PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=609757}

Więzień labiryntu

The Maze Runner
7,0 214 488
ocen
7,0 10 1 214488
5,0 14
ocen krytyków
Więzień labiryntu
powrót do forum filmu Więzień labiryntu

Takie przemyślunki

ocenił(a) film na 5

W sumie film nie jest wymagający i razi absurdami, nie jestem jednak przekonany, czy opisana przeze mnie sytuacja jest jednym z nich. Chodzi o moment kiedy skośnooki wracając do wioski próbuje wnieść zainfekowanego Kunta Kinte ryzykując przy tym własne życie. Wcześniej nie p********i się w tańcu i zgodnie z dyrektywami skazywali na banicję wszystkich chorych, skąd zatem ten heroizm? Skoro tak się poświęcił łamiąc przy okazji żelazne zasady i bezpieczeństwo kolektywu, skąd nagła zmiana decyzji i ucieczka, gdy trzeba było "zabezpieczyć" rannego? Jak dla mnie to nieco niespójne. Już pominę ocenę tego, że pan testosteron po co najmniej 3-letnim celibacie postanowił złożyć w ofierze jedyną szmulę jaka się przewinęła...

ocenił(a) film na 3
odysekgln

Nie czytałem książki i poprzestanę na pierwszym odcinku tego miernego spektaklu.
Ale myślę, że akurat brak popędu u chłopaczków łatwo wytłumaczyć tym że ci wybrańcy byli po jakichś eksperymentach medycznych więc po prostu mogli być wykastrowani chemicznie.
Jeśli faktycznie w całej tej aferze chodziło o wirusa to może laborantom nie zależało aby tworzyły się jakieś tam związki których wynikiem mogłyby być potomstwa narażone na wirusa. A może sam seks ma coś wspólnego z pandemią.
Nie wiem, to są tylko moje luźne domniemania. Może książka to wyjaśnia.

ocenił(a) film na 7
odysekgln

To są problemy adaptacji, która przedstawia kilka rzeczy inaczej. W książce nie ma tych niespójności.

ocenił(a) film na 8
odysekgln

Zauważ ,że Ci bohaterowie mieli po naście lub max 20 lat. Wcześniej byli przetrzymywani w tych laboratoriach plus jeszcze labirynt a więc nie mieli okazji do obcowania z płcią przeciwną . No sory ale w naszym świecie prawiczki też nie rzucają się na baby na ulicy :D

ocenił(a) film na 2
odysekgln

niestety ale takie jest wlasnie kino dla lemingow objawowych. film swoje zarobil, lemingi wydojone i czekaja na kolejny posilek. parujacego stolca byly cale 3 czesci wiec glodni nie beda :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones