PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=139772}

Wielkie nic

Nothing
5,8 1 294
oceny
5,8 10 1 1294
Wielkie nic
powrót do forum filmu Wielkie nic

Anty-Cube

ocenił(a) film na 3

Polski tytuł "Wielkie nic" jest niezwykle adekwatny do tego filmu. Zdaje się, że miała być to swoistego rodzaju czarna komedia w stylu "Głupiego i głupszego" z niespodziewanym zwrotem rodem z "Cube". Jednak dwaj główni bohaterowie są tak całkowicie głupi i pechowi, że naprawdę trudno się z nich śmiać. Tyle nieszczęść spada na nich, cały świat zdaje się na nich uwziął, a reżyser oczekuje jeszcze, że widz będzie się z tego śmiał. Dla mnie było to mało zabawne, a do głównych bohaterów czułem jedynie litość.
A potem, kiedy pojawiają się w białej, tranpoliniastej nicości reżyser odsłania nam swój czarny humor, który przy innych bohaterach może i by mi się podobał. Jednak przy tych dwóch sprawiał wrażenie raczej niesmacznych. To powiedziawszy muszę przyznać, że sceny ze znikającymi ciałami i główkami były nawet zabawne. Jednak jako całość, jako wyraźna parodia "Cube", film niestety zupełnie nie podpadł pod mój gust.

torne

Ja chętnie bym obejrzał ten film. Znajomy z innej grupy dyskusyjnej chwalił go nawet, a ma dosyć ostry gust. Także... sam muszę się chyba przekonać, jak pojawi się na horyzoncie. Generalnie podoba mi się stylistyka filmów Natali - czuć w niech lekką kalustrofobię, ciekawe ujęcia pomieszczeń, zbliżenia. Chyba jednak za mało ten reżyser ma wyczucia... 'Cube' mu się udał, ale już 'Cypher' zgrzytał.

ocenił(a) film na 10
The_Perfect_Drug

co ja moge powiedziec...mi sie podobało...bardziej dziwacznej komedii dawno nie widzialem;)

ocenił(a) film na 7
torne

Na pewno miała to być groteska. Przejaskrawione do granic umysły osób wycofanych, którym do szczęścia potrzeba jakiegoś antyświata.

Fabuła ma sens, przesłanie i jest ono czytelne, ale film oglądało mi się dość kiepsko. Jak zresztą inne groteski - "Sanatorium pod klepsydrą", czy "Brazil". Ja je traktuję jako filmy wartościowe, ale raczej nie nadające się do oglądania. Chociaż "Brazil" swym surrealizmem i historią urzeka znacznie bardziej niż ta historia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones