PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30642}

Wesołych świąt, pułkowniku Lawrence

Merry Christmas, Mr. Lawrence
7,3 2 457
ocen
7,3 10 1 2457
7,0 5
ocen krytyków
Wesołych świąt, pułkowniku Lawrence
powrót do forum filmu Wesołych świąt, pułkowniku Lawrence

,,My past is my business!"

użytkownik usunięty

Nie będę kłamać, obejrzałam ten film tylko ze względu na Davida Bowie. Nie spodziewałam się nadzwyczajnej fabuły... a tu taki smakołyk!
W ''Furyo'' podobało mi się wszystko! Od klimatycznego pokazania zetknięcia się dwóch, skrajnie różnych kultur, przez piękną muzykę, do głównych postaci.
Homoseksualny kontekst dodaje pikanterii a takie kwestie, jak- ,,Padł pan ofiarą ludzi przekonanych o swojej, absolutnej racji... a prawda jest taka, że nikt nie ma racji'' na dobre zapadają w pamięć.
I jeszcze coś, co bardzo cenie w filmach- nieckliwa opowieść o wewnętrznym cierpieniu. W tym wypadku z poczucia winy, powodującego chęć ukarania się... od zobojętnienia, do brawury i poświęcenia- bardziej niż dla sprawy, by odkupić winę i wreszcie poczuć ulgę.
Niesamowity film. Duzo lepszy od amerykańskiego ''Mostu na rzece Kwai'', z którym często jest porównywany.

ocenił(a) film na 8

"Nie przeżyłem wielu miłostek, lepiej się znam na zdradzie:)"

ocenił(a) film na 7
Irry

"Żałuję, że nie potrafię śpiewać" - mówi... David Bowie
zaś pułkownik Lawrence, że:
"Japończycy są narodem zalęknionych ludzi. W pojedynkę nie potrafią nic, więc popadli w zbiorowy obłęd".
WESOŁYCH ŚWIĄT, PUŁKOWNIKU LAWRENCE!
Wesołych Świąt!
https://www.youtube.com/watch?v=LGs_vGt0MY8

ocenił(a) film na 10
AutorAutor

Tak, kwestia o śpiewaniu jest strzałem mocnym :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones