PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=622808}

Weekend z królem

Hyde Park on Hudson
5,5 6 424
oceny
5,5 10 1 6424
4,7 6
ocen krytyków
Weekend z królem
powrót do forum filmu Weekend z królem

Olivia Colman nie grała zadnej królowej Elzbiety , tylko Elżbietę matkę Elżbiety drugiej(sama nie była królową, tylko żona króla)). Elżbieta pierwsza żyła w latach (1557-1603).Wiele osób myśli że królowa Elżbieta pierwsza to matka królowej Elżbiety drugiej a to kardynalna pomyłka.

maciekb80

Trochę się zagalopowałeś. W Wielkiej Brytanii żona króla ma tytuł królowej, czyli napis "królowa Elżbieta" jest jak najbardziej poprawny, lecz koniecznie bez numeru, bo numer przysługuje tylko rządzącej królowej, a nie żonie króla. Za to nieco inaczej jest, gdy panuje królowa. Wtedy jej małżonkowi nie przysługuje tytuł króla, lecz księcia (np. książę Albert, mąż Wiktorii).

czarek2244

to ciekawe jako że nie przypominam sobie by do męża królowej Elżbiety drugiej Filipa zwracano sie Król jak juz to książę Filip , no a przecież to mąż królowej.

maciekb80

A czy tak nie napisałem ?

maciekb80

A ja sądziałam, że wymóg czytania ze zrozumienie to jakaś kompletna abberacja, a tu proszę czyste dowody ;) Nie wystarczyło przeczytać wiki?

asianna

e tam .androny opowiadasz.

maciekb80

jeżeli kobieta jest prawowitym władcą (jak Elżbieta II), to jej mąż nosi tytuł księcia małżonka, ale jeżeli mężczyzna dziedziczy koronę, to jego żona nosi tytuł królowej małżonki. czyli kolega czarek2244 ma całkowitą rację;)

ocenił(a) film na 4
lolcia4

W opisie nie ma błędu. Do śmierci Jerzego VI jego małżonka była nazywana królową Elżbietą. Dopiero kiedy ich córka wstąpiła na tron i postanowiła zachować swoje imię, królową Elżbietę zaczęto nazywać królową Matką (odchodząc tym samym od tradycyjnej "królowej wdowy"). Dla odróżnienia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones