PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=333922}

Wieczór

Evening
6,9 12 449
ocen
6,9 10 1 12449
6,7 3
oceny krytyków
Wieczór
powrót do forum filmu Wieczór

Książka mnie raczej zmęczyła. Ale pokładałem ogromne nadzieje w filmie, bo podobną sytację miałem w przypadku "Godzin". Film jest jednak całkowicie zmarnowany. I nie chodzi tu o wierne zekranizowanie powieści i o różnice w porównaniu z oryginałem. Wątek miłości między obydwojgiem bohaterów jest tak blady, że aż niemiło. Chemii między Wilsonem a Danse niemal ilości śladowe. Całe piękno tej historii miłosnej zawarte jest w końcowej scenie spotkania po latach. W taki sposób powinna zostać przedstawiona ich historia. A tak ani nie wzrusza ich miłość, ani nie smuci los Buddy'ego. Staruszka umiera z imieniem Harris na ustach, a w głowie pytanie - i nad czym tutaj się rozczulać?
Gdybym nie czytał książki pomyślałbym, że wszystko skupia się wokół jakiegoś mało istotnego skoku w bok dwojga przypadkowych ludzi. A przecież nie o to w tym wszystkim chodziło...

ocenił(a) film na 5
aames

może więc dlatego zawiódł mnie film, że nie czytałem książki?

Wszystko nie jest może aż tak banalne w odbiorze jak w poście Aames ale głębią nie poraża. Niezły widok w ujęciu przez poślednie szkło. Miłość to nie pluszowy miś, chciałoby się powtózyć słowa szlagieru sprzed lat.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones