PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=557897}

Wiecznie żywy

Warm Bodies
6,4 71 774
oceny
6,4 10 1 71774
6,0 10
ocen krytyków
Wiecznie żywy
powrót do forum filmu Wiecznie żywy

Na początku pomyślałem, że to kolejny, 3423 film o zombie i przyznam zacząłem go oglądać tylko dlatego, że znajomi go oglądali i dali mu dość wysokie noty, zachęcony obejrzałem go i?

Niby film o zombie, a jednak zupełnie inny, każdy zapewne naoglądał się już zombie, atakują ludzi, nie maja uczuć... Natomiast ten film okazał się zupełnie inny od całej reszty! Wspaniały pomysł na film i coś, czego jeszcze nikt nie wymyslił- W KOŃCU ODMIANA!
Brawo dla reżysera.
Tylko skoro ten film jest ZUPEŁNIE inny od całej reszty filmów o zombie to dlaczego tak odważny pomysł na film (i bardzo trafny) został tak zbesztany przez komentarze jakie widziałem?
Jak dla mnie genialny pomysł na film i dobrze zrobiony, zasłużył na wysokie oceny!

Pierwsze tematy poświęcone były narzekaniom itd ile można zombie oglądać bla bla bla, przyznam zaczynało się wszystko standardowo i juz myślałem, że pewnie strace te kilkadziesiąc minut ,bo okaże się to kolejnym badziewiem o zombie, pomyslałem, że znajomi nie oceniliby tego tak wysoko gdyby to było kolejne badziewie- zaryzykowałem, i zostałem miło zaskoczony!

Także polecam obejrzenie tego, dobry film i na pewno nie jednego zaskoczy!
Moja ocena to 7/10 (byłoby 8 gdyby nie zakończenie opisane niżej).

Jedyny minus tego filmu to:
SPOILER!
Końcowa scena gdzie nasz R zostaje postrzelony, idąc za tropem tego, że już jest ciepły, że wpadł do wody i zmył mu się makijaż i ma już swoje naturalne kolory człowieka oznacza, że juz stał się człowiekiem. Chwile po tym zostaje on postrzelony i stoi dalej jak zombie, zamiast już pokazywac jakieś cechy ludzkie typu ból. Więcej zastrzeżeń do tego filmu nie mam :)

ocenił(a) film na 8
kowal1528

Dla mnie był zły nie pod względem głównego wątku (miłosnego) choć był dość przewidywalny. Wątek o zombie był świetny ze względu na to że jednak byli ludzi choć w setnej procenta, ale myśleli. Większość filmów pokazuje jako bezmózgi jedzące ludzi "bo tak" tu ma to sens Łącznie z jedzeniem rzecznych mózgów-Wspomnienia i.t.p
W sumie z tego co zrozumiałem przez jedzenie ludzkich mózgów byłeś bardziej człowiekiem-brrr
Najgorszy jest krótki czas filmu i happy end. Wiesz że film się kończy i nic się nie wydarzy, oraz standardowe
szczęście--->zdarzenie/nieszczęście--->zdarzenie/szczęście.

A co do ostatniego twojego zdania to zauważ że inne zombie też nie mają uczuć "od ręki" to nie jest jak ewolucja w pokemonach,czy Eragonie [(filmie)Swoją drogą najgorsze co mogli zrobić] W końcówce filmu ludzie uczą "truposzy" grać w bejsbola(Tak to się pisze po polsku prawda?) Więc on też dopiero w aucie zaczyna to odczuwać. Przed chwilą uciekł przed kościejami więc może to być andrealina.

Dla mnie durne było wygnanie truposzy z lotniska, lub brak zemsty. Bądz co bądz Najlepszy kumpel R przejechał kościeje już wcześniej a nadal tam żył

ocenił(a) film na 7
Pandziolon

"rzez jedzenie ludzkich mózgów byłeś bardziej człowiekiem" tu radziej widzę tot ak, że obojętne im było co jedza, jednak ON <głowny bohater> najabrdziej lubił mózgi gdyz mógł mieć wspomnienia- gdyż wiadomo on był inny od reszte i tymu.
Co do happy endu to można się go było spodziewać juz po okładce, tytule i pierwszych początkach filmu:P

ocenił(a) film na 7
kowal1528

Skoro film się podobał, polecam przeczytać książkę "Ciepłe ciała", która stała się inspiracją dla nakręcenia tego filmu :)

ocenił(a) film na 7
amirta21

Mimo, że film jest zawsze na podstawie ksiazki to mimo to: co mnie interesuje książka?
Oceniam co obejrzałem, a nie co było w książce i stało się inspiracją na film :)

ocenił(a) film na 7
amirta21

Chyba, ze zachęcasz mnie po prostu do przeczytania książki :P To okey:P (bo odebrałem to w pierwszej chwili jako: podobał się film? to przecyztaj książkę to zmienisz zdanie":P)

ocenił(a) film na 7
kowal1528

To była tylko zachęta, może źle sformułowana ale zachęta :)

ocenił(a) film na 7
kowal1528

Najpierw obejrzałam film, który zresztą oceniłam podobnie :P potem sięgnęłam po książkę, którą dobrze się czyta :) Więc tak jak wyżej polecam, ale nie zmuszam ;)

ocenił(a) film na 8
kowal1528

Czekałam na horror z innej perspektywy - no i sie doczekałam. Zabawny, historia miłosna mimo wszystko trochę wtórna (miłość zmienia wszystko :D) ale dzięki całej sytuacji film nietypowy i ciekawy. Nie byłam pewna jego końca (nie widziałam trailera, nie podejrzewałam poczatkowo przemiany). Zreszta film nie dotyczył tylko miłosci, cała sytuacja była ciekawie pokazana. Chetnie przeczytam ksiazke.

ocenił(a) film na 8
paranormalsun

Co do zakonczenia - ja spodziewałam się bardziej, że zombie po prostu zaczna zachowywac sie troche bardziej ludzko, jesc co innego albo cokolwiek. A nie, ze zmienia sie w ludzi

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones