PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=724694}
7,8 159 676
ocen
7,8 10 1 159676
7,1 39
ocen krytyków
Wołyń
powrót do forum filmu Wołyń

Tak to na razie wygląda patrząc na zwiastun. Niczego dobrego w stylu Hostel się nie spodziewam.

ocenił(a) film na 9
palel47

W filmie "Droga" nie ma gore a jest bardziej przerażający niż hostel. Jeżeli oczekujesz filmu w tym stylu to musisz być strasznie niedojrzały emocjonalnie. Jest to zbyt poważny temat i z szacunku dla bestialsko torturowanych i pomordowanych ludzi w tym dzieci, mógłbyś zamilczeć.

ocenił(a) film na 3
maxus_pl

Kwestie historyczno-politycznie kompletnie mnie nie interesują. Chcę obejrzeć dobre kino i tylko to się liczy (w tym wypadku chciałbym zobaczyć mocne i krwawe gore). Od ględzenia o upach, banderach itd. są inne strony, to jest portal o filmach czyli rozrywce.

A film "Droga" widziałem, nic przerażającego tam nie ma no i zupełnie inna tematyka.

palel47

Nie wiem jak to wyjdzie w praktyce. W nowym trailerze oprócz historii miłosnej bardziej skupiono się na Niemcach i Rosjanach niż Ukraińcach, których widzimy dopiero na końcu. Mam nadzieję, że to złudne, aby pokazać efekty i większość filmu skupi się na rzezi wołyńskiej. Są trochę obawy, że ma to ukazać Wołyń przez całą wojnę - 2 godziny z walkami niemieckimi i radzieckimi, a końcówka 20 minutowa poświęcona rzezi.

KLAssurbanipal

A ci Niemcy w zwiastunie to przypadkiem nie "eskortują" głównej bohaterki z dzieckiem na ręku, podczas gdy ukraińscy sąsiedzi subtelnie dają do zrozumienia, że chętnie poderżnęliby jej gardło? Słyszałam historie, że sporadycznie niemieckie władze okupacyjne udzielały jakiś form ochrony mordowanym przez UPA Polakom, ale nie wiem ile w tym prawdy.

Wdg. mnie ze zwiastuna wynika (w znacznym uproszczeniu):

Sowieci - wywożą, Niemcy - gdzieś tam są, Ukraińcy - mordują bezbronnych sąsiadów pod osłoną nocy i siekierą w polu.

Arya_2

Tak, to prawda. Jednak odnosiłem się do scen z frontu, których jest naprawdę sporo, tak jakby film poza relacjami ukraińsko-polskimi i rzezi przeprowadzonej przez Ukraińców skupiał się w dużej mierze na zdarzeniach militarnych. Jednak może być to jedynie zmontowany w ten sposób trailer, żeby na zachętę "nidzielnych kinomanów" pokazać sceny batalistyczne z efektami specjalnymi.

ocenił(a) film na 8
KLAssurbanipal

Chyba dobrze rozumujesz, film ma pokazać Wołyń od lata 1939, nie wiem w sumie do kiedy, a nie tylko samą rzeź, co jest w sumie zrozumiałe, trzeba pokazać podłoże tych wydarzeń, nakreślić bohaterów itp. Będzie kampania wrześniowa (sceny batalistyczne właśnie to pokazują), wywózki Polaków na Syberię, wybuch wojny sowiecko-niemieckiej, wymordowanie Żydów, no i kumulacja wydarzeń, czyli mordy na Polakach.
To że w zwiastunie pokazano więcej "akcji" nie oznacza, że tak będzie w samym filmie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones