PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=657859}

Witaj w klubie

Dallas Buyers Club
7,8 181 314
ocen
7,8 10 1 181314
7,4 42
oceny krytyków
Witaj w klubie
powrót do forum filmu Witaj w klubie

Film uważam za bardzo dobry, zapadający w pamięć. Szczególnie dla mnie interesująca jest
historia, o człowieku który rujnując swoje zdrowie (hazard, narkotyki, alkohol, przypadkowy seks),
pod wpływem choroby (konsekwencja takiego trybu życia) zmienia się w osobę walczącą nie tylko o
swoje życie i zdrowie.
Odnoszę wrażenie, że bohater w obu postawach (skrajny, patologiczny hedonizm oraz walka o
prawo do życia chorych na ADIS) chciał dojść do granic swoich możliwości. Jest to szczególnie
ludzka właściwość.
W pamięci ciągle mam sceny "kliniczne", kiedy główny bohater tracił kontakt z rzeczywistością, co
spowodowane było nasilającymi się objawami choroby. Wysoki, piskliwy dźwięk (jakby subiektywna
oznaka utraty słuchu) jeszcze bardziej potęgował to wrażenie pogranicza życia i śmierci.

ocenił(a) film na 8
bliznieta

Świetny film a Oscary (w końcu to mogę powiedzieć) jak najbardziej zasłużone ode mnie mocne 8.5/10!Trudno w tym filmie znaleźć jakiekolwiek minusy jedynie tematyka może być nie dla każdego na tyle ciekawa,jednak to nie zmienia faktu że ten film to wręcz pozycja obowiązkowa.

ocenił(a) film na 9
DemiaN

W 100% podpisuję się pod tymi komentarzami...

ocenił(a) film na 6
bliznieta

Jeśli chodzi o historię, to zgadzam się. Może dać do myślenia. Nie mniej film w moim odczuciu jest zrealizowany miernie. Mamy tu schematyczne rozwiązania fabularne. Główny bohater - homofob, szybko odnajduje się w relacji z transseksualistą. Tak naprawdę podczas pierwszego spotkania, gra z nim w karty i nie pokazuje jakiejś wyjątkowej wrogości. Role lekarzy też są rozpisane typowo. Dobry i zły glina. I również od początku zdradzają swoją postawę moralną, żebyśmy się przypadkiem nie pomylili co do nich. Ideały kontra pragmatyzm. A na deser szatańskie firmy farmaceutyczne dbające tylko o kasę. Film oczywiście ma momenty, kiedy wznosi się na coś więcej. Ale to tylko momenty. Ciężko poruszyć historią o której wiemy wszystko po usłyszeniu 1/4. Nawet świetny duet aktorów niewiele pomaga. Ot nieźle, ale liczyłem na wiele więcej.

ocenił(a) film na 7
brutus35

Taka ciekawostka, Ron homofobem został dopiero w filmie. W rzeczywistości też był gejuchem i właśnie przez to zaraził się HIV. Scenarzyści zrobili z niego antygeja pewnie po to aby jeszcze bardziej wzmocnić jego przemianę oraz konflikt z Rayanem. Choć szczerze, to nie wiem po co, bo ostatecznie ten konflikt nie był jakoś mocno zarysowany w filmie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones