PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1223}

Wichrowe wzgórza

Wuthering Heights
7,3 42 425
ocen
7,3 10 1 42425
5,3 6
ocen krytyków
Wichrowe wzgórza
powrót do forum filmu Wichrowe wzgórza

.

ocenił(a) film na 10

"You said I killed you. Haunt me, then. I know that ghosts have wandered the earth. Be with me always, take any form, drive me mad... only do not leave me in this abyss where i cannot find you."
Aaaaa! genialne.

Daris95

Tak, te dialogi, które wzięli z powieści są bardzo ładne.

ocenił(a) film na 9
Daris95

Prościej będzie napisać na Gumtree darmowe ogłoszenie: "Znam angielski, szukam osób które to docenią".
Zobaczysz jaka będziesz popularna.

DeVroo

Hmm Każdy zna angielski. Ten cytat jest piękny w oryginale, wzruszające wyznanie. Obłęd z miłości :)

ocenił(a) film na 9
kasiaaaa

Szczególnie wypowiedziane przez Ralph'a :-) ...bo niedaleko jest miłość od nienawiści...

ocenił(a) film na 9
Daris95

I cannot live without my life, I cannot live without my soul .... Uwielbiam !!!!!!!!!! Właśnie ten sam moment miałam zacytować ! Fantastycznie wzruszająca i dramatyczna scena ...

ocenił(a) film na 6
susannah0030

Ten cytat mógłby być podsumowaniem całego filmu, całej historii, jej opisem, wyjaśnieniem i uzasadnieniem a może nawet... usprawiedliwieniem. Czy tylko ja tak to odbieram?

Rudazebra

Jak można historię tej psychopatycznej obsesji porównywać do np. "Dumy i uprzedzenia"? To jakieś totalne nieporozumienie. Przede wszystkim, oglądając film ciężko było mi uwierzyć że Kathy szczerze kocha Heathcliffa, według mnie bardziej traktowała go jako towarzysza do zabaw (kiedy było dobrze) lub przyjaciela (kiedy było źle). Ale prawdopodobnie jest to kwestia słabej gry aktorskiej Binoche. Natomiast to co mnie bardziej przeraza to romantyzowanie Heathcliffa, który po śmieci Kathy traci zmysły i znęca się nad wszystkimi po kolei. Gdyby był normalny i szanował pamięć ukochanej, nie uprowadziłby jej córki i przede wszystkim - gdyby był dobrym człowiekiem,nie doprowadziłby do śmieci żony. W skrócie - dla mnie Wichrowe Wzgórza to nie jest historia wielkiej miłości,tylko chorej obsesji. Nie polecam, romantyzowanie takich "dzieł"niesie za sobą tragiczne skutki, gdyż ludzie nie potrafią potem odróżnić miłości od obsesji oraz dostrzegać czerwonych flag u drugiej osoby, co normalizuje patologiczne zachowania i slogany typu "łobuz kocha najbardziej".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones