PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11665}
7,2 6 063
oceny
7,2 10 1 6063
6,3 3
oceny krytyków
Wielka majówka
powrót do forum filmu Wielka majówka

Przewrotowa muzyka Maanamu (szokująco kontrastowa wobec wszystkiego dotąd, dzika), ukazanie niezgodnego z (oficjalną!) moralnością socjalistyczną bogactwa, czy nawet pokazanie obleśnego homosia (dziś to też byłoby obrazoburcze wobec polit. poprawności), itd. Ten film idealnie wyrażał przebudzone wówczas dążenie narodu do wolności, choć szczytnych celów reżyser zapewne nie miał.

ocenił(a) film na 7
Wydmin

Robi wrażenie, robi.

Doskonała rola Zamachowskiego (jak zawsze!), Piechocińskiego i wszystkich innych. Scena z Szapołowską wgniata w fotel. Miazga! No i muzyka.

Film można rozpatrywać także pod kilkoma kątami.

Piotrek4

Film o życiu,w tamtych czasach,trudnych,szczególnie z perspektywy chłopaka z poprawczaka.O lojalności, przyjażni.Piękne wartości.Strasznie łatwo jest mi się utożsamić z tym filmem,jego fabułą.Ostatni raz miałem tak z Lotem Formana.Grubo w emnie weszła.Muszę jeszcze ogarnąc ,,Czarne słońca.''

ocenił(a) film na 10
Wydmin

Mnie się bardzo podobał. Rozerwałem się na nim. Ciekawa gra aktorska Zbigniewa Zamachowskiego i Jana Piechocińskiego. Dobra muzyka Kory.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones