PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11684}

Wielki wyścig

The Great Race
7,5 3 398
ocen
7,5 10 1 3398
Wielki wyścig
powrót do forum filmu Wielki wyścig

Są w tym filmie sceny wręcz genialne:
- burda w Boracho,
- pojedynek na ciasta,
- podróż na krze lodowej,
- pojedynek na szpady Wielkiego Leslie i barona Rolfa,
- piosenka NATALIE WOOD,
- łapanie gołębia przez redaktora i jego pomocnika, Freesbie'ego,


Kino nieograniczonej wyobraźni.

To najlepszy film Blake'a Edwardsa,
autora
"ŚNIADANIA U TIFFANY'EGO",
"DNI WINA I RÓŻ",
cyklu o "RÓŻOWEJ PANTERZE".

JACK LEMMON nigdy nie był tak zabawny (a tu jeszcze w podwójnej roli - profesora Fate'a i księcia Hapnicka;-)

TONY CURTIS nigdy nie był tak wspaniały - tu jest zarówno heroiczny, dramatyczny, jak komiczny. Błyszczą mu ząbki i oczy.

NATALIE WOOD nigdy nie była tak piękna, jak w tym właśnie filmie. I te kostiumy!

PETER FALK jako MAX jest bajeczny. HEZEKAIAH też.

No i te pojazdy.
To wszystko działa. Jeździ, pływa, lata. Co za profesjonalizm podejścia do tematu.

Film zadedykowany FLIPOWI i FLAPOWI.

Piękny to hołd, który przerasta mistrzów.

Arcydzieło.

ocenił(a) film na 8
AutorAutor

oooooooo tak! :)

AutorAutor

Zgadzam się z każdym słowem, kropką i przecinkiem :) dodam jeszcze, że ..."numer pięć to my"... :)

ocenił(a) film na 8
Kajaga

Wciskaj przycisk, Max!

ocenił(a) film na 7
AutorAutor

Komedia wszech czasów może nie, ale świetna – jak najbardziej.

Schemat znany – długi wyścig i barwni zawodnicy, którzy zrobią wszystko by wygrać. Pojedyncze skecze naprawdę zabawne, całość sympatyczna. Rewelacyjna burda w Boracho. Rewelacyjna bitwa na ciasta. Rewelacyjny Jack Lemmon jako demoniczny czarny charakter. Rewelacyjna Natalie Wood jako wyemancypowana wariatka i jej „nóżka w pończosze”. Rewelacyjne miny Tony’ego Curtisa.


7/10
Burda w Boracho: http://www.youtube.com/watch?v=Q6Pl71RpFRs (1:32 i oczka Lemmona...)

AutorAutor

Curtis nigdy nie był bardziej nudny, Lemmon bardziej irytujący( nie spodziewałam się ,że to powiem) , a Natalie Wood bardziej denerwująca

ocenił(a) film na 10
Justyna_0288

Odszedł Peter Falk.
Nie pozostaje nic innego, jak powiedzieć:
PUSH THE BUTTON, MAX.
MAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAX !

ocenił(a) film na 8
AutorAutor

I cała 4 już nie żyje.Dotarł do mety swojego wyścigu.

ocenił(a) film na 9
Justyna_0288

Nudna, irytująca i denerwująca to jest Moda na Sukces a do tego nieco za długa...W kwestii tego filmu jestem absolutnie nieobiektywna. Dla mnie jest to arcydzieło komedii pod każdym względem a szczególnie aktorskim. Mam nadzieję, że wśród gustopodobnych znajdzie się jeszcze ktoś znający dialogi i sceny na pamięć. Chętnie skonsultuję się z fanatykami gatunku :)

ocenił(a) film na 4
AutorAutor

słabiutka komedia, nieudana farsa, humor niskich lotów. Polecam "Promiennych chłopców" Herba Rossa, tam można się ubawić.

Podobnie "The Party" z Sellersem, też Edwardsa, koszmar! Mam zaznaczonych sporo jego filmów do sprawdzenia, mam nadzieję że będzie lepiej.

GhostFace

Film, który polecasz, najwyraźniej miał mieć początkowo, zgodny z fabułą, tytuł "Nudziarze", ale szefowie wytwórni przekonali reżysera, że nie byłby on nośny marketingowo. Od kolejnej identycznej roli Waltera Matthaua w filmie pt. "Stary zrzęda. Powrót sto pięćdziesiąty dziewiąty" zdecydowanie wolę Curtisa i Lemmona oraz fantastyczną Natalie Wood w "Wielkim Wyścigu".

GhostFace

Podobnie "The Party" z Sellersem, też Edwardsa, koszmar!

koszmar???
kurcze oczywiście są gusta i guściki i tu temat nie podlega dyskusji, ale dziękuję memu Stwórcy że obdarzył mnie trochę innym poczuciem humoru.... dla mnie The Party z Selersem to mistrzostwo świata, esencja komedii, czystej komedii, komedii samej w sobie, Selers przeszedł samego siebie nawet w stosunku do innych swoich filmów....

Co do Promiennych chłopców" Herba Rossa jak dla mnie to jest raczej komediodramat, gdyż dość dużo w nim dramatu, w niektórych momentach nawet przeważającego dramatu nad komedią, choć właśnie poprzez "wykrzywienie" tych dramatycznych momentów mamy humor... film oczywiście świetny i tu nie ma dwóch zdań, ale bliżej mu do komediodramatu niż do komedii....
Polecam "Strona tytułowa" Billy Wilder'a...



ocenił(a) film na 4
michael_69

Nope, niestety "Strona tytułowa" też mnie nie porwała - 4/10;) Jednak świetne jest choćby "The Odd Couple", chyba najlepszy film duetu Lemmon-Matthau.

GhostFace

hm... po prostu nie lubisz komedii sytuacyjnych... :)
taak, Dziwna para rewelacyjny, dwójeczka ciut gorsza (jak to z kontynuacjami) ale także trzyma świetny poziom...
ja natomiast najbardziej celowałbym w najlepszy duet Lemmon-Matthau Najlepszy kumpel (1981)
co do Lemmona dla mnie wypada prześwietnie w Garsoniera (1960)


sorry że nie podaję ocen, ale one dla mnie nic nie znaczą ;)

ocenił(a) film na 4
michael_69

hehe, coś w tym jest - "It's a Mad Mad Mad Mad World" - 3/10 u mnie, jedyne co mi się podobało to...czołówka:)

"Garsoniera" to z kolei mistrzostwo.

dla mnie oceny znaczą wiele, szczególnie moje;) Po latach jak sobie w nie patrze, wiem już co omijać szerokim łukiem.

AutorAutor

Zgadzam się w 100%. Jako mały dzieciak potrafiłam katować tym filmem rodziców co drugi dzień ;) i chociaż przez to znam go już na pamięć i sporo lat minęło od kiedy obejrzałam go po raz pierwszy to wciąż go uwielbiam i oglądam z przyjemnością. I wciąż się śmieję oglądając go. Genialny duet Lemon - Curtis, razem są wspaniali, nie tylko tu ale i w fantastycznym "Pół żartem, pół serio". Natalie Wood oszałamiająca, a kostiumy i samochody... Wiem, że gusta są różne ale po prostu nigdy nie zrozumiem ludzi, których ten film nie oczarował :)

ocenił(a) film na 7
AutorAutor

Pojedynek Wielkiego Leslie i barona von Stuppe (nota bene; nie na szpady, tylko na florety i na szable) zaliczany jest mną do najlepszych pojedynków filmowych wszech czasów.

ocenił(a) film na 8
metropolis

Szukam filmu ( chyba komedii ) o wyścigu samochodowym który kończył się w Paryżu
Pamiętam stare samochody (jakieś lata 30 )
Ktoś powiedział jakbyśmy pojechali inaczej zjechalibyśmy schodami Montmartu
Jakiś facet się wnerwił że dano mu wygrać
Chyba też jak jechali pociagiem to rozebrali go na opał

ocenił(a) film na 7
giovanni50

No to jest przeca dokładnie TEN film! You got it!!!

ocenił(a) film na 8
metropolis

Dzienks
Upewniałem się tylko

ocenił(a) film na 10
AutorAutor

Chciałem zrobić podobne zestawienie, jak to które zrobiłeś. Tony Curtis jest tutaj w szczycie formy (pozostali także w szczytowej formie) - zabójczo przystojny, wysportowany. Dodałbym jeszcze szacunek dla efektów/animacji w czasach bez komputerów w kinematografii, znakomitych statystów (nie żałowano ilości), ogólny rozmach filmu. Gratulacje za świetne wychwycenie tych wszystkich elementów i sporządzenie takiego zestawienia. Pozdrawiam - J.K.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones