PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=557897}

Wiecznie żywy

Warm Bodies
6,4 71 774
oceny
6,4 10 1 71774
6,0 10
ocen krytyków
Wiecznie żywy
powrót do forum filmu Wiecznie żywy

Po parszywym i męczącym psychicznie tygodniu w pracy, postanowiłem się dobić i obejrzeć postapokaliptyczny film o zombiakach. Jakież było moje zdziwienie, kiedy po seansie wstałem z fotela i byłem w dużo lepszym humorze :) "Wiecznie żywy" ogląda się tak lekko i przyjemnie, że pomimo globalnej zagłady, skupiamy się na losach zombiaka i jego (sercowych ?) problemach. Gdyby ten film był tylko horrorem, komedią lub romansem, byłby sztampowy i zapomniałbym o nim tydzień po seansie. Gdy rozłoyć ten film gatunkowo nie wybijał by się niczym ponad przeciętność. Tutaj właśnie połączenie tych gatunków wypada doskonale. Chyba nigdy nie oglądałem czegoś podobnego (Edward to nie zombie:). Także brawa dla scenarzystów za odwagę i dzięki za poprawę nastroju.

ocenił(a) film na 9
PieczykM

Mam tak samo. A do tego siedzi ten film w głowie, i nie chce wyjść. Chyba czas obejrzeć ponownie. Muzyka towarzyszy mi codziennie , nagrałem płytę do auta, noszę przy sobie w smarkfonie, i słucham z kompa grając w gry. To jest magia kina.

ocenił(a) film na 7
radzix84

zgadzam sie.. sama po obejrzeniu głowiłam sie nad jedna z piosenek no i tym sposobem zasłuchuje sie juz całym albumem.

użytkownik usunięty
facecjonistka

A podaj mi listę, też chętnie poslucham. :)

użytkownik usunięty
facecjonistka

Wszystko, czy coś pominęłam?

Sitting In Limbo - - [Jimmy Cliff]
Missing You - - [John Waite]
The Bad In Each Other - - [Feist]
Be the Song - - [Foy Vance]
Patience - - [Guns NΓÇÖ Roses]
Shell Suite - - [Chad Valley]
Hungry Heart - - [Bruce Springsteen]
Shelter from the Storm - - [Bob Dylan]
Hinnom, TX - - [Bon Iver]
Yamaha - - [Delta Spirit]
Rock You Like a Hurricane - - [Scorpions]
Oh Pretty Woman - - [Roy Orbison]
Midnight City - - [M83]
Runaway - - [The National]
Numbers DonΓÇÖt Lie - - [The Mynabirds]

ocenił(a) film na 7

dla mnie 2 tytuły w szczególności wymiatają !!! ;-)

Midnight City - - [M83]
Shell Suite - - [Chad Valley]

użytkownik usunięty
facecjonistka

Tak, to są też zdecydowanie moje ulubione. Ale na początku jak zombie się kulają na lotnisku jest taka sielska muzyczka i jestem ciekawa jak brzmi w calosci, a w powyzszych jej nie ma i jeszcze tego utworu jak kostuchy gonią bohaterów pod koniec.

użytkownik usunięty

(P.S. jeszcze genialne jest the bad in each other.)

ocenił(a) film na 8
PieczykM

dokładnie te same odczucia. zasiadając do filmu spodziewałam się jakiegoś filmu z stylu zmierzch, ale jakie miłe było moje zaskoczenie - nie spodziewałam się takiego nieszablonowego filmu. Na pewno do niego wrócę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones