PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=333922}

Wieczór

Evening
6,9 12 449
ocen
6,9 10 1 12449
6,7 3
oceny krytyków
Wieczór
powrót do forum filmu Wieczór

Porównanie

ocenił(a) film na 9

Zrobiłam klasyczny błąd i najpierw obejrzałam film, a późnej przeczytałam książkę. I co mogę powiedzieć... Film mi się podobał (nawet bardzo), ale moim zdaniem z książką ma mało wspólnego, zdaje sobie sprawę, że nie da się idealnie odzwierciedlić książki, ale znam wiele filmów, które "pokrywają się" z książką i są to wierne adaptacje. Reasumując... film dobry, ale książka lepsza :)

martitka_89

przeczytam książkę a potem obejrzę film, to najlepsza kolejność , większość filmów jest gorsza od ich literackich pierwowzorów

użytkownik usunięty
martitka_89

moim zdaniem film jest dużo lepszy niż książka. literacka wersja jest jak dla mnie zbyt przeintelektualizowana, i to przeintelektualizowanie niczego nie wnosi. miałam wrażenie że autorka na siłę starała się eksperymentować ze strumieniem świadomości i tak średnio jej to wyszło.. trochę się zawiodłam, bo specjalnie sprowadziłam sobie oryginał i niepotrzebnie w sumie tyle zachodu. dużo lepiej podobały mi się interpretacje Claire Danes i Vanessy Redgrave, w książce Ann wydała mi się bardzo sztuczna.

martitka_89

Ja najpierw przeczytałam książkę i byłam zachwycona :) koleżanka zachęciła mnie do filmu i zawiodłam się na całej lini, bo nie dość, że pozmieniali niektóre fakty - jak dla mnie istotne, to film wywołuje inny "zestaw" emocji...

ocenił(a) film na 8
veroniss

z powodu, że ksiązka z reguły zawsza jest lepsza niż film wolę najpierw obejrzeć, a dopiero później przeczytać, ponieważ wtedy prawie nigdy się nie rozczarowywuje. dlatego teraz, bo obejrzeniu filmu, któym byłam zachwycona, pewnie siegnę po książkę skoro dowiedziałam się, że taka istnieje :)

ocenił(a) film na 9
martitka_89

Zastanawiam się, co jest większym błędem- przeczytanie książki przed czy po obejrzeniu filmu? Film sam w sobie jest bardzo dobry, ciekawie opowiedziana jest wzruszająca historia. A książki mają to do siebie, że zawierają dużo opisów i szczegółów. Wolę książkę, ale następnym razem przeczytam ją po obejrzeniu filmu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones