PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=657525}

5,7 10 1 52605
5,3 14
ocen krytyków
Wielki Mur
Choć nie musi tego robić, Zhang Yimou raz jeszcze pokazał, że jest prawdziwym czarodziejem kina. "Wielki... czytaj więcej

Recenzje Użytkowników

Na pierwszy rzut "Wielki mur" wydawać się może kolejnym przesadzonym filmem wykorzystującym topos białego wybawcy. Na szczęście jest znakomitym przykładem na to, że pozory mylą. Jest epickim, dynamicznym, kolorowym widowiskiem zapewniającym bezpretensjonalną, solidną rozrywkę i w tej kategorii może być jedną z lepszych tegorocznych propozycji. więcej
Zhang stworzył film doby, logiczny i wyważony. Ze zwiastunów mogłoby wynikać, że będziemy mieli tu do czynienia z dziełem wojennym, a tu niespodzianka. Na niespełna 2-godzinny film przypadła nam w zasadzie tylko jedna, poważniejsza bitwa i kilka potyczek. Reszta to momenty, kiedy aktorzy mogą się popisać swym kunsztem, zaznaczyć swoją obecność i udowodnić widzowi, że mają uzasadnione prawo do tego, aby tu być.  więcej