PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33558}
4,8 162
oceny
4,8 10 1 162
Wendigo
powrót do forum filmu Wendigo

ten film naprawdę mi się podobał. czytałem skrajne opinie na jego temat i choć nie powalił mnie kompletnie, to muszę przyznać iż byłem pod wrażeniem. mamy tu najpierw motyw psychologiczny / mystery, przez połowę filmu nie wiele się dzieje, jest za to ciekawy , niepokojący klimat. potem już mamy thriller (ludzki czynnik zła), no i horror (czynnik nadprzyrodzony). czy ten ostatni naprawdę był prawdziwy? hmmm...
film jest bardzo dobrze zagrany, nakręcony tez dobrze, zwłaszcza jak na produkcję niskobudżetową. ładne zdjęcia, fajna muzyka, kilka bardzo dobrze zrobionych scen, naprawdę robiących wrażenie. choć jest też kilka scen... troszkę zabawnie wyglądających. ale to wszystko zależy od nastawienia. mi ten film naprawdę mi się pododbał.
Wielkim plusem jest dla mnie to, iż naprawdę troszczyłem się o bohaterów, zależało mi na happy endzie. postaci nie miały może psychologicznej głębi, ale to byli ludzie z krwi i kości, a nie stereotypowe, irytujące postaci rodem ze slasherów. tak więc film wywołał we mnie emocje.
6.9/10

ocenił(a) film na 6
kangur_msc_CM

Wydaje mi się, że, przynajmniej niektóre „skrajne opnie” – pochodzą od widzów, którzy mylą ten film z inną, pozornie podobną produkcją o identycznym tytule
http://www.filmweb.pl/film/Wendigo-1978-469977
Niemniej to moje subiektywne odczucie. Nie ważne.
Dla mnie osobiście poza udaną próbą stworzenia w opowiadanej historii specyficznego klimatu i towarzyszącego mu narastającego niepokoju, wciągające było jeszcze to, że całość pokazano z perspektywy dziecka. Długo, jako widz nie byłem więc pewny na ile to, co widzę w filmie stanowi wytwór przestraszonej wyobraźni chłopca, a na ile – obraz rzeczywisty.
To była niespodzianka, której nie przewidziałem zasiadając do oglądania.
Niskobudżetowy, dobrze nagrany z niekonwencjonalnym scenariuszem i klimatyczną, zimowo-mroczną scenerią.
Na pewno wart obejrzenia, ale nie w wieczór, w który klapnąwszy w fotelik włączamy sobie horror z nastawianiem na „typową” dla tego gatunku rozrywkę.
Bardzo specyficzny. Gdybym „musiał” dokonywać wyboru – to bardziej dramat niż horror.

Pzdr,
jabu

jabu

Przeglądałem google pod kątem indian i używając słowa "wendigo" natrafiłem na ten film :) Ocena niska, ale komentarze treściwe więc skuszę się na obejrzenie tego filmu. Szkoda, że nie ma filmu na podstawie książki Mastertona pod tym samym tytułem. To na pewno bym obejrzał.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones