PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=857506}
6,3 33 909
ocen
6,3 10 1 33909
5,4 41
ocen krytyków
Wesele
powrót do forum filmu Wesele

wbrew intencjom osób oceniających ten film jako zły i odradzających innym jego oglądanie, treść i forma większości ich komentarzy, wpisów i wątków udowadnia, że obraz Polaków przedstawiony przez Smarzowskiego jest prawdziwy :(

ocenił(a) film na 8
Sentence

Tylko, że oni tego nie dostrzegają

ocenił(a) film na 5
Agatonik

Ja dostrzegam i wielce nad tym ubolewam, że tak zostaliśmy przedstawieni. Oczywiście tyczy się to również mnie i Ciebie...Takie z nas polskie kanalie.

ocenił(a) film na 5
Bokciu

Skoro już się tak chcesz się utożsamiać z postaciami z filmu, to zawsze możesz z bohaterem ratującym ludzi przed śmiercią.

ocenił(a) film na 8
Bokciu

A to Polska właśnie?
A może taka właśnie jest prawda?
Cała prawda.
Nie tylko husaria, legiony, JP2, Solidarność, Okrągły Stół, NATO i UE, sprawiedliwi wśród narodów świata. Ale także Jedwabne, szmalcownicy, pogrom kielecki, marcowe migdały 68...
Mamy na tle innych narodów jedną ze szlachetniejszych historii, dlatego powinniśmy umieć zmierzyć i z tymi ciemnymi kartami naszej historii.
Silne społeczeństwo, mądry naród, nie zamiata brudów pod dywan, nie chowa trupów w szafie, ale na odwrót, wyciąga wszystko na wierzch, tylko wówczas rany mogą się zagoić.
No więc jest sobie "WeseŁe" Smarzowskiego i ten znów nas egzorcyzmuje. Z naszych przywar, z naszych grzechów. Egzorcyzmować nie znaczy rozgrzeszać. Wpierw należy spojrzeć sobie prosto w oczy i porozmawiać. Najuczciwiej jak to tylko możliwe. Ten film jest rozmową. Nie musi nam się podobać. Ale jak widać istnieje konieczność takiej rozmowy tak długo jak są ofiary i oprawcy i zaprzecza się istnieniu krzywdy i winy.

ocenił(a) film na 4
AutorAutor

Jedwabne którego ekshumacja jest od ponad 20 lat blokowana.
Pogrom kielecki rozpoczęty plotką przez UB, bo opłacało się to Stalinowi - w końcu dopiero powstawał Izrael.
Zabawny człowiecze, tak skrycie nienawidzisz siebie, że przypisujesz własnemu ludowi jakieś ogromne zbrodnie

ocenił(a) film na 8
Veselar

Jesteś ojkofobem!

ocenił(a) film na 1
Agatonik

to wyp... parszywcu z Polski

Agatonik

Może być to dostrzegła jak twoja matka babcia został zgwałcona przez ruskiego

ocenił(a) film na 8
piotr_lub

A jak to się ma do filmu?

ocenił(a) film na 5
piotr_lub

Albo przez Banderowca...

ocenił(a) film na 8
Sentence

Dawno temu pewien bolszewicko-faszystowski semita twierdził ,że "Naród wspaniały tylko ludzie .... " . Antypolonizm w najczystszej postaci ...

ocenił(a) film na 8
clarencefilmweb

Antypolonizm Jozefa Piłsudskiego?

ocenił(a) film na 8
Sentence

No przecież jeden z twórców polskiej niepodległości mówiąc takie słowa nie mógł być "Prawdziwym Polakiem". To musiał być żydo-ciapak,ruski folksdojcz,tęczowy lewak albo agent UE . Spróbuj go zacytować na "marszu niepodległości " to zobaczysz ...:)

ocenił(a) film na 2
Sentence

Jasne a na Amerykańskiej prowincji, tylko psychopaci mordujący nastolatków, bo przecież o tym jest 90% horrorów

ocenił(a) film na 8
Danio31b

Nie tylko. Ale tacy psychopaci też tam mieszkają zapewne.

ocenił(a) film na 2
Sentence

Ile ich jest?? Paru na ponad 300 milionowy naród?? Słyszałeś o Fritzlu albo naszej sprawie Połanieckiej?? Psychopaci są wszędzie i nie jest to cecha ludzi z USA albo PL

ocenił(a) film na 8
Danio31b

No, nie jest. A ktoś twierdzi, że jest?

ocenił(a) film na 1
Danio31b

Ale tutaj ukazano, że mordowały całe wioski i miasteczka Polaków a nie jeden wykolejony Polak. Jasny obraz Polaków jako pogromców ludu wybranego. Nie ma co tutaj dywagować, przekaz jest jasny na tematów Polaków kiedyś jak i dziś. Kiedyś antysemici, dzisiaj też w dodatku oszuści, obłudnicy, zdrajcy, homofobi itd

ocenił(a) film na 7
Sentence

Też mam taką myśl jak widzę komentarze tych pseudopatriotów tutaj. Pisuar sobie wychował taką "elitę.

ocenił(a) film na 8
Qracz

Moim zdaniem to znacznie starsze, a film zdaje się pokazywać, że już za czasów piłsudczyków i ich nacjonalistycznej opozycji ukształtowały się obecne wzorce :(

Sentence

ciebie ukształtował tatuś zomowiec czy mamusia, sekretarka sekretarza partii ?

ocenił(a) film na 8
ministerfinansow

Jeśli chodzi o przekaz o zachowaniach ludzi w czasach wojen to bez wątpienia ukształtował mnie dziadek - więzień niemieckiego obozu koncentracyjnego, ale także opowieści o poprzednich pokoleniach - moich pradziadkach z Wołynia i prapradziadkach z Mazur. O Polakach stamtąd Smarzowski też zrobił dobre filmy. Polecam!

Sentence

A po wojnie dziadek kim był ?

ocenił(a) film na 8
ministerfinansow

Z zawodu kolejarzem, a z poglądów politycznych antykomunistą słuchającym potajemnie RWE.

ocenił(a) film na 7
Sentence

W pełni się zgadzam! W ogóle nie rozumiem, dlaczego forum filmwebu zostało opanowane przez prawicowe środowisko. Pod każdym filmem, który porusza temat LGBT, aborcji itp. i tutaj też, widać na forum nasze narodowe "zamiłowanie" do ksenofobii i rasizmu. Tak jak w tym "Weselu" widać analogie współczesnych i historycznych zachowań.

ocenił(a) film na 8
kazikfranek

Jeszcze nie zostało całkiem opanowane, ale - moim zdaniem - dlatego, że ludzie walczą zamiast zrozumieć. Tym bardziej dziękuję za zrozumienie tego co miałem na myśli.

ocenił(a) film na 2
kazikfranek

Prawicowe?? LOL tak myśli większość ludzi.Większość nie lubi mafii LGBT, tylko po prostu sie boi zaszczucia

ocenił(a) film na 7
Danio31b

"Mafii LGBT" to wszystko tłumaczy... jeśli czujesz się zaszczuty, może powinieneś skorzystać z pomocy specjalisty

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
Danio31b

"Krytykować geja za to, że jest gejem"??? WTF? Masz naprawdę poważny problem, na szczęście wszelkie badania statystyczne (tak istnieje coś takiego a nie domniemania randoma z forum) pokazują, że przyzwolenie na związki partnerskie dla par homoseksualnych w ciągu ostatnich 10 lat znacznie wzrosło (chociaż to jeszcze nie większość, ale jest blisko) i trend widać w jaką stronę idzie. Przykro mi, ale Twoje wpisy tego nie powstrzymają :)

ocenił(a) film na 2
kazikfranek

Te badania są właśnie przerażające,bo pokazują skalę lewicowej indoktrynacji.

Ludzie potrafią tracić pracę za skrytykowane geja na Facebooku, Francuskie kobiety są bite za opalanie się w bikini a Szwedzkie za zbyt krótki strój.

Wiem, że to co piszę jest dla ciebie straszne i burzy twój światopogląd, ale radzę się rozejrzeć jak świat zwariował na punkcie poprawności politycznej.

Nie wiem czy twoje zdjęcie na profilu na cokolwiek z tobą wspólnego, ale niedługo możesz nie wyjść na ulicę tak ubrana, bo obrazisz uczucia religijne jakiegoś muzułmanina.Albo jakiś czarny "uchodźca" weźmie co swoje.Tylko burka :)

ocenił(a) film na 7
Danio31b

prędzej nie będę mogła wyjść tak ubrana ze względu na indoktrynację partii rządzącej. Mieszkałam za granicą, podróżuję, wiem jak wygląda świat i nie mam takich wyimaginowanych obaw jak Ty. Widzę, że naszym największym problemem jest ksenofobia i zaściankowość, na szczęście to się zmienia. Twoje argumenty o "gwałcących czarnych" brzmią tak, jakbyś był jeszcze dosyć niedoświadczonym człowiekiem (może się mylę), w Polsce najwięcej gwałci znanych ofierze ludzi, a przemoc głównie odbywa się w domu, takie są fakty i statystyki.

ocenił(a) film na 2
kazikfranek

Taka tolerancyjna osoba a potrafisz tylko atakować personalnie od 1 postu.Wyzywając od niedojrzałości albo problemu psychicznych

Skoro tak lubisz się powoływać na te badania, to co powiesz na badania gdzie Europa za kilkadziesiąt lat będzie muzułmańska?? To akurat czysta demografia i nie da się tego już zatrzymać. Napływ nielegalnych uchodźców tylko to drastycznie przyspieszy

Jak myślisz, jaki taka Europa będzie mieć stosunek do LGBT czy kobiet jak ty??

ocenił(a) film na 7
Danio31b

Jest różnica między atakami personalnymi, a zdaniem typu: "jeśli czujesz się zaszczuty, skorzystaj z pomocy specjalisty". A reszta Twoich wypowiedzi po prostu sprawia wrażenie, że jesteś jeszcze dosyć młody, czy to jest atak personalny? Jeśli to Cię boli, to przepraszam. Znam też muzułmanów i czarnych mieszkających w Europie, nie bez powodu zamieszkali właśnie tutaj (nie chodzi tylko o pomoc społeczną) - wielu z nich nie chce mieszkać w tradycjonalistycznych społeczeństwach i chciałam zauważyć, ze wszystkie statystyki o stosunku do par LGBT, feminizmu itp. biorą pod uwagę też mieszkańców ze stałymi kartami pobytu (czytaj także imigrantów), jakoś w krajach zachodniej Europy ta tolerancja nie spada, nie zauważyłeś tego?

ocenił(a) film na 2
kazikfranek

A co jest ważniejsze "statystyki" czy dzielnice szariatu we Francuskich miastach??. Pamiętasz pamiętne zamachy sprzed kilku lat??

Ja znam masę ludzi tolerancyjnych którzy z zagranicznych wyjazdów wrócili rasistami i homofobami przez karygodne zachowanie tamtych grup. Sam nie wyjeżdżałem ale pozostaje mi wierzyć znajomym albo tobie. Cóż wybór oczywisty

Nie twierdze, ze wszyscy czarni, geje, czy muzułmanie to mordercy gwałciciele itd ale wpuszczanie tutaj wszystkich jak leci to po prostu czyste szaleństwo.

ocenił(a) film na 7
Danio31b

Oczywiście, że statystyki, które pokazują fakty, a nie tendencyjne artykuły albo zmanipulowane filmiki na yt. Zamachy były także przez IRA, przez Basków, a także przez białych Europejczyków zindoktrynowanych przez państwo islamskie. Ze statystycznego punktu widzenia to promil promila, raczej nie masz szans być świadkiem czegoś takiego na szczęście. Z Twoich wcześniejszych wypowiedzi wynikało, że te grupy to gwałciciele, nie rozumiem jak w dzisiejszych czasach, znając historię, znając mechanizmy społeczne, nadal są ludzie, którzy oceniają innych tylko ze względu na wygląd lub orientację seksualną.

ocenił(a) film na 8
Danio31b

A ja mieszkam za granicą i nauczyłem się bardzo sceptycznie podchodzić do rodaków. Nie ufać, póki dobrze nie poznam człowieka. A jak widzę polskich maruderów, którym nic się nie podoba w kraju, w którym żyją, to w miarę możliwości trzymam się od nich z daleka. To są ludzie, którzy w danym kraju znają tylko swoje miejsce pracy i kilka sklepów. Nigdzie nie pojadą nawet na 1 dzień, nawet do knajpy nie wyjdą, ale wiedzą o tym kraju wszystko. W pracy nauczyłem się bardzo uważać na Polaków, bo trafiłem na paru skur...ów.

kinomanpl

No i ten jest chyba z tego gatunku - "wie wszystko", choć nigdzie nie był :)

ocenił(a) film na 8
Danio31b

A kto zabrania ludziom mówić, co myślą? Istnieje rządowa cenzura? Można iść do paki za głoszenie niewłaściwych poglądów?

Chyba że namawiasz do przemocy albo nawet zabójstwa czy oskarżasz innych, nie mając dowodów. Wtedy powinieneś dostać za to wyrok sądowy.

ocenił(a) film na 2
kinomanpl

Napisz coś odmiennego od lewicowego nurtu a cię zakrzyczą i zjadą

ocenił(a) film na 8
Danio31b

Mi akurat grozi bycie zakrzyczanym przez ludzi pokroju Bąkiewicza, którzy, gdyby mogli, to takim jak ja założyli by kagańce na gęby, żeby nie wyrażali swojego zdania publicznie.

Ale to akurat dobrze, bo przecież oni mają rację, a nie taki lewak jak ja.

Danio31b

Srali muchy... To członkom rządzącej partii wolno bezkarnie gadać wszystko, oskarżać o "zamachy", "zdrady" itp.
No, ale to w zasadzie nie żadna prawica, tylko gomułkojęzyczna katokomuna, więc ...

ocenił(a) film na 8
Danio31b

Taka sama większość kiedyś nie lubiła Żydów. Aż ich wymordowano. Ukazuje to zestawienie współczenego kazania księdza o "tęczowej zarazie" z przedwojennym kazaniem o "nienawiści żydostwa do Chrystusa" ...

Sentence

HAHAHAHAHA !!! Nie masz pojęcia o historii, jesteś głupszy niż ustawa nakazuje a swoją wiedzę czerpiesz z GW i TVN.Żałosne.

ocenił(a) film na 8
ministerfinansow

A jakaś uwaga nie będąca pańską niezbyt pochlebną opinią na temat mojej osoby, ale taka merytoryczna, o filmie - znajdzie się?

Sentence

Tak samo się znajdzie jak u ciebie....Do książek nieuku a potem komentuj wątki historyczne w filmach. W przeciwnym wypadku się ośmieszasz. Tylko przeczytaj coś innego autora tym razem. Bo Gross wiadomo kim był i jak pisał....

ocenił(a) film na 8
ministerfinansow

OK, to skoro się znajdzie, poproszę uprzejmie o coś merytorycznego na temat tego filmu. Jestem ciekaw wszelkich opinii, znacznie bardziej niż pospolitych obelg.

Danio31b

Większość zdrowych psychicznie ludzi nie uważa, że osoby lgbt to jakaś mafia, tylko że to osoby o innej orientacji seksualnej niż hetero oraz osoby transplciowe. Porównywanie tego do mafii to jak mówienie, że istnieje mafia osób niebieskookich lub mafia introwertyków. Bo mniej więcej do tego sprowadza się twoja logika nazywania osób o określonych cechach mafią lub ideologią. Zanim stwierdzisz że orientacja to coś innego niż niebieskie oczy to pomyśl, czy gdyby osoby z niebieskimi oczami były ciągle prześladowane i dyskryminowane, to czy również nie organizowały by prostestow, parad o by się nie zszeszaly by wywalczyć wolność i prawa. To nie jest ideologia tylko niezgoda na niesprawiedliwość

ocenił(a) film na 2
Ush

Ale ja osobiście nic nie mam do tych osób. A do organizacji które właśnie działają jak mafia i próbują zastraszyć każdego który tylko powie, ze gej jest be. Rozumiem, ze jak gej mi coś ukradnie albo zniszczy to nie mogę go skrytykować, bo to już dyskryminacja??

Danio31b

możesz skrytykować jego czyn a nie jego orientację. hetero też kradną i nie krytykujesz złodzieja na zasadzie "ależ ci hetero kradną!!"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones