PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=38341}

Widmo

Les Diaboliques
7,6 4 163
oceny
7,6 10 1 4163
8,0 7
ocen krytyków
Widmo
powrót do forum filmu Widmo

Pomysł na fabułę bardzo dobry. Gra aktorska świetna. Niestety są drobne mankamenty, takie błędy, które popełniają postacie, nielogiczne rzeczy w postępowaniu. Np. nie rozumiem, po co był ten obrus? Po co tak długie "leżenie w wannie". Jak dwie kobiety mogły raz unieść bez większych problemów ok. 100kg a potem kobieta z mężczyzną tyle samo ledwo nieśli- czy to ta wiklina była taka ciężka? :D Albo to skradanie się nocą obu pań pod szkołą, cichutko, by nikt nie słyszał, szepczą a przecież potem dobrze słychać plusk w basenie. Jest jeszcze strażnik w szkole, który nie może nie zauważyć kto wchodzi, a kto wychodzi z jej terenu skoro osobiście otwiera bramę. No i czy nie można upewnić się na 100% badając puls, że dana osoba nie żyje? Dziwi też oskarżenie- 25 lat? Za co? No ale kto to wie... może wtedy we Francji był na coś takiego paragraf...

Zaś co do fabuły, jej przewidywalność (choć nadmienię, że od pewnego momentu) najlepiej sumuje jedno zdanie wypowiedziane przez detektywa w rozmowie z żoną dyrektora szkoły: "A a a oczywiście, była jego kochanką i pracowała dla pani, proszę, proszę..." :)

Może dla widzów tamtych lat film był wciągający, mocny thriller a nawet momentami straszny ale wg. mnie po latach dla osób które trochę filmów widzieli, nie jet niczym nadzwyczajnym, jeśli oczekuje się od thrillera napięcia do końca. Jedynie sama realizacja mnie zadowala, jak napisałam na początku, od strony artystycznej film jest bdb.

777temida

nieuwaznie ogladalas. fabula nie ma bledow - ogladnij film ponownie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones