PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=498332}

Wieczna wojna

The Forever War
7,7 6
ocen
7,7 10 1 6

Wieczna wojna
powrót do forum filmu Wieczna wojna

...czekam na ekranizację takich komiksów jak Yans, Thorgal, Rork, Funky Koval oraz Szninkiel. Ta ostatnia pozycja jest moim marzeniem, klimat tego komiksu jest do dziś nie dościgniony. Czy oprócz mnie jest jeszcze inny marzyciel co do Szninkla?

No ba! Jasne, że tak (ale to chyba zbyt ambitny komiks dla masowego widza więc pewnie się nie doczekamy).

ja też bym bardzo chciał zobaczyć Szninkla, i myślę, że gdyby zrealizowano go z podobnym budżetem jak np. Władca Pierścieni i oczywiście z zachowaniem niepowtarzalnego klimatu komiksu to byłby genialny film. Ogólnie to każdy z wymienionych przez Ciebie komiksów chciałbym zobaczyc na dużym ekranie, każdy z tych tytułów jest dla mnie genialny. Tylko żeby jak już ktoś by zdecydowałby się wziąć za produkcję któregoś z tych bohaterów, to żeby tego nie spartolił jak Wiedźmina.

marzy mi się Thorgal ale w formie trylogii a nie pojedynczego filmu.To tyle. Bez odbioru

traveler

Jak Thorgal, to tylko w formie serialu.

Kolejny dzieciak z pokolenia pokemonow, ktory mysli, ze "Wieczna wojna" Haldemana to komiks.

Tak, stworzono na podstawie ksiazki komiks, tak jak teraz kreci sie na podstawie ksiazki film, ale co z tego?

per333

per333 zaczynasz robić się sławny, na pewnym forum ludzie robią sobie z ciebie podśmiechujki, czemu się nie dziwię :)

http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,30170.msg1181709.html#msg1181709

Witcher

Hahaha. Alez sie usmialem, dzieciaku, przednia lektura i za to Ci musze podziekowac. Chyba najglupsze forum na jakie sie w zyciu natknalem. Male dzieci z charakterystycznym dla dzieci zacięciem konfabuluja i wyobrazaja sobie kim jestem i co robie w realu, choc zaden mnie na oczy nie widzial. Poziom jak w przedszkolu. I jak tu myslec o milosnikach komiksow z szacunkiem, skoro kazdy napotkany to debil? Pokaz mi jakiegos inteligentnego milosnika komiksu, takiego co wypowiada sie z sensem, rozwaznie, logicznie i racjonalnie. Blagam!

Ktos uznal, ze Ciebie ponizylem, a jeszcze raz powtarzam - sam siebie osmieszyles i zrobiles z siebie idiote, choc do dnia dzisiejszego nie zdajesz sobie z tego sprawy. Odsylasz do forum dla osmiolatkow, co juz jest kompletnym szczytem obciachu. Wrzuc w sygnaturke link do jakiegos szlagieru discopolowego i bedziemy mieli pelniejszy obraz Twojej niedojrzalej osoby.

Byc moze jestes bezrefleksyjnym pryszczatym malolatem, ale jedno jest perwne: strasznie niewiele rozumiesz. Zaden Twoj komentarz w tym serwisie nie byl podstawa do jakiejs ciekawszej dyskusji na temat serialu czy filmu.

Byc moze w zyciu przeczytalem wiecej komiksow niz Ty, ale z takich "lektur" sie wyrasta, predzej czy pozniej, w kazdym razie dotyczy to ludzi jakos tam sie rozwijajacych i wyrabiajacych sobie powoli gusta. Jezeli spotykam czlowieka pelnoletniego, ktory wciaz siusia ze szczescia na widok nowego zeszytu jakiejs serii komiksowej, to wiem, ze gdzies tam sie w rozwoju zatrzymal i po czesci sam jest sobie winien.

P.S. wstydzilbym sie dawac linki do takich forow, dziecko drogie. Ty naprawde musisz byc czlowiekiem niesamowicie mlodym. Moze dlatego Twoje posty zawsze sa takie beztresciowe (pisanie wyraznie sprawia Tobie trudnosc) i pozbawione sensu.

per333

P.S. 2
dodam do tego pewna anegdotyczna opowiesc z czasow mlodosci, dzieciaku. Uwaga, bedzie sporo tekstu, inaczej niz w komiksach :D
Po zawaleniu roku do naszej klasy trafil pewien gosc, ktory tez jakby zatrzymal sie w rozwoju. Zamiast sie uczyc, zyl komiksami, wowczas seria o kapitanie Zbiku i seria Rosinskiego "Pilot smiglowca". Cala reszta zaczytywala sie ksiazkami adresowanymi do mlodziezy, by powoli siegac po powazniejsze lektury, a on utknal na etapie historyjek obrazkowych. My zaczelismy uganiac sie za dziewczynami, on kochal komiksy. My lazilismy na koncerty, niektorzy wspoltworzyli wlasne kapele, walilismy do teatrow, wyjezdzalismy na obozy wspinaczkowe i zeglarskie, a on siedzial w komiksach. Skonczyl zawodowke. My poszlismy na studia, czesc z nas wyjechala z kraju, pozenilismy sie, na swiat przyszly nasze dzieci, a on mieszkal z mama i psem. Smutny, przygarbiony, lysiejacy pan w okularach wracajacy z empiku z nareczem zeszytow komiksowych. Spieprzyl sobie zycie, bo za wszelka cene probowal pozostac malym chlopcem.

Komiksy dla doroslych? Krew, przemoc, gwalt, seks? Z takimi rzeczami mozemy sie tez zetknac w filmach klasy C. Ale czy to jest naprawde strawa duchowa dla dojrzalych i inteligentnych ludzi, ktorzy sie choc troche szanuja? Z pewnych rzeczy sie wyrasta, albo staja sie one czescia zawodu jak np dla Rosinskiego, dla ktorego komiks to jego branza, to jego dziedzina zawodowa. Ale nie oszukujmy sie, komiksy nie sa adresowane do doroslych osob, ambitnych i chcacych sie dalej rozwijac. Moga byc adresowane, z calym szacunkiem, do ludzi naprawde malo wymagajacych, ktorych zadowoli kolejny film z cyklu X-Men. Do ludzi prostych, do ktorych proste historyjki trafiaja latwiej niz skomplikowana fabula i rzetelnie rozpisane postacie bohaterow.

Zreszta Ty i ci ludzie z tego zabawnego forum jestescie tego przykladem. Mozecie czuc sie dobrze w swoim towarzystwie, tak jak dobrze sie czuja wsrod swoich dresiarze, kibole czy skini, ale poza Waszym srodowiskiem wielkiego szacunku nie wzbudzacie. Taka jest brutalna prawda.

per333

Ty naprawdę jesteś niereformowalny i żyjesz we własnym wyimaginowanym świecie. Z mojej strony EOT bo szkoda mi czasu na takich pyszałków jak ty.

btw. średnia wieku na tym forum to około 35 lat.

Witcher

Ludzi glupich i prymitywnych znalezc mozna we wszystkich przedzialach wiekowych. Czy zyje w wyimaginowanym swiecie? Alez Ty glupiutki jestes, dziecko. Pewnie nawet nie rozumiesz sensu tego sformulowania. Zyje w normalnym swiecie, roznorodnym. Z pewnoscia nie zyje w swiecie komiksowym, czyli uproszczonym, plaskim, powierzchownym, rysunkowym.

EOT? Och, dziecko, dziecko, przeciez juz to mowiles w innym watku, ze konczysz ze mna dyskusje, bo nie ma sensu do mnie pisac. A potem znowu i znowu. Konsekwencja to Ty nie grzeszysz, podobnie jak inteligencja. W innych watkach ludzie jezdza po Tobie jak po zdechlym kocie, nazywany jestes tu trollem, administracja wycina Twoje posty jako niezgodne z regulaminem. A Ty dalej z dzieciecym animuszem ruszasz do boju, uczestniczac w kolejnych forumowych mordobiciach. Cos czuje, ze intucyjnie trafilem mowiac o Tobie, ze mozesz miec mentalnosc prymitywnego dresiarza. Wyzej niz komiksy nie podkoczysz, chlopcze, Bozia niestety poskapila rozumku.

per333

"W innych watkach ludzie jezdza po Tobie jak po zdechlym kocie"

Zabawne bo w tylko dwóch tematach na filmwebie kilkanaście osób cię pojechało (nie wspominając o linku który podałem). Generalnie to w każdym temacie na filmwebie jedzie ktoś po tobie jak po burej suce bo nie potrafisz zrozumieć, że ludzie mają różne gusta, wyzywasz wszystkich od dzieci dając przykład jakim to sam jesteś niedojrzałym człowiekiem. I w przeciwieństwie do ciebie nigdy mnie nikt nie nazwał trollem.

Witcher

EOT? hahaha. Oto EOT w wykonaniu dziecka, milosnika komiksow. I jak tu takiego idiote szanowac, skoro on sam nie szanuje samego siebie?

http://www.filmweb.pl/serial/Walking+Dead%2C+The-2010-547035/discussion/Wra%C5%B Cenia+po+pocz%C4%85tku+drugiego+sezonu.,1753553?page=1#post_6457037

W tym watku masz wypowiedz, ktora zadaje klam Twoim slowom, dzieciaku.
"Witcher troll zawsze pieprzy, do mnie tez pyrgał".

Lubisz zaprzeczac faktom, prawda? To tez cecha tych mniej rozgarnietych. Twierdzenie, ze ktos tu po mnie jezdzi jest tak samo prawdziwe jak i inne Twoje twierdzenia. Ja tu zwykle wymieniam sie swoimi pogladami na temat filmow i seriali. O komiksach tez mialem prawo wyrazic swoje zdanie. W efekcie Witcher opublikowal post, ktory usunela administracja, bo lamal regulamin serwisu.

Tobie naprawde zostaja komiksy, discopolo i srodowiska idiotow takich jak skini czy dresy. Madrzejszy to Ty juz raczej nie bedziesz.

per333

P.S. i jeszcze te przezabawne dzieciece kwantyfikatory typu "w każdym temacie", ktore latwo osmieszyc i udowodnic, ze z faktami nie maja nic wspolnego. Cos mi sie wydaje, ze Ty raczej pracownikiem fizycznym bedziesz jak dorosniesz.

Sam widzisz jak jest. Starasz sie za wszelka cene zaprezentowac siebie jako idiote, a potem nie rozumiesz dlaczego inni Ciebie za takiego maja. Nie opublikowales na tym forum ZADNEGO wartosciowego postu, ktory bylby przyczynkiem do jakiejs ciekawszej wymiany opinii nt. serialu czy filmu. I to moje "zadnego" wcale nie jest niesprawiedliwym uogolnieniem, jest to niezbity fakt. Zasmiecajac dyskusje nic niewnoszacymi do tematu postami musisz byc nazywany trollem i nie ma sensu sie tutaj obruszac. Staraj sie pisac z sensem i merytorycznie, to moze Twoja reputacja ulegnie jakiejs zmianie ;)

per333

schiz to jeden z największych trolli na filmwebie, ale co ty możesz o tym wiedzieć
http://www.filmweb.pl/user/schiz/posts

Naprawdę nie wiedziałem że można być takim megalomanem jak ty. Po prostu niszczysz system. Jeśli wydaje ci się, że w internecie widziałeś już wszystko to wtedy trafiasz na takiego per333 :)

btw.
http://www.filmweb.pl/film/Inwazja+Bitwa+o+Los+Angeles-2011-493609/discussion/Go d+Bless+America%21,1674036
http://www.filmweb.pl/film/Fragmenty+Tracey-2007-339300/discussion/Niepowtarzaln y,1449627
http://www.filmweb.pl/film/Strefa+X-2010-576175/discussion/Magiczny+film+drogi., 1480120
http://www.filmweb.pl/film/Pozw%C3%B3l+mi+wej%C5%9B%C4%87-2008-464544/discussion /Te%C5%BC+chc%C4%99+pozna%C4%87+tak%C4%85+wampirzyce%21+%29+10+10,1123273

Za to twoje posty polegają na czymś takim - "o ale z ciebie dzieciak, zostaw ten komiks, weź się za książkę." "Ale dziecinny komiksowy serial." "To się może podobać tylko dzieciom wychowanym na pokemonach"" - normalnie jak zdarta płyta :). Szczerze to żal mi ciebie.

Witcher

A gdzie sie podzialo Twoje dzieciece EOT? :D Jak juz wspominalem, mam awersje na punkcie glupoty, a Ty jestes jej materialna emanacja. Jak zapewne zauwazyles wiekszosc dyskusji z moim udzialem przebiega bez epitetow, inwektyw czy innych atakow ad personam. Ale dzieci niestety nie wiedza co to takiego tzw "zachowywanie proporcji".
Natomiast gdy trafiam na "zmaterializowana glupote" czyli np. milosnikow komiksow, to jest jak jest. Mam darmowa rozrywke.

Ze mna mozna podyskutowac normalnie, czego nie musze udowadniac, bo w tym serwisie w paru dyskusjach juz bralem udzial, a wymiana opinii byla raczej merytoryczna. Ale co mozna powiedziec o Tobie? Czemu Ty nigdy nie dyskutujesz, czemu Ty nigdy nie masz nic interesujacego do powiedzenia, czemu znaczna wiekszosc Twoich postow nie ma w zasadzie tresci? Co jest z Toba nie tak, ze nie potrafisz, wchodzac do jakiegos watku poswieconego jakiemus filmowi, tak po prostu wyrazic wlasnego zdania w temacie? Niechby bylo nawet kontrowersyjne, ale Twoje wlasne, wyczerpujaco uzasadnione.

Ja wyrazilem wlasne zdanie na temat komiksu i zaczelo sie. Dzieci mialy dziecieca napinke, a Twoj pierwszy post zostal zablokowany za zlamanie regulaminu. A potem poszla pyskowka. Tepe dzieci niewatpliwie sa irytujace.

Zapamietaj sobie jedno, mlody czlowieku - kazdy ma prawo do wlasnego subiektywnego zdania w tematach tak niewymiernych jak odbior sztuki, filmu, obrazu, rzezby, muzyki. Wbrew powiedzonku o gustach tez da sie dyskutowac, ale trzeba byc uzbrojonym w argumenty. Zabawne jest to, ze dzieci czesto swoim adwersarzom same daja argumenty do reki. Gdy postawilem teze, ze milosnicy komiksow nie sa elita intelektualna kraju, pojawiles sie Ty, jakby na potwierdzenie moich slow, z tym, ze jako skrajny, jaskrawy przypadek. ;)


per333

P.S. I jeszcze to rozweselajace mnie hiper-dzieciece "zal mi ciebie". A moze krotkie "żal" i jakis emotikon do tego? Nie musisz mi zdradzac ile masz lat, ale nie uwierzylbym jesli by sie okazalo, ze ponad 15. Dobranocki tez jeszcze namietnie ogladasz?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Witcher

O czym to swiadczy, ze admin lub mod uzywa inwektyw pod adresem innych osob, ktorych nie zna, albo zna ich jako uzytkownikow? Swiadczy to o sprzeniewierzaniu sie zasadom pracy adma/moda, ktory powinien dawac innym przyklad w temacie przestrzegania netykiety i nigdy, pod zadnym pozorem nikogo nie powinien obrazac. O czym to swiadczy, ze nie dostosowuje sie do ogolnie stosowanej netykiety? O skrajnym braku profesjonalizmu zarowno tego konkretnego czlowieka pelniacego funkcje adma, jak i serwisu, w ktorym pracuje. O czym to swiadczy? Ze portal jest gowniany, szczeciacki i adresowany do malych przyglupiastych dzieci, tudziez do polmozgow i innych idiotow, ktorzy leja na zasady, na regulaminy, na netykiety, na kodeksy itp.
Bycie admem do czegos zobowiazuje. Profesjonalne serwisy NIE ZATRUDNIAJA ludzi, ktorzy nie sa predestynowani do wykonywania okreslonych funkcji. Admin jest reprezentantem serwisu, a wiec swoim zachowaniem daje okreslone swiadectwo rowniez o serwisie.
Zauwazylem juz, ze jestes czlowiekim wyjatkowo tepawym i tego co pisze nie rozumiesz, ale samo zadanie mi pytania "o czym to swiadczy" sugeruje, ze Ty naprawde mozesz miec jakis stopien uposledzenia umyslowego. Dawno nie spotkalem kogos tak nierozumnego jak Ty, kogos kto nie rozumie znaczenia slow i okreslen, ktorych sam uzywa.
Jestes dowcipem roku, dzieciaku, i powinienes sie wstydzic tego co tu piszesz, powinienes sie wstydzic tego kim jestes. O czym to swiadczy? To tak jakbys mi zadal pytanie o czym swiadczy fakt, ze kibole wywiesili transparent "smierc garbatym nosom" albo poinformowali, ze nie zaglosuja na Tuska. Ale powiedz mi, dziecko, kto liczy sie z takimi matolami jak kibole? Kto liczy sie ze zdaniem smietnikowego admina ze smietnikowego forum, ktory obraza innych ludzi, choc adminow obowiazuja okreslone zasady postepowania? Kto liczy sie ze zdaniem tepych dresiarzy, skinow czy milosnikow komiksow? Kto?

Oczywiscie, ze ze mna mozna rzeczowo porozmawiac, nawet ten serwis zawiera mnostwo przykladow potwierdzajacych to spostrzezenie. Sek w tym, ze glupota mnie razi, drazni, zwlaszcza skrajna glupota. Ty reprezentujesz skrajna glupote, nie taka zwykla, pospolita, w koncu kazdy moze sie mylic, kazdy popelnia bledy. Ty zamiast przyznac sie do swoich, przeprosic za zaatakowanie mnie w jednym watku, idziesz w zaparte. I kazdy kolejny post, ktory publikujesz jest glupszy. O czym to swiadczy, dziecko? O czym to swiadczy?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
per333

ale masz ból dupy

kokroucz

Po staropolsku mówi się "rzyci". "Dupa" jest już niemodna.

Witcher

Kosi równo z ziemią. Dobry jest w tym co robi.
Tylko niech się odczepi od discopolo...

Mmmmmmmmmm.... Szninkeil. To by było coś. Ciekawe kto by grał Bom-Bom:)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Niestety ale Yans to zmarnowany potencjał. Andre Paul Duchateau pogubił się w swoich wypocinach. Zaczęło się ciekawie, ale potem spiętrzyły się nielogiczności i nieścisłości, historia zaczęła zbaczać z SF w kierunku fantasy, późniejsze wydarzenia zaprzeczały wcześniejszym. Po 12 tomach seria została przerwana z powodu niskiej sprzedaży.

Co d szninkla to również chętnie zobaczył bym ten komiks na dużym ekranie. Chociaż wydaje mi sie, że został nagle ucięty , ale to kwestia gustu. Yans na dużym ekranie może być lepszy nież orginał hehe. Do tego dołożył bym Blera.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones