PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=685183}

Wielka Szóstka

Big Hero 6
7,7 164 152
oceny
7,7 10 1 164152
6,8 23
oceny krytyków
Wielka Szóstka
powrót do forum filmu Wielka Szóstka

Takie animacje mogą produkować w Holywood taśmowo. Nie czytałem wcześniej o Wielkiej szóstce, nie oglądałem zwiastunów, nie wiedziałem czego się spodziewać. Dostałem rewelacyjny klimat, świetną historię i bohaterów z krwi i kości.

Hiro to nadzwyczajnie zdolny nastolatek, który marnuje swój potencjał tworząc roboty biorące udział w nielegalnych walkach. Starszy brat Tadashi – namawia go na wykorzystanie talentu do bardziej pożytecznych celów. Plan dostania się na Uniwersytet najpierw idzie sprawnie, ale nagle… nie będę pisał co dalej. Ciężko napisać cokolwiek nie spojlerując. W każdym razie pojawia się złoczyńca, z którym Hiro musi zmierzyć się w śmiertelnie niebezpiecznej rozgrywce. Pomagają mu w tym przyjaciele i najlepszy element Big hero 6: robot medyczny Baymax, zaprojektowany przez Tadashiego.

Nie da się obejrzeć Szóstki obojętnie. Mimo, że wszystkie fabularne niespodzianki dość łatwo przewidzieć – oglądałem film siedząc na skraju krzesła. Nie można nie kibicować Hiro i jego ekipie, nie można nie zakochać się w szczerym i oddanym Baymaxie. Niesamowite jest ile życia i głębi można tchnąć w postać, która jest robotem. W dodatku praktycznie pozbawionym mimiki.

Po stokroć polecam! Film jest absolutnie dla każdego i w dowolnym wieku. Jest z czego się pośmiać, jest czym się wzruszyć. W moim odczuciu wygrywa z Jak wytresować smoka 2 z produkcji a.d. 2014. Oczywiście korony nie odbierze jedynemu słusznemu królowi tegoż roku – Lego The Movie, ale to po prostu inna kategoria wagowa. Oskar w pełni zasłużony, zakładając, że klocków nawet nie nominowano.

http://zabimokiem.pl/wielki-kochany-przytulas/

SithFrog

Może Lego the Movie nie było nominowane za animację, ale było nominowane za piosenkę.

ocenił(a) film na 8
LordVader345

Fakt, ale nadal - uważam, że nominacja to było minimum przyzwoitości. Ja po prostu uważam Lego, za animację genialną :)

ocenił(a) film na 10
SithFrog

Super recka :). Fajnie, że Ci się film podobał :). Mnie też się podobał i to bardzo, ale mimo wszystko uważam, że JWS 2 mogło zgarnąć tego Oscara.

ocenił(a) film na 8
Chantoria

JWS 2 bardzo mi się podobało, ale BH6 wygrywa choćby tym, że nie jest sequelem tylko nowym pomysłem :)

SithFrog

W niektórych gazeymtach mówią że Wielka Szóstka to nowe Toy Story... Tyle że Disneyowskie.

ocenił(a) film na 8
LordVader345

Ja tylko żałuję, że umieścili akcję filmu w fikcyjnym mieście a nie w Tokyo i, że wyrwali tych bohaterów ze świata komiksów Marvela. Fajnie byłoby, gdyby w drugiej części spotkali Iron Man'a, czy Hulka, ale raczej nie mamy co na to liczyć. Tak samo na to, że tak jak w oryginale dołączy do nich Sunfire (jeden z X-Menów, który był japończykiem).

SithFrog

O ile Hiro to bohater faktycznie dający się lubić, o tyle jego kumple to stereotypowe postacie wycięte z kartonu - zjarany luzak, ekscentryczna kujonka, twarda dziewczyna ciągle żująca gumę. Nie są ciekawe.

Film oglądało mi się bardzo dobrze, wciągnął, i zrobili nieoczywiste rozwiązanie akcji. Jednak nie zachwycałbym się nim aż tak. Osobiście daję mu 7,5/10.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones