PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=834127}

Windykatorka

Buffaloed
5,4 332
oceny
5,4 10 1 332
Windykatorka
powrót do forum filmu Windykatorka

Serio?
Nikt nie zauważył tak pięknego filmu, w którym opowiedziano dokładnie jak bardzo biedni są szeregowi obywatele USA?
I jak bardzo ci najbardziej biedni są dymani w rurę przez tych bardziej "przedsiębiorczych" na rzecz tych najbogatszych"?
Normalnie nie potrafię w to uwierzyć
Dla jasności - z ŻADNĄ PARTIĄ nie mam nic wspólnego i ogólnie mam stosunek obojętny w sprawach polityki.
Ale ten film jest dobry i zastanawiam się dlaczego tak przeszedł bez echa?

kotlet4ever

Dług w stanach ma formę papierową, gdy papier jest palony dług znika. To samo dotyczy długu hipotecznego. Myślicie, że w stanach księgi wieczyste i hipoteka jako jej część ma formę elektroniczną? Nie, nie ma formę papieru dołączonego do umowy kupna- sprzedaży. Skąd windykatorzy wzięli pomysł wielokrotnego sciągania długu od tej samej osoby?Od banków. Banki skupują "hipoteki" jedni od drugich, co ma formę przesyłania... papierowej umowy kupna sprzedaży nieruchomości plus kartka z wysokością zadłużenia hipotecznego. Banki zorganizowały cały system "gubienia papierów" co pozwolił na sciaganie wielokrotne tego samego długu hipotecznego przez kolejne banki, części karuzeli sprzedawania i odkupowania hipotek.O obligacjach "subprime" będących niczym innym jak nowym opakowaniem długu hipotecznego dużo mówią w filmie "big short". Obligacje subprime to podniesiona do potęgi n-tej forma zbywania tego samego długu.https://www.filmweb.pl/film/Big+Short-2015-732548

ocenił(a) film na 7
nawieczor

Miło, że się odezwałeś, ale ja to akurat wiem ;)
Ale może ktoś tu kiedyś trafi i przeczyta?
"Big short" oczywiście oglądałem ;)
Pozdrawiam serdecznie!

kotlet4ever

Dziękuję i pozdrawiam również.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones