PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1223}

Wichrowe wzgórza

Wuthering Heights
7,3 42 425
ocen
7,3 10 1 42425
5,3 6
ocen krytyków
Wichrowe wzgórza
powrót do forum filmu Wichrowe wzgórza

Witam.Chciałabym obejrzeć ten film,ale nie wiem którą adaptację.Jaka jest według Was najleprza,jaka mi doradzicie?

ocenił(a) film na 10
plistek43

Polecam TE I TYLKO TE:

1)Wichrowe Wzgórza 1992
2)Wichrowe Wzgórza 1970

Reszta IMHO jest beznadziejna.

ocenił(a) film na 8
plistek43

Uważam że godna polecenia jest tylko wersja z 1992r.

plistek43

Tej włoskiej telewizyjnej (2004) absolutnie NIE polecam.

1939 - nie podoba mi się, przede wszystkim wyprana z emocji i specyficznego, mrocznego klimatu WW. Słaba Merle Oberon (ach, jak cudownie zagrałaby Vivien Leigh...).

1992 - jak na razie pozostaje najlepszą adaptacją i jednym z moich ulubionych filmów. Świetne role Ralpha i Juliette, genialna muzyka i klimat.

Podsumowując, polecam książkę ;)

ocenił(a) film na 9
plistek43

Ta wersja jest wg mnie najlepsza. Obejrzałam również 2 inne. Inne w porównaniu z tą są wyprane z emocji.
Słyszałam też o japońskiej adaptacji (w klimacie świata samurajów) ale nie miałam jeszcze okazji jej oglądać.

plistek43

Szczerze - najlepsza jest KSIĄŻKA. NIc jej nie przebije. A z adapatcji filmowych, to jeszcze nie powstała taka, która by w pełni oddała klimat książki.
No ale z tych adaptacji, które nakręcono to chyba ta własnie z 1992 roku z Ralphem i Julliet jest najlepsza :)

ocenił(a) film na 10
plistek43

Tylko ta z 1992!
Klimat klimat i jeszcze raz klimat ktorego nie maja pozostale.

No i Ralph... porywający, przerażający, pociągający..................................................................... .......................................................................... :]

plistek43

Filmów nie oglądałe, ale polecam duński zespół o tej nazwie. Wuthering Heights rządzi, choć płyta Salt im nie wyszła.

ocenił(a) film na 9
Kikuchiyo

A mnie się najbardziej podoba ta z 1998r. po prostu moim zdaniem jest lepsza, ale mam wielką słabość do tej z 1992r. z racji Ralpha i chyba tą wolę mimo, że jednak w tej z 1998r. aktorzy grają o niebo lepiej... niestety bo ta słabość do Ralpha ;)

ocenił(a) film na 8
plistek43

Najlepszą adaptacją, jest moim zdaniem ta z 1992 roku. Świetne główne role, muzyka... jest to jeden z moich ulubionych filmów. Chociaż i tak nic nie przebije tej genialnej książki ;)

ocenił(a) film na 8
plistek43

Dla mnie tylko ta z 1992r, genialny Ralph innego Heathcliffa nie widzę

użytkownik usunięty
gabi123

Zgadzam się. Trudno sobie wyobrazić kogos innego w tej roli. A poza tym ta muzyka... ;)

gabi123

Popieram w 100 procentach!!!!!

plistek43

Zdecydowanie polecam film z Binoche i Fiennes'em. Ale najpierw przeczytaj książkę. Mimo że film jest piękny to nie oddaje całej magii książki i tej niezwykle skomplikowanej relacji uczuciowej Cathy i Heathcliff'a

ocenił(a) film na 8
plistek43

Zdecydowanie wersja z 1992 jest najbardziej udana i najbardziej godna polecenia.

ocenił(a) film na 6
Polilla

nie zgadzam się ze adaptacja z 1992 jest udana, jest to zlepek epizodycznych scen, zawieszonych w powietrzu, bez odpowiedniefo rozwiniecia. NAJLEPSZA adaptacje to ta z 1998 roku. oddaje największą sprawiedliwość książce

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones