PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=37855}

Wilk stepowy

Steppenwolf
6,4 387
ocen
6,4 10 1 387
Wilk stepowy
powrót do forum filmu Wilk stepowy

Nie mogę się zdecydować jak ocenić ten film. Na początku mnie rozczarował, ostatnie
sceny (wizje w teatrze) podobały mi się już znacznie bardziej, a teraz im dłużej o tym
myślę:), to tym bardziej wydaje mi się, że film całkiem dobrze oddaje książkę... Bo kiedy
oglądałam film, to wydawał mi się sztuczny i przesadnie dziwaczny, ale czy nie taka była
w dużej mierze powieść Hessego? Sceny w filmie wydają się nie kleić jedna do drugiej,
ale daje to wrażenie snu i surrealności, które w przypadku książki mi się podobało.
Do tego na plus von Sydow, jak dla mnie idealny Harry, aktorka grająca Herminę też
fajna (z jakiegoś powodu cały czas przypominała mi Charlotte Rampling w "Zmierzchu
bogów"), no i wspomniane narkotyczne wizje na końcu: dziwaczne techniki plastyczne
razem z fantastyczną muzyką stopniowo wciągały bardziej i bardziej. Aha, i jeszcze
bardzo fajnie zrealizowany Traktat o Wilku Stepowym jako animowana sekwencja. Mimo
wszystko, wciaż wydaje mi się, że można to było zrobić jeszcze lepiej - bo książka daje
ogromne pole popisu. Ale jak pomyślę o tym jeszcze chwilę to pewnie znowu zmienię
zdanie;)

Dodam jeszcze tylko, że obawiam się, że gdybym obejrzała film nie znając książki to
niewiele bym zrozumiała i nie polubiłbym go tak jak niegdyś pokochałam książkę (mimo
moich do niej zastrzeżeń). Tak więc nie polecam osobom, które jeszcze nie czytały
książki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones