PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=182579}
5,0 1 258
ocen
5,0 10 1 1258
Wieża
powrót do forum filmu Wieża

Dobre polskie kino

ocenił(a) film na 8

Film o czymś ważnym, a mianowicie o poszukiwaniu samego siebie, o uczuciach, skrajnych emocjach. BARDZO dobry film polski. Polecam!!

peza_92

jak najbardziej się zgadzam. Psychologiczny dobry polski film.

ocenił(a) film na 8
Adamkass

Podobał mi się jeszcze NIC I SENNOŚĆ-Polecam :)

peza_92

dziękuję za propozycję tegoż, przyjrzę się temu bliżej. :)pozdrawiam

ocenił(a) film na 4
peza_92

Moze i film podjal ciekawy, zyciowy temat, ale oceniajac sam film to coz, nudny, przewidywalny i czesto nielogiczny, niczym niezaskakuje i takich filmow jest setki, tyle, ze w lepszym wykonaniu, wiec ten mocno sredni film mozna sobie odpuscic. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 7
durekdurek

Nie wiem jakie były Twoje oczekiwania, czym film miał zaskakiwać? To nie jest kino akcji. To dobry psychologiczny film, dialogi są słabe, ale nie one są w filmie najważniejsze. Najważniejsze jest pokazanie emocji, niemożności bądź nieudanych prób wydostania się z "wieży" , w której tkwią zamknięci emocjonalnie bohaterowie. Czy był przewidywalny? Do pewnego stopnia na pewno, ale nie o to tu chodziło, by budować napięcie aż do punktu kulminacyjnego, to nie tego typu film:)

ocenił(a) film na 4
jusweg30

Ale film slabo zrealizowany, nudny. Takich filmow lepszych jest o wiele wiele wiecej, wiec po co cos slabego ogladac jak mozna wziac lepszy film.
Mi tez nie przypadl do gustu, wiec stad tez taka niska moja ocena, sam w swoich kryteriach tez sie niczym nadprzecietnym nie wywyzsza, wiec zasluzone 4/10 ode mnie.
A obiektywnie ten film, zalezy od gustu powinien byc oceniany w skali 4-7, na mniej i wiecej nie zasluguje.
Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 7
durekdurek

Mnie właśnie przypadł do gustu:) Nuda była wpisana właśnie w tematykę i pomysł na ten film- wszystko miało przebiegać naturalnym tempem jak w życiu- nie zawsze jest ciekawie i ekscytująco:) Bohaterowie byli emocjonalnie zablokowani i ta "lodówka" była b. dobrze pokazana również ich pogubienie i emocjonalna asekuracja. Nie miałam jakichś wielkich oczekiwań wobec tego filmu, nie liczyłam, że wywoła u mnie jakieś nadzwyczajne emocje, wrażenia estetyczne czy pobudzi wyobraźnię- w tym celu sięgam po filmu z zupełnie innej szuflady. Szczerze, nie lubię filmów, które zbyt ewidentnie żerują na emocjach.
Mogłabym wyłączyć dźwięk- może nawet lepiej by było, bo dialogi faktycznie okropne- i sam przekaz trafiłby do mnie. Film zrealizowany był niezbyt dobrze, ale skupiłam się emocjach bohaterów, ich stanie ducha, który był moim zdaniem b. dobrze oddany. Moja ocena oscyluje między 7 a 8 ...
Nawiązując do Twojej wypowiedzi , moim zdaniem nie da się wyznaczyć skali w jakiej film powinien być oceniany. Wszystko zależy od wrażliwości, tego w jaki sposób film koresponduje z uczuciami, stanem ducha czy doświadczeniami widza , w jakim jest wieku, w jakim przebywa/ przebywał środowisku i jakie ma oczekiwania względem kina. Moje oczekiwania, acz w stopniu umiarkowanym spełnił.

ocenił(a) film na 4
jusweg30

Co do pierwszego akapitu, za duzo negatywnych cech wymienilas w porownaniu do pozytywnych zeby ten film mial ocene 8 i w gore, bardzo dobry film to juz musialo byc mocno naciagane, a wyzsze oceny sa niedopuszczalne wrecz.
To co zawarlas w drugim akapicie to subiektywne spojrzenie widza na film, to elementy kształtujace gust i indywidualne spojrzenie na dane dzielo. Ale nie moze sie to tylko skladac na cala ocene w skali 1-10. Niestety, wiekszosc ludzi tak ocenia, zapominajac o opinii publicznej, opinii krytykow, aspektow techniczny : muzyka, charegrafia, montaz itp. Biorac pod uwage Twoje aspekty i moje ktore wypisalem moga dac dopiero obiektywna opinie/ocene dla konkretnego filmu.

ocenił(a) film na 7
durekdurek

hmm... nie wiem dlaczego miałabym w swojej ocenie kierować się opinią krytyków czy opinią publiczną i wyciągać z tego średnią? Ocena jest zawsze subiektywna, zwłaszcza, jeśli chodzi o gusta. Często tak jest , że powyższe opinie całkowicie rozmijają się z moim gustem czy wrażliwością i zupełnie nie widzę powodu ani sensu na siłę spotykania się w połowie drogi. Wielokrotnie przy okazji różnych filmów przecieram oczy ze zdumienia ,że film przez krytyków czy opinie filmwebu ma ocenę 8 , a ja z czystym sumienia mogę mu dać tylko 3/10 i dlaczego mam zawyżać, skoro dla mnie porażka? bo inni dali więcej? Zdarza się, że film ma beznadziejny, oklepany scenariusz i tylko za względu na chemię między światem wykreowanym w filmie przez taki a nie inny czynnik ludzki, daje 9/10, w przypadku innych aktorów przy identycznej realizacji dałabym 3/10. w przypadku tego filmu przekaz do mnie trafił, chemia była, więc ta ocena jest zupełnie zgodna z tym co czuje i myślę. Oglądam prawie codziennie jakichś film, i często się zdarza, że już po godzinie, dwóch od obejrzenia całkiem niezłego kina, wszystko gdzieś ulatania się, nie pozostaje nic. W tym przypadku, pomimo wielu wad filmu( o których pisałam) mam w głowie wiele obrazów z filmu, dzięki b. dobrej ścieżce dźwiękowej doskonale pamiętam emocje bohaterów i te które ja czułam oglądając ten obraz.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones