PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1122}
6,8 27 881
ocen
6,8 10 1 27881
8,3 18
ocen krytyków
Wesele
powrót do forum filmu Wesele

Piszę ów post nie dlatego, że uważam "Wesele" za arcydzieło, lecz dlatego, że cholera mnie bierze, kiedy pseudoznawcy kina nazywają obraz Wajdy: "niepotrzebnym, nudnym", "bardzo, bardzo złym", bądź "beznadziejną adaptacją przebrzmiałej sztuki". I od razu dają 1/10 - a co, bo na cholerę silić się na obiektywizm.

Wobec tego, też nie będę obiektywny i napiszę: co dla głupiego niezrozumiałe, to od razu głupie i nudne.

A film bardzo dobry. Sekwencje zabawowe nakręcone z taką petardą i żywiołem, że spokojnie można je ustawić obok sekwencji wesela z "Łowcy jeleni".

Doskonały młodopolski klimat, świetne zdjęcia i pomysły narracyjne tak błyskotliwe, że zapomina się o teatralnym rodowodzie pierwowzoru.

ocenił(a) film na 1
Gerard_Polanski

Brawa za obiektywizm. Fajnie być taką 'obiektywną instancją', nie.

Lena_Borgia

Cóż - wspomniałem, że zamierzam, tym razem wyjątkowo, być programowo subiektywny. Przyznaj, że ocena 1/10 do obiektywnych nie należy, co?

ocenił(a) film na 1
Gerard_Polanski

I dlatego piszesz takie uogólniające „dogmaty” typu „co dla głupiego niezrozumiałe, to od razu głupie i nudne”.

I bynajmniej do obiektywizmu nie pretenduję.

Lena_Borgia

Ale przecież we fragmencie poprzedzającym tę wypowiedź napisałem: "Wobec tego, też NIE będę obiektywny i napiszę". Po prostu prowokacja.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones