PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=776042}
5,6 18 382
oceny
5,6 10 1 18382
5,2 4
oceny krytyków
Winchester. Dom duchów
powrót do forum filmu Winchester. Dom duchów

Stanowczo zbyt niska ocena. Ludzie dzisiaj mają niewiadomo jakie wymagania co do horrorów. Mi wystarczy kilka strasznych jumpscarów i film jest bardzo dobry.

ocenił(a) film na 4
Andrzejek324

Widać lubisz tanie straszenie

arieljarosz

Po prostu nie jestem wymagający jeżeli chodzi o horror.

ocenił(a) film na 4
Andrzejek324

też nie mam wysokich wymagań , ale jak horror ma przesyt jumpscarów, to odechciewa się oglądać

arieljarosz

Tobie się odechciewa a dla mnie czym więcej jumpscarów tym lepiej.

ocenił(a) film na 4
Andrzejek324

I to jest właśnie tanie straszenie

arieljarosz

Widocznie dla ciebie.

ocenił(a) film na 4
Andrzejek324

Nie tylko dla mnie xD

arieljarosz

Jak dla mnie to niewiele rzeczy w horrorze może się równać z siłą straszenia do jumpscarów. A już najbardziej mnie śmieszy jak ktoś mówi, że wystraszył go klimat filmu. No kierwa ponad 20 lat oglądam horrory i do tej pory nie wiem co to jest klimat. A jumpscar czasami bywa tak straszny, że przez tydzień o nim pamiętam.

ocenił(a) film na 4
Andrzejek324

Tylko jumpscar to najmniejsza siła oporu. Mogę ci wymienić kilka horrorów z świetnym klimatem: Obcy 1,2,3 , Predator 1,2, Coś, Koszmar z ulicy wiązów, Hellraiser, Halloween. Klimat to po prostu mrok, przeczucie że coś się wkrótce wydarzy, tak w skrócie

arieljarosz

Wszystko to co wymieniłeś to obrzydliwe dziadostwa nie mające nic wspólnego z horrorem. Obcego dałem radę obejrzeć do sceny jak zaczął jakiemuś gościowi z brzucha wychodzić i biegiem do kibla leciałem się wyrzygać. Predator to film akcji żaden horror, COś to też do wyrzygania kilka minut wytrzymałem. Z Freddiego to od małolata się śmiałem, bo wszystkie slashery jakie nakręcono to kicz, żenada i obrzydlistwo jak każdy horror w którym krew bryzga po ekranie.

ocenił(a) film na 4
Andrzejek324

Serio , jeśli od czegoś takiego ci słabo...

ocenił(a) film na 4
arieljarosz

To co dopiero filmy typu hostel, piła czy ludzka stonoga. Serio? W 1 koszmarze krwi prawie nie było (2 sceny bodajże)? No i jak nie lubisz filmów z choćby odrobiną krwi to ich nie oglądaj, proste. Bo już jak dziewczyna zostaje opętana to takie gówno cb nie obrzydza?

arieljarosz

Nie oglądam slasherów, ani gore bo to są filmy dla ludzi pozbawionych empatii, oraz ludzkich uczuć. Oglądam wyłącznie horrory o duchach, egzorcyzmach i opętaniach bo tylko takie są straszne. Horror ma mnie wystraszyć a nie powodować odruch wymiotny i obrzydzenie.

ocenił(a) film na 4
Andrzejek324

Ale patrzenie jak mała dziewczynke opętuje kilka demonów już nie pozbawia ,, empatii i uczuć ludzkich"?

arieljarosz

Nie bo nie leje się krew.

ocenił(a) film na 4
Andrzejek324

To skoro mówisz o empatii wciel się w rolę tej dziewczyny, co byś wtedy czuł?

arieljarosz

A co to ma za znaczenie. Piszemy o tym co dzieje się na ekranie, a jeżeli nie leje się krew to horror nie jest obrzydliwy i mogą go oglądać normalni ludzie.

ocenił(a) film na 4
Andrzejek324

Tak notabene w obcym się krew nie lała, znam filmy (niekoniecznie horrory) gdzie krew się leje hektolitrami

ocenił(a) film na 4
arieljarosz

A tak wgl czy jak ktoś się zatnie nożem to mdlejesz od razu czy wymiotujesz? I ile masz wgl lat? 10?

arieljarosz

Mdleć nie mdleję, ale brzydzi mnie widok krwi i wymiotuje na jego widok. Od dzieciństwa tak miałem. Co do lat to rocznik 82.

arieljarosz

Krew się nie lała w Obcym, ale jak pisałem wcześniej to jak gościowi z brzucha zaczął wychodzić to się wyrzygałem.

ocenił(a) film na 4
Andrzejek324

no spk, ale ten film jest słaby po prostu i ocena jest zawyżona stanowczo

arieljarosz

Jak ktoś ma niewiadomo jakie wymagania co do horroru to dla niego jest zawyżona. Ja horrory od dzieciństwa oglądam tylko po to żeby się pare razy wystraszyć na filmie

ocenił(a) film na 4
Andrzejek324

Chciałem się dobrze bawić. Mało oczekiwałem , a przestraszyłem się maksymalnie 2 razy

arieljarosz

Mnie to straszy nawet najmarniejszy jump scar a niektóre to tak, że później mam jakiś czas kłopoty z zaśnięciem.

arieljarosz

Akurat ten horror był dobry i miał klimat. W horrorach nie zawsze musi się pojawiać krew co 2 minuty. Zresztą oglądałam każdy z wymienionych przez ciebie filmów i tylko Halloween miało pewien mrok w sobie i poczucie, że coś się zaraz wydarzy (co jest raczej w każdym prawie horrorze.) To, że dana produkcja jest znana i stara nie oznacza, że jest zawsze świetna. Zresztą powyżej wymieniłeś same banały, które szałowe nie są.

ocenił(a) film na 4
anonimka254

Gdzie powiedziałem, że musi być horror? Fabuła w tym filmie była rozwleczona i zawalona jumpscerami, z płusów to sam pomysł, obsada i scenografia/kostiumy, tyle

ocenił(a) film na 4
arieljarosz

*z dużą ilością krwi

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones