PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=468207}

Wersal

Versailles
7,1 203
oceny
7,1 10 1 203
Wersal
powrót do forum filmu Wersal

z rewelacyjną rolą nieżyjącego już Guillaume Depardieu, syna Gérarda Depardieu. Opowieść o włóczędze - samotniku, któremu los postawił na drodze kilkuletniego chłopca porzuconego przez matkę. Historia tyleż wzruszająca, co naiwna, ale w tle poruszane ważkie problemy bezdomności, tożsamości, a przede wszystkim szeroko pojętej wolności jednostki.
Zostawia ślad.

spanki_00

Rewelacja! Przy pomocy bardzo prostych środków film mówi bardzo dużo o życiu i w zupełnie niebanalny sposób. 9/10

ocenił(a) film na 8
spanki_00

Zgadzam się w 100% a autorem wątku. I Franiem też :)
Dla mnie dotychczas Guillaume Depardieu to rola we "Wszystkich porankach świata".
Szczerze powiem, że talent miał chyba nie mniejszy niż tata. Miał.. właśnie z tego postu dowiedziałam się, że on już nie żyje. Niezbyt długie i tak pogmatwane miał życie..

ocenił(a) film na 7
spanki_00

Naiwna mówisz? Nie wiem, czy tak bym ją nazwała. Ale chyba wiem, o co ci chodziło.
Zastanawiałam się, czy ta historia nie jest zbyt przerysowana, ale stwierdzam, że nawet jeżeli w małym stopniu tak jest, to zdecydowanie nie wpływa to na wartość filmu. Jak pisał spanki_00, w tle całej historii jest wiele poważnego materiału. Wiele tu można znaleźć, nad wieloma rzeczami się zastanowić. Dostać Damiena jest tu bardzo intrygująca, reżyser tak, jak szybko tę postać wprowadził, tak też szybko ją usunął z historii. Film niedopowiedziany, więc zmuszający do myślenia, co się chwali. Nie jest to wybitne dzieło pod względem "jakości", ale mimo to ma klimat, intrygujące zestawienie Wersalu z życiem bohaterów (niesamowicie podoba mi się pomysł na tytuł i ten jego kontrast!). Film zdecydowanie dobry.

ocenił(a) film na 7
megee

Zapomniałabym o najważniejszym: cóż za piękna gra tego dzieciątka! Ogólnie, postać chłopca jest kluczowa i reżyser dobrze ukazał jego dramat.

megee

to dziecko było fenomenalne ! tak piękne i autentyczne , idealny wybór

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones