PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=645574}

Wiedźma wojny

Rebelle
6,6 5 135
ocen
6,6 10 1 5135
6,6 5
ocen krytyków
Wiedźma wojny
powrót do forum filmu Wiedźma wojny

Dramat, a piękny

ocenił(a) film na 10

Owszem, dramat, lecz dramat dramatowi nie równy. Niektóre są obrzydliwe i dołujące, inne zaś piękne i inspirujące. "Wiedźma wojny" zdecydowanie należy do tych drugich, dzięki czemu zaskarbiła sobie u mnie na pełną dziesiątkę. Naprawdę wciągająca i intymnie opowiedziana historia życia trudnego, lecz pełnego namiętności. Zarówno tym poszukującym dokumentalizmu, jak i (wszelkiego rodzaju) emocji.

ocenił(a) film na 7
ineskaza

nie do końca się zgodzę - film godny obejrzenia, jednak opowiedziany nieco bez pomysłu, konsekwencją pewnych braków warsztatowych reżysera powstaje coś w stylu kroniki, opisującej tragiczne wydarzenia w sposób momentami miałki, pozostawiający widza obojętnym wobec zdarzeń, które powinny mrozić krew w żyłach.

Nienasycony_Buhaj

Pytanko-jest już może na jakimś piracie?bo premiera we wrześniu a wy chyba już oglądaliście

ocenił(a) film na 6
katakumby0

Wiedźma była na Nowych Horyzontach.

użytkownik usunięty
dianamaryja

A u mnie w miejscowości na festiwalu przedpremierowo wyświetlony został, ale film zasługuje na wybranie się do kina a nie na nielegalne oglądanie :D :)
Szczerze go polecam :)

Nienasycony_Buhaj

odpowiadam nienasyconemu-bu.... - nie uważam , że film jest bez pomysłu - om jest z wilkim eksperymentalnym pomysłem oglądania przez widza wojny tak jak to widzi bohaterka. tem film powstawał 10 lat a główna aktorka to dziewczyna wzięta z ulicy która była analfabetka. Bywam w czarnej Afryce czesto ( 2 razy do roku ) i nie widziałem bardziej autentycznego filmu o Afryce jak ten.... taka jest Afryka....

ocenił(a) film na 7
jerzy56

szczegolnie autentyczne sa te duchy ocierajace sie o kicz. eksperymentalny pomysl? eksperymentalny to jest Coriolanus Fiennesa, a nie ten film.

ocenił(a) film na 8
Nienasycony_Buhaj

Realia dziecięcej "partyzantki" są tu dobrze oddane, jak sądzę, choć skali tego zła z pewnością film nie oddaje. Natomiast owe duchy to już element wspomnianego przez przedmówcę widzenia wojny oczyma bohaterki. I gdzie niby w tych duchach kicz?

ocenił(a) film na 3
Sqrchybyk

kicz albo zwykłe...pitolenie ;)

ocenił(a) film na 8
cronin35

Hę? Duchy po prostu tak się wyobraża w tamtejszym folklorze.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones