PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=460772}

Wiosna 1941

Spring 1941
6,2 1 284
oceny
6,2 10 1 1284
Wiosna 1941
powrót do forum filmu Wiosna 1941

Przykry film...

ocenił(a) film na 4

...lecz nie ze względu na tragedię, o której opowiada, bo ta zaiste tragiczną była a ze względu na słabość produkcji, 'dobrzy' aktorzy - źle poprowadzeni, wszystko wydało mi się nie tyle mało poruszające, co kpiną. I nie mam na myśli kpiny jako formy wyśmiania historii, ale kpinę z widza. Proszę, jeśli ktoś obejrzy raz jeszcze lub pierwszy raz, zwrócić uwagę na scenę, kiedy Artur "jestem lekarzem a nie rolnikiem" widzi wywóz Żydów z wioski - osoby/statyści nawet nie udają, że są przejęte, zmartwione, zmęczone sytuacją, ot po prostu jadą sobie "na platformie"... Raz jeszcze powtórzę - przykry obraz, to tak, jakby ktoś nieświadomy, co chce stworzyć, stworzył z tego marną podróbkę lub miał bardzo silne parcie na przebój kasowy i nagrody, co zabiło ducha historii.
Plusem filmu są piękna aktora grająca młodą Klarę i szczypta dobrego polskiego aktorstwa, ale to wciąż tylko szczypta... Obejrzałam dwa razy i już wiem, że więcej do tej pozycji nie powrócę.

ocenił(a) film na 5
Bishvilcha

zgadzam się z tą opinią

użytkownik usunięty
Pietka20

Ja tak samo. Film opowiada konkretną historię, która wzrusza i bulwersuje. Jednak ma wiele niedopracowań. Najbardziej podobał mi się Fiennes, który przyłożył się do swojej roli, mimo że film ten nie jest klasy, co "Elizabeth".

ocenił(a) film na 5
Bishvilcha

tak podepnę się pod tego posta... mnie ciekawi gdzie to się niby działo? Niemcy weszli dopiero na wiosnę 1941, a znowu w 1971 te tereny to Polska - w takim razie gdzie to się dzieje?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones