PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=493513}
6,1 56
ocen
6,1 10 1 56
Wesołych świąt
powrót do forum filmu Wesołych świąt

naiwne

ocenił(a) film na 4

proba zrobienia kina czeskiego na polskiej prowincji... najwiekszym problemem jest razaca
niestesty naiwnosc calosci... nie wspominajac o raczej oczywistej konstrukcji pomyslu --
czarnoskory na polskiej prowincji... plus za sama realizacje... kilka fajnych kadrow...

klimek8

Nie zrozumiałeś przekazu. Do tego film nie jest raczej komediowy, bardziej nazwałbym bym go obyczajowym.

klimek8

Muszę kategorycznie stwierdzić, że tak jak większość polskich krótkometrażówek/etiud jest mocno przecenionych, tak ta jest niedoceniana i widać to nie tylko po jej ocenie. Produkcja jest BARDZO ZŁOŻONĄ z wielu problematyk satyrą, przedstawiającą w głównej mierze dramat pani Krysi. Znajdziemy tutaj również poruszenie problemu tolerancji, szukania akceptacji i otwarcia się na ludzi względem własnych marzeń, korupcji, sztuczności (typowo polskiego "zastaw się a postaw się"), polskich stereotypów, ignorancji dotyczącej sztuki i całego tego chaosu, jeśli na celu jest tylko coś do zdobycia. Mając to wszystko otrzymujemy naprawdę dobry materiał przypominający gdzieś tam na końcu tej długiej listy tematów motto, że najważniejszy jest człowiek. Czasem pozornie tylko daleki, a tak naprawdę bardzo bliski.

LukeInside

Bardzo to wzniosłe, co piszesz. Dostaniesz teraz cytat.

Aż tak ciebie to zabolało, [...] kolejne farmazony? :) [...] Musisz nauczyć się myśleć samodzielnie, [...] nędzne forum. [...] że zabolało psychikę :) Czy powinno mi być przykro? 3.Oj oj...jak widać musisz się jeszcze wiele nauczyć.
[...] Krytykuję niektórych oszołomów, którzy mają sprane mózgi przez naukowe tabloidki i przekupione instytuty.
[...] Typowe dla leszczy :)
[...] Więc czym się w końcu kierujecie lewacy - faktami, czy swoim brakiem logiki?
[...] jeszcze teraz ciebie boli to wszystko :)
[...] zaprezentowałeś swoje upośledzenie :) Gratuluję.
[...] Próbujesz zaklinać swoje upośledzone, lewackie myślenie pewnością siebie, a w efekcie wychodzi kabaret :)
[...] Właśnie prezentujesz iloraz inteligecji takiego gimba :)
[...] piorących mózg lewackich badziewiach.
[...] Nikt nie ma tyle zbrodni na swoich łapach co syjoniści, którzy wdrażają swoje lewackie i liberalne dla omamienia mas poglądy.
[...] sięgnąłeś dna :D
[...] Hehe, znowu zabolało :) Tylko się dziecko nie popłacz.
[...] Lewacka logika. Konsumpcjonizm i hedonizm godny małp
[...] Ale ty masz sprany mózg.
[...] "Żydzi stanowią 90% ofiar Auschwitz." - tak mówi propaganda izraelska, ale świadkowie mówią co innego.
[...] masz sian w głowie, a wiedzę nijaką
[...] Wiedza z której korzystasz jest używana przez lemingi, które skończył dopiero co gimbę. Smutne to, ale najwidoczniej lubujesz się w eksponowaniu swoich bredni.
[...] dalej próbuj się miotać jak żuk leżący na grzbiecie pancerza, wypisując swoje kolejne przekłamania :) Mogę tak w nieskończoność.

To cytat z ciebie. Problem tolerancji, ignorancji, najważniejszy jest człowiek. :)

hyrkan

Wszystko super, ale zapomniałeś wspomnieć jak sam atakujesz na forum :) Dostałeś to na co zasłużyłeś, bo twoja agresja, ignorancja, kłamstwa, pycha i nietolerancja nie będą tutaj tolerowane. Pierwszy atakujesz i się nabijasz a potem boli ciebie wszystko co ktoś napisze :) No cóż, jeśli nie chcesz zostać obrażony to sam nie atakuj :) To typowe dla lewaków - najpierw atakują innych, a potem się jeszcze dziwią, żę ktoś im dowalił :) Nigdy tego nie zrozumiem. Może wyjaśnisz skąd tyle u ciebie nienawiści?

LukeInside

Widzisz, zaczęliśmy rozmawiać od twojego kłamstwa, że ja (między innymi) toleruję wszystko. Ja zaprzeczyłem.
Kontynuujemy przy okazji twoich kłamstw, że cenisz kulturę lub wartości chrześcijańskie. Ja konsekwentnie cię punktuję. W którymś poście chyba stwierdzałeś, że przyłapałem cię już na 20 kłamstwach w 3 dni.

hyrkan

Znowu mnie podrabiasz, bo zabolało? :) Kłamiesz na temat Pisma św. i nie potrafisz pogodzić się z porażką - smutne to naprawdę.

" Ja konsekwentnie cię punktuję. W którymś poście chyba stwierdzałeś, że przyłapałem cię już na 20 kłamstwach w 3 dni." = zacytuję modny cytat "matka wie, że ćpiesz"? :)

LukeInside

Hihi. cała ta twoja agresja tylko dlatego, że cię przyłapuję na kłamstwach. :) Typowe.

hyrkan

Powiedz nam wszystkim o swoich kłamstwach na temat tego, że w Biblii jest tylko kilka cytatów i sama nienawiść :)

LukeInside

Przecież już 193 razy opisałem twoje kłamstwa i twoją nienawiść do chrześcijan. Ile jeszcze? :)

hyrkan

Fakty są inne :) Możesz już zamilczeć dziecko.

LukeInside

Tak, ten niematerialny tlen i chrystus wysiadający z UFO. Już mi podawałeś te fakty, którymi kierujesz się "dowalając" innym forumowiczom. :)

LukeInside

A skoro już poruszasz temat - możesz mi wyjaśnić, dlaczego na forum filmowym wrzucasz prowokacje wymierzone w chrześcijan? Czym ci zawinili?

hyrkan

Nie wiedziałem, że ze sobą rozmawiasz i zadajesz sobie pytania :) Ciekawy przypadek emanowania nienawiścią i jeszcze potem udawania, że jest się czystym :) Dziecinada. Nawet nie masz jaj by się przyznać do tego, co pisałeś.

LukeInside

Nie wiedziałeś, że tlen jest materialny i nie wiedziałeś, że w Auschwitz zabijano Żydów.

Możemy wymieniać, czego jeszcze nie wiedziałeś, ale to chyba zbyt obciąży bazę danych FW.

Dlaczego nienawidzisz chrześcijan? Dlaczego urządzasz prowokacje w nich wymierzone? Dlaczego następnie wszystkiemu zaprzeczasz? Dlaczego twoim największym celem życiowym jest dowalać forumowiczom? :D

hyrkan

Obliczyłem ile rzeczy już nie wiedziałeś, a jak bardzo udajesz że znasz Biblię czy sprawy naukowe :) Czyli skoro wielu historyków uważa, że w Auschwitz nie zabijano Żydów tzn że są idiotami? :) Buahahah...No i nie zapominajmy, że świadkowie byli zamroczeni...i pewnie też są debilami?

"dowalać forumowiczom" - sam zacząłeś dowalać się do mojego posta :)

LukeInside

Nic nie liczyłeś. :) Widzisz, nie masz oporów kłamać. Poznać, żeś nie chrześcijanin.

LukeInside

Historycy są zgodni, że Auschwitz jest miejscem zagłady głównie Żydów. Nie ma innych historyków. Zdarzają się szamani albo dzieci, które się nie douczyły na lekcję. Ich opowieści są dowolnie oderwane od rzeczywistości.

hyrkan

"Poznać, żeś nie chrześcijanin" - czyli już nie są wg ciebie najgorsi i w ogóle? Może musisz dłużej sprzyjać to w końcu duch święty i na ciebie przejdzie.

"Historycy są zgodni" - problem w tym, że nie wszyscy i wynika coraz więcej nieścisłości. Możesz tego nie wiedzieć z gimby.

LukeInside

Są bardzo źli. Ale ty próbujesz się pod nich podszywać i jeszcze im psuć opinię, zatem oczywiście twoje środowisko jest gorsze. Inna rzecz, te ciągłe kłamstwa twoje. Chrześcijanie kłamią często, ale nie aż tak.

hyrkan

Jak pisałem - bronię ich a ty atakowałeś pierwszy i się od tego nie wymigasz.

LukeInside

Kogo bronisz? Tych strasznie obrażanych przez ciebie chrześcijan? Gdybym chciał, nie umiałbym przedstawić ich jako tak zakłamanych zer, takich patologicznych kłamców, takich oszustów i hipokrytów, jak ty ich opisałeś w paru ledwie postach. Mnie brak fantazji w temacie urażania ludzi, a ty masz takie hobby.

LukeInside

Historycy są zgodni. Nie każdy troll internetowy staje się historykiem dlatego, że wierzy w bozię, a nie w naukę. :) W sumie żaden się nie staje. :)

hyrkan

Ty wierzysz tylko wikipedii i swojej gimbusowsko-lewackiej propagandzie :)

LukeInside

Jeszcze uniwersytetom, czasopismom naukowym, obserwacji, logice, instytucjom naukowym, na przykład Radzie Języka Polskiego PAN.

Natomiast tak, nie wierzę w starożytny zabobon żydowski. Taki zły jestem :)

hyrkan

Uniwersytety są finansowane, a niektórzy sponsorzy mają bardzo często konkretne oczekiwania - fakt.
Czasopisma - bez komentarza
obserwacji - własnej? :D
"logice" - własnej, czy cudzej? :D

LukeInside

Teorie spiskowe też są finansowane. Ale jest coś co różni wiedzę naukową i teorie spiskowe. Teorie spiskowe są błędne. :)

hyrkan

Akurat to są oficjalne dane kto kogo finansuje, więc nie są to teorie a fakty.

LukeInside

Portale prawicowe czy teoriospiskowe też są finansowane.
I powtórzę - różnica nie jest w finansowaniu. Jest w tym, że twoje poglądy są błędne i byłyby takie niezależnie od finansowania.

hyrkan

"różnica nie jest w finansowaniu" - co za...ja p...Ważne kto jest finansuje, rozumiesz teraz już? :)

LukeInside

Oczywiście, że rozumiem. Dla mnie jest ważne, czy wnioski są słuszne czy nie, a dla ciebie, czy finansuje ktoś, kogo nie lubisz. Jak nie lubisz, to nie uwierzysz. W związku z tym nie wierzysz w materialny tlen.

A, taka uwaga. Powoływałeś się na Pascala. Ja czytałem dzieła Pascala, a dla ciebie to puste nazwisko, bo Pascal był teistą, więc się lubisz powoływać. Właśnie Pascal - i stąd nazwa jednostki ciśnienia - opisywał wspaniałe eksperymenty związane z materialnym powietrzem. :) Nie z magicznym niematerialnym :D

hyrkan

"Oczywiście, że rozumiem." - twierdzenie niepoparte rozumowaniem jednak :)
"czy finansuje ktoś, kogo nie lubisz." - typowa gimbaza - "nie lubisz go?" :D To są sprawy które przerastają pewnie twoje kwalifikacje umysłowe :D Skończ już.

Tak, jasne, tylko ty wszystko czytałeś - przed chwilą z wikipedii :D Jak wcześniej pisałem o wierzących naukowcach to nawet nie pisnąłeś. Wszystko jasne.

LukeInside

:)
Wracając - dla mnie istotne jest, czy wnioski są słuszne, dowiedzione. Dla ciebie - czy finansuje ktoś, kogo nie lubisz. Nie oparłeś się na żadnej wiedzy naukowej, a twoja argumentacja to "uczelnie, instytucje, czasopisma naukowe, to wszystko jest sponsorowane".
Wobec tego powinieneś być konsekwentny i nie wierzyć żadnemu naukowcowi, którzy się przyzna do teizmu, bo przecież on jest sponsorowany!

hyrkan

Nie ma czegoś takiego, że finansuje ktoś kogo nie lubie. Pieniądze mogą wszystko. Jeśli ktoś daje kasę to ma prawo wymagać pewnych rezultatów. Proste.

LukeInside

Ależ dziecko! Gdy mówiliśmy o ustaleniach nauki ani razu nie wchodziłeś nawet w temat, co ustalono. Pytałeś tylko "kto finansuje". Teraz próbujesz się rakiem wycofać, że nie, nie tak, nic podobnego, wyrwane z kontekstu. :D
Są jednak dwa rodzaje ludzi. Ci, których interesuje jak jest i ci, którzy są w stanie dowolne fakty zignorować, byle zaatakować finansującego i finansowanego z powodów ideolo.

hyrkan

Ależ dziecko - podrabianie mnie nic ci nie da :) Zacznij sam w końcu myśleć. Nie pytałem kto finansuje, tylko to stwierdzałem. Myślenie - polecam.

LukeInside

Ależ dziecko!
Są dwa rodzaje ludzi nieuznających słów Jezusa za ważne. Ci, którzy otwarcie przyznają, że to słowa dla nich nieważne i ci, którzy kłamią, że jest inaczej. Z całą pewnością cię nie naśladuję, bo w ogóle kłamstwem się brzydzę. :)

No i jak wcześniej - liczy się dla mnie poprawność, dlatego znam fizykę. Nie finansowanie ideolo - dlatego nie jestem religijny.

hyrkan

Dla ciebie te słowa się nie liczą jak widać było w innym temacie hejtu. Nie ma co drążyć tego w nieskończoność.

LukeInside

W życiu nie twierdziłem, że idę za Jezusem, gdy nie szedłem. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones