PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=842878}

Więźniowie Ghostland

Prisoners of the Ghostland
3,8 2 547
ocen
3,8 10 1 2547
4,4 7
ocen krytyków
Więźniowie Ghostland
powrót do forum filmu Więźniowie Ghostland

Dawno nie widziałem tak pojechanego filmu w pozytywnym tego słowa znaczeniu - super mi się to oglądalo - mnie ten film urzekł od pierwszych scen. Niezła mieszanka - makabreska, pastisz różnych gatunków, western, samuraje,postapo, future,Mad Max,zombiaki itd.Zajefajnie pokazane to Ghostland - robi wrażenie,a najlepsze są żywe manekiny -ale jazda.Na plus również niezły czarny humor,dobry autoironiczny Cage oraz piękna Sofia w obsadzie.Kilka scen jest świetnych jak przyjazd gubernatora na początku,przybycie głównego bohatera do Ghostland,tik-tak,czy końcówka w slow motion.Szczerze polecam - nie sugerować się tak niską średnią na filmweb - kawałek odjechanej zabawy.

ocenił(a) film na 8
kleju30

Pewnie będę w mniejszości,ale też jestem pod wrażeniem tego filmu. Średnia Filmwebu zwaliła mnie z nóg. Wahałam się,czy sie do niego przymierzać, ale nie żałuję. I znacznie przyczyniła się do tego Twoja ocena,za co dziękuję.

ocenił(a) film na 8
balbina_filmweb

Proszę bardzo - nie ma za co.Ja też byłem w szoku jak zobaczyłem tą średnią,ale ja już od pewnego czasu nie sugeruję się średnią na filmweb - jak czuję że to może być niezły film to po prostu oglądam - i tym razem moje "czucie" mnie nie zawiodło.Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 10
kleju30

Bohater z jednym jądrem rządzi xD


O apropo dziwnych filmów to sobie przypomniałem, że nie oglądałem jeszcze filmu PIG, muszę to nadrobić.

ocenił(a) film na 6
kleju30

Pięknie dzięki za ten komentarz! obejrzę na pewno, uwielbiam tego reżysera i bardzo czekałem na ten film. Bardzo mocno zdziwiła mnie średnia na filmwebie i mnogość negatywnych komentarzy.

To co piszesz czyli odjechany film, pastisz różnych gatunków, makabreska i czarny humor - to wizytówka Siona Sono, więc tego się spodziewałem i skoro w tym film nie zawodzi to już nie mogę się doczekać seansu. Zacieram rączki i pewnie obejrzę jeszcze dzisiaj :)

ocenił(a) film na 8
prowned

Nie ma za co,ale mi miło.Ja szczerze się przyznam że nie znam twórczości tego reżysera,ale po tym co zobaczyłem w tym filmie to na pewno postaram się nadrobić moje zaległości w tym temacie.Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 6
kleju30

To gorąco polecam Love Exposure, Why Dont You Play In Hell, Cold Fish (ale ten ostatni od pewnego momentu jest niesamowicie drastyczny).
Również pozdrawiam. Miłego dnia :)

ocenił(a) film na 6
kleju30

Bardzo się cieszę, że zobaczyłem Twój komentarz bo dzięki Tobie obejrzałem, no i oczywiście nie zawiodłem się :) Zgodnie z moimi domysłami po trailerze - Sono w pełnej krasie. Nie rozumiem niskich ocen.

Chociaż z drugiej strony może ludzie nieświadomi tego jak bardzo zakręcony jest reżyser idą do kina na film, który jest typowym akcyjniakiem - wtedy można się nieźle przejechać bo Więźniowe Ghostland to czyste szaleństwo!

Tak czy siak nawet jeśli komuś film się nie podobał to nie docenić świetnej scenografii i kostiumów to naprawdę nietakt. Choćby pomysł na manekiny był mega :)

Cage wymiata, jego przerysowana do bólu gra aktorska idealnie wpasowuje się w stylistykę japońskiego kina i świetnie odnajduje się w filmie Siona.

ocenił(a) film na 10
kleju30

UWAGA NIŻEJ MOŻE BYĆ SPOILER , nie czytaj przed obejrzeniem.

Super film, nie rozumiem tylko tej walki pod koniec gdzie walczy Hero  z Yasu. Chyba przegapiłem ten moment i nie wiem czy pokazano co się stało z jego siostrą (tego Yasu).
Wystarczyłoby by razem w trójkę poszli na Gubernatora, który już w tej chwili był skończony.

Film może być dla niektórych trudny, gdyż jest to taki mix wszystkiego ale całość wg mnie wypada bardzo dobrze.

Jedna z lepszych scen, która niejako pokazuje z czym mamy do czynienia jest scena z rowerem. 
Przynajmniej mi się podobała.   Cage, który często w filmach jeździ samochodami np "60 sekund" 
wypadł zabawnie w tej scenie. 

Bohater z jednym jądrem xD
Sam fakt że jest to urządzenie pokazuje też że nie będzie scen erotycznych ale był podteksty zboczenia. 

Polecam, nie sugerować się oceną.

ocenił(a) film na 7
Alan_F

A może to tak, że Yasu jako samuraj chcąc nie chcąc musiał paść w obronie pana?

kleju30

Ten film nie ejst pojechany, tylko bezdennie kiczowaty i teatralny, wszystkie emocje bohaterow sa tak sztuczne, ze botoks wstrzyiwany w usta wydaje sie bardziej naturakny niz witamina C

ocenił(a) film na 8
master_of_vinyl_donuts

Bo film, to cza zrozumić...

kleju30

Coś mi się wydaje, że Cage już nie ma za bardzo czasu na granie w "pojechanych" filmach...

ocenił(a) film na 7
kleju30

Dobrze obejrzeć coś tak innego, kolorowego, baśniowego, bez granic dla wyobraźni - po tych wszystkich dobrych bardziej mniej filmach na poważnie, a jednak tak podobnych do siebie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones