PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32515}

Wniebowstąpienie

Voskhozhdeniye
7,7 2 517
ocen
7,7 10 1 2517
8,4 9
ocen krytyków
Wniebowstąpienie
powrót do forum filmu Wniebowstąpienie

Kolejne dzeło o podobnych okolicznościach, tematyce powstałe w ZSSR to "Idź i patrz Idź" (1985)

ocenił(a) film na 10
czahstone

poprawiam tytuł - "Idź i patrz" aka Idi i smotri (AKA Come and See / Go and See) (1985)

ocenił(a) film na 7
czahstone

Ja obejrzałem najpierw genialne Idź i Patrz, a dopiero później Wniebowstąpienie i niestety nie zrobiło ono na mnie aż tak wielkiego wrażenia, ale zdecydowanie warto ten film obejrzeć.

ocenił(a) film na 9
markomdm

Polecam jeszcze "Dziecko wojny", film A. Tarkowskiego z 1962 roku. Tematyka zbliżona do "Idź i patrz"...

ocenił(a) film na 7
Vuzz

Dzięki, na pewno rzucę na to okiem! Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 10
markomdm

Ja wolę "Wniebowstąpienie", może dzięki tej surowej formie. Generalnie jednak w tych filmach chodzi o nieco co innego: "Idź i patrz" to przede wszystkim bezgraniczne okrucieństwo zbrodni wojennych, centralnym punktem "Wniebowstąpienia" zaś jest zderzenie ze sobą różnych postaw wobec wroga. Z drugiej strony widać wiele wspólnego np. w sposobie kadrowania twarzy. Zapewne to nie przypadek :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
przynadziei

Ja polecem "We mgle" http://www.filmweb.pl/film/We+mgle-2012-652723 !
'Wniebowstąpienie' i 'We mgle' są ekranizacjami książek tego samego autora - Waslija Bykowa

ocenił(a) film na 9
czahstone

Tematyka i okoliczności swoją drogą, ale też warto przypomnieć, że Łarisa i Elem dość dobrze się znali :)

ocenił(a) film na 9
aklekot

To prawda. Łączyły ich (dobre) stosunki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones