyjrzeć się brytyjskiej kinematografii tamtych czasów.

ocenił(a) film na 5
Jarek711

Cześć!
Czytałeś książkę? A mogę spytać, skąd ona była i czy była po polsku czy angielsku? Może wiesz, czy da się ją gdziekolwiek dostać, bo od obejrzenia filmu szukam jej dosłownie wszędzie i jedyne, co udaje mi się znaleźć to drugi tom. Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź!

ocenił(a) film na 4
LucidDream

niestety nie kojarze, w dziecinstwie czytalem ksiazki sci -fi ktore wychodzily poza wydawnictwami jako kserokopie dowolnych przekladow. To byly prawdziwe perelki i kazdy sobie miedzy sobą pozyczal. Moze tytul byl inny, wyprawa do jadra ziemii czy jakos tak.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones