PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11694}
6,6 304
oceny
6,6 10 1 304
Wiktoryna, czyli czy pan pochodzi z Beauvais
powrót do forum filmu Wiktoryna, czyli czy pan pochodzi z Beauvais?

no taka zagadka

ocenił(a) film na 7

kto wrzucił białe kule, a kto czerwone?
A film warto zobaczyć dla nieżyjących już aktorów: Machalica, Zakrzeński, Niemczyk. Poza tym wyśmienita rola Stoora.

ocenił(a) film na 3
qqryqu

Jeśli o mnie chodzi, to tylko dla tych aktorów -- w dodatku tak wielu naraz w jednym filmie. Poza tym, film jest raczej mało atrakcyjny. Szkatułkowa kompozycja nie sprawdza się najlepiej w narracji kinowej: film jest zbiorem w miarę kunsztownych (choć umiarkowanie urzekających) "opakowań" fabułki niebywale banalnej, krańcowo przewidywalnej i skonstruowanej z postaci prawie całkowicie wyzutych z indywidualności i pozbawionych podłoża psychologicznego. Wszystko bardzo teatralne i popsute dość słabymi postsynchronami.
Nie mogę powiedzieć, żebym żałował obejrzenia tego filmu. Ma on jednak jedynie walor ciekawostki kinematograficznej. Jako film jest bardzo słaby.

ocenił(a) film na 6
sbbbbs

Nie zgadzam się. Jak dla mnie szkatułkowość sprawdziła się w tym filmie co najmniej dobrze, a historie, choć być może i faktycznie proste, są wciągające i zgrabnie komponują się w zręcznie i sprawnie splecioną całość. Postacie natomiast, nawet jeśli w pewnej mierze "wyzute z indywidualności i pozbawione podłoża psychologicznego" (choć może zwyczajnie nie było na nie czasu biorąc pod uwagę ich liczbę oraz czas trwania Wiktoryny?), odgrywane są zdecydowanie fachowo i smakowicie (żeby ponownie pochwalić chociażby Stoora), co w dużej mierze równoważy zarzuty względem nich. Także ostatecznie rzecz ujmując, arcydziełem film zapewne nie jest, ale już porządnym, ciekawym!, fajnie i naprawdę zmyślnie skonstruowanym, mało znanym i chyba jednak niedocenianym obrazem minionej epoki zasługującym przynajmniej na mocne 6 - już tak. Przynajmniej jeśli o mnie chodzi.

ocenił(a) film na 7
qqryqu

Ja bezapelacyjnie kocham Pana Opalińskiego, może nic.nie.robić a i tak go ubóstwiam. I według mnie jedna z kul czerwona jest jego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones