PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=38341}

Widmo

Les Diaboliques
7,6 4 158
ocen
7,6 10 1 4158
8,0 7
ocen krytyków
Widmo
powrót do forum filmu Widmo

Odchodząc od ekranu byłem przekonany, że wszystko jest jasne i zakończenie wcale nie było takie zaskakujące (skoro łatwo się go było domyślić przez ostatnie 15 minut), jednak ostatnia scena dawała do myślenia.

Czy aby przypadkiem dyrektorowa z detektywem nie przechytrzyli ostatecznie wszystkich? Ostatnia rozmowa detektywa z żoną dyrektora sugeruje, że mógł on odkryć plan kochanków i ją ostrzec, a wtedy dyrektorowa mogła posłużyć się podobnym fortelem co jej prześladowcy.

Jeżeli chłopiec wcześniej nie kłamał, że widział dyrektora, to chyba dość logicznym byłoby założyć, że na koniec też nie kłamie, i rzeczywiście widział dyrektorową. Zwłaszcza, że mamy do czynienia z identyczną sytuacją, tak jakby reżyser zachęcał widza do połączenia tych wydarzeń.

Jeśli coś pomieszałem to sprostujcie bo piszę jednak już jakiś czas po seansie i mogłem jakieś fakty pomieszać :) A jeśli nic nie pomieszałem to tym większe moje uznanie dla tego filmu.

TheFlame

Wiemy, że wcześniej chłopak mówił prawdę (mąż dyrektorowej skonfiskował mu procę), a w ostatniej scenie mówi, że widział żywą dyrektorową i miał procę, która znajdowała się w klitce w której przebywały dyrektorowa i kochanka jej męża. Raczej mało realne, by uczeń pozwolił sobie na samowolne wejście do tego pokoju i jej zabranie, mając świadomość otrzymania kary. Ta scena oraz rozmowa z inspektorem wskazują na to, że policjant połapał się we wszystkim i przechytrzyli parę kochanków, co też tłumaczyłoby skąd nagle tam się wziął :)

ocenił(a) film na 8
TheFlame

o kurczę ! ja uznałem, że widział ducha. w końcu jest w kategorii horror, przynajmniej na cda :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones