PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=495951}

Wichrowe wzgórza

Wuthering Heights
5,6 6 816
ocen
5,6 10 1 6816
6,5 10
ocen krytyków
Wichrowe wzgórza
powrót do forum filmu Wichrowe wzgórza

to chyba najgorsza ekranizacja jakiejkolwiek książki jaką widziałam. Nie zauważyłam żadnej chemii pomiędzy głównymi bohaterami,czarnoskóry Heathcliff to jakieś nieporozumienie.Zero emocji cechujących książkę i film z 1992 roku. Kompletnie źle dobrani aktorzy,rozciągnięty do przesady okres młodości głównych bohaterów,za to zupełnie pominięty jest dalszy los bohaterów po śmierci Cathy.
Jedynym aktorem,który pasuje na Heathcliffa to Ralph Fiennes.

ocenił(a) film na 3
Megi_29

Mam takie same odczucia. Po pewnym czasie po prostu wyłączyłam film i musiałam ochłonąć, żeby jakoś się przemęczyć i obejrzeć do końca.

ocenił(a) film na 2
Megi_29

Mi się również bardzo podobał Heathcliff Timothy'ego Daltona z 1970 roku => http://myheathcliff.webs.com/heathcliff14-1.PNG

Sathyriasiska

Ratunku! Od dawna chciałam zobaczyć Wichrowe Wzgorza, mam ostatni dzien ferii wiec akurat. Zrzucilam sobie film, zrobilam herbatke , jestem juz na 71 minucie filmu i....olsnilo mnie ze to nie ta wersja!:O chcialam ta z Binoche, szczerze mowiac nawet nie wiedzialam ze jest inna , a nie skapłam sie odrazu bo pomyslalam ze w dalszych losach juz jako dorosli pojawia sie Binoche i Fiennes, cos mi nie pasowalo ale mysle sobie ze czego to juz w tych filmach nie robia i ogladalam dalej.. Tylko co ja mam teraz robic?!
Czy obejrzec to do konca , zostala jeszcze godzina , ale z tego co czytam komentarze to to jakies dno jest, a jakbym teraz miala ogladac wersje z 1992 to bede juz wiedziec co i jak...
Takie problemy a chcialam tylko sobie fajny film obejrzec :(

ocenił(a) film na 2
cookie22

wyłącz! i ściagnij wersje z 1992 !!!

ocenił(a) film na 9
Megi_29

To nie jest ekranizacja. Film to nie książka.

Megi_29

NIe, nie i jeszcze raz nie. To w ogóle nie to. Spłycony wątek podejścia otoczenia do Heathcliffa psrowadozny głownie do rasizmu, przesadnie eksponowana seksualność dzieci (jakeiś lizanie ran, przyciskanie dziewczynki do ziemi - skąd pani reżyser bierze takie pomysły??), w ogóle odmłodzenie bohaterów i przesunięcie akcji głownie do okresu ich dziecińśtwa, usunięcie właściwie całkowite postaci Nelly....Nie. Zdecydowanie nie.

ocenił(a) film na 2
Szarobure

Dokładnie. Jestem bardzo zniesmaczona tą ekranizacją.
I baaaardzo mi się zabrakło w tym filmie tego, jak Heathcliff tworzył w ramach zemsty swoje miejsce, jak zniszczył psychicznie tego małego chłopca. Zero pokazanych emocji jakie towarzyszyły książce.
Okropne.
Najbardziej w tym filmie podobał mi się utwór zwiastujący koniec.

Megi_29

Myślałam, że nie wytrzymam tego filmu. Właśnie skończyłam go oglądać...... Z ciężkim bólem mi to przyszło, coś strasznego.

użytkownik usunięty
Megi_29

Okropna wersja. Z trudem przebrnęłam. Średnie aktorstwo, pominięcie wielu wątków i jescze ten okropny sposób kręcenia, od którego w głowie mi się kręciło. I zgadzam się z tobą, Ralph Fiennes dla mnie pozostanie jedynym słusznym Heatcliffem.

ocenił(a) film na 9
Megi_29

ej, ale wiesz że w oryginale heathcliff miał ciemną karnację? i dlatego był parobkiem? wooow, ale no tak, najleprzy ralph fiennes, bo jest takim super aktorem i znasz go z harego potera. oglądanie filmów 10/10

Megi_29

filmu nie miałam okazji zobaczyć, więc o nim się nie wypowiadam, ale w książce Heathcliif ma ciemną karnację. jest wyzywany od cygana niejednokrotnie. ogólnie całkiem możliwe, że mógł mieć on czarną skórę, są takie interpretacje i z palca nikt ich nie wyssał także nie jest to żadne "nieporozumienie" :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones